Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.07.2004, 04:39   #1
kovalek
BenQ 1640
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 82
kovalek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nowa nagrywarka i kilka pytań :-)

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem nagrywarki DVDRW LiteON SOHW 812S. Już zdążyłem ją przeflashować na 832S VS08.

Jako iż to moja pierwsza nagrywarka DVD, to nasuwa mi się kilka pytań:

1. Czy czas dostępu do płyty DVD-R jest zawsze taki długi, czy tylko u mnie się tak dzieje? (wkładam płytę do napędu i czekam z 20-30 sekund, aż się powiedzmy film odpali).
2. Jaki program (zestaw programów) polecacie do kopiowania filmów DVD? Narazie używam Shrink DVD i jestem zadowolony.
3. Kupiłem DVD-RW Esperanza 2x i nic z nią nie moge zrobić. Nie chce się na nią nagrać, ani nie moge jej sformatować. Pewnie to wina kiepskiej płyty.
4. Czy filmy nagrane na DVD-R będą widziane na każdym odtwarzaczu stacjonarnym? Jak najlepiej nagrywać, żeby każdy odtwarzacz stacjonarny je widział?
5. Jakie płyty najlepiej kupować? Z tego co czytałem, to verbatimy i TDK są najlepsze.

Narazie nie mam więcej pytań. Ide dalej czytać forum, bo widze że nagrywarka DVD, to nie jest tak proste w obsłudze jak CDRW )

--
pozdrawiam
Leszek Kowalski
kovalek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.07.2004, 10:46   #2
pagong
Bywalec
 
Data rejestracji: 13.11.2003
Lokalizacja: Białstok
Posty: 26
pagong w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam!
1Ja mam nagrywarkę pioneer i tez chwile trwa zanim odczyta płytę więc się tym nie martw
2.Ja rowniez uzywam dvdshrink a oprocz tego polecam DVD Decrypter
3.Tak Esperanza to najgorsza płyta jaką mogłeś kupić - Nie kupuj takich beznadziejnych płyt bo z tego co wiem po okolo 6 miesiacach esperanze chrzania sie i nic nie da sie z niej odtworzyc
4.Sytuacja wygląda tak,że wszystko zależy od tego jaki masz odtwarzacz stacjonarny.Jeśli jest on juz stary to możliwe że płyt dvd-r nie odczyta ale tak byc nie musi ja mam stacjonarny pioneer ktory ma okolo 3lat
i bez problemu czyta zarowno dvd+r jak i -r jednak dla bezpieczenstwa nagrywaj moze na dvd+r,bo mysle ze +r rozczytaja wszystkie napedy na 100%
5.Ja kupuje TDK i jestem zadowolony ich jakosc jest super warto dolozyc ta 1zl lub 2zl i miec porzadna plyte
pozdrawiam
pagong jest offline  
Stary 15.07.2004, 11:10   #3
kovalek
BenQ 1640
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 82
kovalek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No co do DVD decryptera to sciagnalem, ale widze ze jest to dosc zaawansowany programik. Bedzie sie trzeba zaglebic w wszystkie jego opcje
Esperanz juz nie kupie raczej, chociaz -R nie sa takie zle chyba (nagralem 3 filmy i dzialaja nawet). Dzis kupilem TDK -RW i +RW, oraz jakiegoś Princo za 3zł. (DVD-R). Właśnie na nim nagrywam dane z dysku, zaraz wrzuce wykres z KProbe, żebyście mogli ocenić czy dobre to, czy nie warte zachodu. Nagrywam 2x przez Nero na 812S@832S. Ale sadzac po wykresie, to wyglada srednio ciekawie... Ma ktos moze jakis link do opisu Kprobe, zeby czlowiek wiedzial jak dokladnie interpretowac wykresy?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-princo.jpg  
kovalek jest offline  
Stary 15.07.2004, 11:24   #4
Sebastian997
Forumator
 
Avatar użytkownika Sebastian997
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Lokalizacja: Katowice
Posty: 724
Sebastian997 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wykres fatalny, tak samo jak i plyta. Polecam lepsze nisniki. Przy odrobinie szczescia uda ci sie kupic w MM plyty Verbatim w cenie ponizej 3,70 zl. Na gieldzie te same nosniki widzialem po 3,90. Wyniki na pewno beda o niebo (albo i dwa nieba) lepsze. Wedlug mnie to jedne z najlepszych plyt. TDK tez jest jak najbardziej warta polecenia, choc cena juz wyzsza. Slyszalem tez ze niektore partie Hawk'ow, te ktore produkowane sa przez MCC sa dobrej jakosci i do tego tanie. Niestety, Hawk'ow nie sprawdzalem dlatego ze tak jak wczesniej wspomnialem, to tylko niektore partie, czyli loteria. Znajdziesz mnostwo dobrych nosnikow. To juz kwestia doswiadczenia. Ja poki co pale na tych Verbatimach bo cena niska, a jakosc doskonala.
Do filmow polecam generalnie nosniki w formacie "+", a to ze wzgledu na mozliwosc zmiany bitsettingu co moze podniesc stopien kompatybilnosci z niektorymi stacjonarnymi odtwarzaczami.

