Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.07.2005, 18:56   #1
axeld
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Posty: 8
axeld w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DVD master/slave i plyty +-

Witam!
Mam kilka pytan:

Mam DVD LG8130 podpieta jako slave na primary razem z HD. Na secondary jest samotny CDROM. Czy jesli podepne ja jako samą na secondary i przelacze na master to bedzie nagrywala lepiej/szybciej?

O co chodzi z tymi plytkami DVD + i - ? Wszyscy kupuja "minusy" a przeciez na plusach wchodzi wiecej danych. W DVDShrink nie ma nawet opcji do wyboru DVD+ dlaczego? Czyzby ten format byl az tak niepopularny?

Jak bardzo polepsza jakosc rekompresja w DVDShrink z zalaczona opcja wstepnej analizy filmu? Do ilu procent mozna rekompresowac film aby jakosc byla przystepna?

z gory dzieki i pozdrawiam
adam
axeld jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.07.2005, 19:17   #2
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
1. Nie
2. Poczytaj sobie. Bylo to juz niejednokrotnie omawiane na forum.
3. Nie uzywam. Nie wiem. Ale rekompresja nie polepsza tylko obniza jakosc.
__________________
Benq DW1650
Weron jest offline  
Stary 16.07.2005, 19:20   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja też pozdrawiam.

wszystko zostało już wiele razy napisane no ale trudno.

dysk twardy - primary master

nagrywarki na secondary

o co chodzi z tymi +/- nie mam siły ale google wie.

w dvdshrink nie ma opcji wyboru dvd + bo nie ma również opcji bitsettingu.

opcja zaznaczenia wstępnej analizy i robienia pod jakość polepsza trochę jakość.

nie rekompresja tylko kompresja.

70 procent o granica moim zdaniem - dalej zaczyna się latanie kwadratów.
ed hunter jest offline  
Stary 16.07.2005, 20:05   #4
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
w dvdshrink nie ma opcji wyboru dvd + bo nie ma również opcji bitsettingu.
Jak nie, jak tak
Dołączone obrazki
File Type: png shrink_book_type.png (6.7 KB, 185 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez melag : 16.07.2005 o godz. 20:07
melag jest offline  
Stary 16.07.2005, 20:28   #5
axeld
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Posty: 8
axeld w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok - dzieki za odpowiedzi!
Poczytalem wiele o tych standartach ale i tak mi to nic nie mowi. Wlasciwie to nie potrzebowalem nagrywarki DVD tylko zwykla CDRW, ale cena DVD byla tak niska, ze juz kupilem na przyszlosc.
Siostra chciala zebym skopiowal jej jakies filmy wiec sie troche zainteresowalem - chcialem tylko porzadnie skopiowac film i KONIEC! A wy kazecie mi czytac o jakis technologiach wypalania sciezek i bitsettingu czuje sie zagubiony

Napiszcie tylko prosze, czy jesli w DVDShrink mam do wyboru tylko DVD-R to mam kupowac "minusy" i nie zawracac sobie wiecej glowy standartami?

A czy w "burn settings" mam zostawic te dwie opcje zaznaczone?

pozdrawiam
adam
axeld jest offline  
Stary 16.07.2005, 21:00   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez melag
Jak nie, jak tak
burn setting = bitsetting?

tam co Pokazałeś wpisuje się dupa maryni np.

nie wiem czy to przestawi bitsetting nagrywarki

zawsze używam dvddecryptera do nagrania i tam przestawiam

no chyba że mod biosu z ustawionym na stałe.

a tak ogólnie to nero recorde ostatnio mnie zachwycił

Ostatnio zmieniany przez ed hunter : 16.07.2005 o godz. 21:06
ed hunter jest offline  
Stary 16.07.2005, 21:05   #7
Yarozelsky
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Napisany przez axeld
! A wy kazecie mi czytac o jakis technologiach wypalania sciezek i bitsettingu czuje sie zagubiony
Napiszcie tylko prosze, czy jesli w DVDShrink mam do wyboru tylko DVD-R to mam kupowac "minusy" i nie zawracac sobie wiecej glowy standartami?

A czy w "burn settings" mam zostawic te dwie opcje zaznaczone?

pozdrawiam
adam
a nieprosciej zrzucic film shrinkiem na dysk a potem nagrac to nero[dvd videoa plyt uzywaj takich jakie obsluguje twoja nagrywarka
 
Stary 17.07.2005, 10:06   #8
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
burn setting = bitsetting?

tam co Pokazałeś wpisuje się dupa maryni np.

nie wiem czy to przestawi bitsetting nagrywarki

zawsze używam dvddecryptera do nagrania i tam przestawiam

no chyba że mod biosu z ustawionym na stałe.

a tak ogólnie to nero recorde ostatnio mnie zachwycił
Jeśli nagrywarka obsługuje bitsetting to bitsetting = book type DVD-ROM :



@Yarozelsky

Cytat:
a nieprosciej zrzucic film shrinkiem na dysk a potem nagrac to nero[dvd videoa plyt uzywaj takich jakie obsluguje twoja nagrywarka
a po co tak kombinować , przecież shrink korzysta ze skryptu nero i jak pokazałem wyżej obsługuje tryb zgodności z DVD-ROM.

Ostatnio zmieniany przez melag : 17.07.2005 o godz. 10:12
melag jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.