Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.03.2006, 21:37   #2971
zaliwac
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.03.2006
Posty: 1
zaliwac w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC 3520 wielki problem :(

Witam!
Jestem posiaddaczem nagrywarki nec 3520 po roku uzytkowania jakis miesiac temu przestała mi czytac CD. DVD paliła i czytała bez problemów. Jako ze posiadałem gwarancje to oddałem do serwisu ----> mineły 2 tygodnie ---> sprzet wrócił biore go do domu podpinam na swoje miejsce sprawdzam czy czyta CD, czyta no to mysle problem z głowy ale nic bardziej mylnego Po włozeniu płyty DVD wyskoczył mi bład o tym ze dysk jest niepoprawny i system nie moze go otworzyc ... sprawdziłem jeszcze inna płyte i to samo.
Zabrałem sprzeta do sklepu podpinam go i działa :SIC: mysle ze moze tasma u mnie wiec zmieniłem tasme ---> nie działa, postawiłem system ----> tez nie działa DVD, udate biosu do 3.07 ----> tez nie działa. Co najlepsze jak postawiłem nowy system to juz nie ma kompunikatu ale za to po włozeniu płyty DVD wczesneij nagranej na niej (jakis miesiac wczesniej ) pisze mi ze w napedzie jest czyta płyta ale CD Badz tu mądry

Powiedzce mi co jest nie tak ;/;/;/ bo ja juz nie mam nerwów

pozdro
zaliwac jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.03.2006, 12:29   #2972
Lord Jim
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.01.2006
Posty: 10
Lord Jim w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeprowadzilem kilka testow i dlugo sie zbieralem, aby to przedstawic tutaj na forum.
Wyniki nic mi nie mowia, poza tym, ze mam problem z nagrywaniem plyt CD roznego rodzaju oraz z odtwarzaniem (sluchac jakis pisk w momencie gdy wkladam plyte do srodka). Co innego pyty DVD, których nagrywanie i odtwarzanie nie sprawia zadnego problemu. Nagrywam je szybko i nagrane sa bardzo dobrze.

Do wielu spraw nie bede wracal, bo przedstawilem je w postach wczesniejszych. Skupie sie na przedstawieniu screenow i malych komentarzach.

Najpierw przedstawie, jak dzialala nagrywarka mojego kolegi podczepiona pod moj komputer (niestety nie mam nigdzie w poblizu znajomego z nagrywarka DVD).
Lite-On CD-RW SOHR-52385 na moim komputerze (specyfikacja mojego kompa w jednym z wczesniejszych postow):

1. nagranie przebieglo pomyslnie i zaczynam testy


2. testy juz nie pokazuja raczej dobrych wiadomosci

Wiecej testow nie przeprowadzilem, gdyz uznalem ze nie ma wiekszego sensu i to wystarczy. Film oglada sie bez zarzutu zarowno na L-O jak i na NEC-u (poza tym piszczeniem, o ktorym pisalem wyzej - raz piszczy raz nie ...nie rozumiem?) jak i na innych czytnikach.

Nastepnie przedstawiam screeny z testow nagrywania na NEC DVD-RW ND-3540A na innym komputerze niz moj:

1. Nagrywane zakonczone pomyslnie i zaczynam testy:


...i tak widze, ze cos tutaj nie gra, bo nagle wszystko staje i czekam i czekam (a juz myslalem, ze nagrywarka jest "wporzo)" i ...
2. ...postanowilem przetestowac plytke nagrana w Nec-u na innej nagrywarce (niestety nie DVD, ale jak wiadomo chodzi mi caly czas o nagrywanie plyt CD):

Troszke wiecej informacji ...o bledzie i sie dziwie, bo cos tutaj nie gra... Przeciez plytka nagrala sie cala, a tu lipa taka...