Ostatnio zmieniany przez Sebastian997 : 15.07.2004 o godz. 11:29
Sebastian997 jest offline  
Stary 16.07.2004, 10:22   #5
comptom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 23.06.2004
Posty: 178
comptom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co do stacjonarnych odtwarzaczy:
- jedne czytają tylko plusy
- inne tylko minusy
- a inne nie czytaja DVD-rom (wydaje mi się to dziwne, ale tak odczytałem w instrukcji odtwarzacza)
comptom jest offline  
Stary 16.07.2004, 10:30   #6
Enzo006
Bywalec
 
Avatar użytkownika Enzo006
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Posty: 39
Enzo006 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Fakt wykres jest fatalny.

Ja kupiłem esperanzy dvd-r x4 i palą się przyzwoicie. Jak wróce do domu to zrobie teścik i wrzuce na forum.

Z takimi płytkami trzeba uważać. Jedne palą sie ładnie ale druga następna może się wcale nie wypalić.

Polecam urzywanie booktype i zaznaczenie opcji dvd-rom (prawie każdy odtwarzacz dvd odczyta ta plytkę)

Pozdrawiam
__________________
Enzo is Here :cool:

Ostatnio zmieniany przez Enzo006 : 16.07.2004 o godz. 11:03
Enzo006 jest offline  
Stary 16.07.2004, 10:46   #7
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kovalek
3. Kupiłem DVD-RW Esperanza 2x i nic z nią nie moge zrobić. Nie chce się na nią nagrać, ani nie moge jej sformatować. Pewnie to wina kiepskiej płyty.
Teżkupiłem taki szajs... nawet nie nagrała się do końca, a o wyczyszczeniu to już mowy nie było. Polecam nośniki DVD+RW firmy Verbatim, u mnie w mieście można kupić je za 12zł, na jakości nie ma co oszczędzać. ALbo jeszcze lepiej DVD+RW TDK Scratch Proof. Nie mam takiego, ale chętnie bym nabył
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline  
Stary 16.07.2004, 10:55   #8
kovalek
BenQ 1640
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 82
kovalek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to, że się szajsu nie kupuje, to już wiem - to nie to samoc o plyty CDR, gdzie wszystko się na każdej praktycznie dało nagrac . Kupiłem -RW i +RW TDK i są one po prostu super !!!

Tu jest kilka screenow z KProbe: http://www.ostbahn.net/temp/kprobe/

--
pozdrawiam
Leszek Kowalski
kovalek jest offline  
Stary 16.07.2004, 11:05   #9
kiewas
Matrix has him
 
Avatar użytkownika kiewas
 
Data rejestracji: 29.10.2003
Lokalizacja: Legnica
Posty: 822
kiewas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez kovalek
No to, że się szajsu nie kupuje, to już wiem - to nie to samoc o plyty CDR, gdzie wszystko się na każdej praktycznie dało nagrac . Kupiłem -RW i +RW TDK i są one po prostu super !!!

Tu jest kilka screenow z KProbe: http://www.ostbahn.net/temp/kprobe/
Te TDK mają naprawde dobre wykresy - niejedne tanie DVD-+R mogą pozazdrościć
__________________
Zapraszam na MÓJ fotoblog
kiewas jest offline  
Stary 19.07.2004, 18:54   #10
kovalek
BenQ 1640
 
Data rejestracji: 15.07.2004
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Posty: 82
kovalek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tą Esperanze DVD-RW oddalem do reklamacji (nawet przyjeli ). Dziś dzwoniłem i się pytałem co i jak - powiedzieli że płytka sprawna i działa wszystko. Jutro ide do sklepu po odbiór Pewnie i tak nie będzie działać, a mi wmówią, że to wina mojej nagrywarki
kovalek jest offline  
Stary 19.07.2004, 20:20   #11
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez kovalek
Tą Esperanze DVD-RW oddalem do reklamacji (nawet przyjeli ). Dziś dzwoniłem i się pytałem co i jak - powiedzieli że płytka sprawna i działa wszystko. Jutro ide do sklepu po odbiór Pewnie i tak nie będzie działać, a mi wmówią, że to wina mojej nagrywarki

Płyty DVDR, RW to się raczej wrzuca do kubła i jest się "mądrym po szkodzie" czyli kupuje markowe nośniki.

Jabba
__________________

SITH LORD
Jabba the Hutt jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.