Postanawiam zatem po raz kolejny sprawdzic, czy to nie wina plyt. Na tego samego rodzaju plytce sprobuje wykonac nagranie na nagrywarce HL-DT-ST CD-RW GCE-85268:

1. Nagranie z ta sama predkoscia (jak wczesniej nagrywalem na Nec-u) czyli 8x zakonczone pomyslnie i zaczynam testy:



...i jak widac testy na tej nagrywarce przebiegaja jakos ...dziwnie

2. Testy przeprowadzam na Nec-u i wyniki sa calkowicie inne niz wyzej :


Najlepsze jest to, ze nie tylko ja mam problem z tego rodzaju nagrywarka:
http://forum.cdrinfo.pl/flashowanie-...ight=nec+3540a
http://forum.cdrinfo.pl/cdr-forum/63...ight=nec+3540a
przeczytalem sobie rowniez to:
http://forum.cdrinfo.pl/flashowanie-...ight=nec+3540a
...i to:
http://forum.cdrinfo.pl/ogolnie-o-dv...ight=nec+3540a
a takze to:
http://forum.cdrinfo.pl/no-niki-opty...ight=nec+3540a

To by bylo na tyle z mojej strony. Zdaje sobie sprawe, ze musze isc po prostu z ta nagrywarka do naprawy. I jesli to nikogo nie urazi, to mam zamiar wykorzystac zamieszczone tutaj posty w celu pokazania mojego problemu, bo nie mam zamiary tlumaczyc jeszcze raz komus tego samego. Zobacza moje screeny i te wszystkie posty, to chyba powinni cos zaradzic. Mysle ze takim ulatwieniem to jeszcze nikt nie uraczyl serwisantow...

Tak przy okazji mam nadzieje, ze moje testy i moje walkowanie tego tematu tak dlugo, komus w przyszlosci pomoga.
Lord Jim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.03.2006, 15:48   #2973
emilian
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika emilian
 
Data rejestracji: 13.07.2005
Posty: 8
emilian w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC 3540-A Nieczyta płyt

Witam !
Mój nec przez pół roku działał bezawaryjnie
jednak dzisiaj zaczal szwankować tzn. wogóle nieczyta płyt
po włozeniu cd pojawia sie okienko ze dysk E jest niedostepny
i są dwie opcje ponów próbe lub anuluj.

Co w tej sytuacji czynić?
Nagrywara jest jeszcze na gwarancji wiec jak
nic nie zdołam zrobić to zaniose do servisu.

Czekam na wasze odpowiedzi
i pozdrawiam
emilian jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 16.04.2006, 00:28   #2974
gips
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 21.08.2002
Lokalizacja: --
Posty: 98
gips w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nec 2.1b

Witam, czy ktos wie co porawia lub czy ktos wgrywal juz nowy firmware do nec'a 3500?
Nigdize nie moge znalezc listy zmian tzn pewnie tylko obsluga nowych nosnikow
pozdro
__________________
gips
gips jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2006, 00:04   #2975
bigBOY
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.01.2005
Posty: 6
bigBOY w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zdrowia

Witam, na dole znajdziesz tabele. http://www.micheldeboer.nl/firmware/3500.html

Mozesz tez uzyc necdump-a do porównywania bios-ów.
Znajdziesz go w utils na w/w stronce.

Zdrowia
__________________
bigBOY jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.04.2006, 08:50   #2976
punisher
Guru
 
Avatar użytkownika punisher
 
Data rejestracji: 14.05.2005
Lokalizacja: Biegun zimna
Posty: 1,251
punisher zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obs***322;uga nowych no***347;nik***243;w to te***380; du***380;o.
__________________
Racja jest jak d..., każdy ma swoją
PIONEER 112
punisher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2006, 04:03   #2977
szykam
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.04.2006
Posty: 1
szykam w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NEC 3540A - transfer przy odczycie

Witam!
Swojego NECa mam juz chyba rok. Ostatnio zaczalem wiecej nagrywac plytek DVD. Nagrywam glownie na PLATINIUM DVD+R 8x. Cala plytka nagrywa sie niecale 10 min.
Problem polega na tym, iz robiac test odczytu w Nero od 3 giga w gore dzieja sie smieszne rzeczy.

Dodatkowo patrzac na strone nagrana plytki widac "okregi", tak jakby do pewnego momentu nagrywarka palila ... z inna moca lasera.. nie wiem.

Moi koledzy na nagrywarkach LG i LiteOn nie maja takich walkow. U nich nagrywa sie normalnie, linia odczytu w Nero to posta a nie jakas.. lamana. U mnie tez te plytki odczytuja sie bez takich schodkow przy koncu.

Do pewnego momentu kozystalem z BIOSU 1.04, zmienilem ma MaDog'a 1.F0 i jest taka samo...

Dodam ze kolega na wakacjach kupil identyczny model i u niego wyglada wszystko tak samo... dziwny odczyt .... "pasy" na plytkach.
Pozdrawiam!
szykam jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2006, 08:06   #2978
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Zmień płyty na trochę inne, a zobaczysz różnice


__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.04.2006, 10:47   #2979
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Witam.U mnie na gorszych płytkach czasami widnieją owe "pierścienie", na dobrych nośnikach jeszcze nie zauważyłem takich.Jeśli palisz te platinumy X8 to spróbuj wypalć je wolniej i zobacz czy będą te pierścienie, spróbowałbym bym jeszcze biosu 1.W9.
  Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2006, 19:11   #2980
hakerek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.02.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 4
hakerek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nagrywarka NEC ND-3540 A

Witam posiadam nagrywarke NEC ND-3540 A i mam z nai taki problem ze pod winem 98 i 2000 all smiga a pod xp ma ona problem z nagrywaniem plytek dvd-r. nei chce ich wogule czytac nie mam pojecia czemu posiadam xp prof z sp 2 moze wy wiecie czemu tak sie dzieje
hakerek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.06.2006, 19:19   #2981
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
a firmware masz najnowszy ??

jak nie to zrób update

--edit--
nie doczytałem

sprawdź czy masz dma włączone i wszystkie stery, łącznie z ASPI
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem

Ostatnio zmieniany przez icemac : 02.06.2006 o godz. 19:24
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 11:52   #2982
Huk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.06.2006
Posty: 10
Huk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nec 3520A - zmiana booktype/typu księgi

Czy ta nagrywarka obsługuje tą funkcję? Jaką potreba mieć wersję NERO (jeżeli komus działa to proszę o podanie DOKŁADNEGO numeru wersji)?
Ja posiadam 7.2.0.3 ULTRA i jakoś tej opcji nie widzę.

Z góry dzięki za odpowiedzi - firmware w nagrywarce to (dzięki wam ) 3.07
Huk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 13:20   #2983
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,399
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Obs***322;uguje, ale nie na tym biosie - poszukaj na http://www.micheldeboer.nl/firmware/3520.html w modyfikowanych, wi***281;kszo***347;***263; daje mo***380;liwo***347;***263; zmiany bitsettingu.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 19:27   #2984
Huk
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.06.2006
Posty: 10
Huk w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź ale mam jeszcze pytanko:

Czy bezpiecznie jest updatować z mojego Firmwara do tego nieoficialnego?
I czym to zflashować? (mam zamiar updatować do firmwara pod tym linkiem:
http://www.micheldeboer.nl/firmware/3520/307bt_rpc1.zip)

Ostatnio zmieniany przez Huk : 25.06.2006 o godz. 19:29
Huk jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.06.2006, 20:35   #2985
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bezpiecznie nigdy nie jest - w razie padu napi***281;cia, lub zwisu kompa - pada nagrywarka,
oryginalny firmware Nec'a pozwala na zmian***281; booktype'u tylko dla no***347;nik***243;w dual layer,
Po prostu uruchamia si***281; program flashuj***261;cy - on sam sprawdza nagrywark***281; i po wyborze robi kopi***281; zapasow***261; (lub nie) biosu.
Flashowa***322;em t***261; nagrywark***281; kilka razy i wszystko jest ok.
__________________
Tak, na pewno tak, raczej tak, chyba tak, chyba nie, raczej nie, na pewno nie, nie.
oddwor jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvd r dl, napęd, nec

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
[Muzeum] NEC ND-3650A 2007r. czary2mary Napędy optyczne DVD 24 04.11.2021 18:37
Pioneer DVR-K06 slim OEM vs. NEC ND-6650A Dual Layer slim OEM s1misza Napędy optyczne DVD 1 21.08.2008 22:14
Bios z NEC 3520A (lub nowszej) do NEC 2510A Matefusz Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 3 30.03.2005 22:02


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.