Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.04.2003, 22:57   #16
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najlepsze rozwiązanie dla filmów DVD na PC, to zakup specjalnej karty DVD np. Creative DXR3 (na aukcji allegro okolo 100-150 zł) Obraz generowany na TV przez tę kartę, (NIE przez kartę graficzną) jest super jakości, dokładnie taki jaki ze stacjonarnego DVD. Rzadna, nawet najdroższa karta graficzna za 2000zł z TVOUTem nie daje nawet 5% jakości, jaką daje karta dxr3 bezpośrednio na TV. Wymagania min. Pentium 166. Można oglądać film na TV a na ekranie monitora bawić się np. z Wordem itp.
MagSP jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.04.2003, 08:05   #17
skil
Bywalec
 
Avatar użytkownika skil
 
Data rejestracji: 12.01.2003
Lokalizacja: Antrim, NI.
Posty: 51
skil zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pamiętam, że kiedyś takie karty były sprzedawane razem z napędem DVD Creative.
Ale cena w tamtych czasach była zabójcza,to był rok chyba 1997 a cena 1600 zł.
skil jest offline  
Stary 26.04.2003, 14:22   #18
domi1971
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.01.2003
Posty: 83
domi1971 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
JA MAM INNY PROBLEM KUPIŁEM G.FORCA 3 TI 200 TS TV OUT, i za cholere nie klonuje i w obie strony yak jak to miąłem w starej karcie ,zmieniałem sterowniki detonatory itd i kcha, tv tool to samo albo na monitoze albo telewizor . a chce miec i tu i tu. i co z tym fantem poradzi ktos cos w tym temacie?
domi1971 jest offline  
Stary 26.04.2003, 17:00   #19
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Sprzętowe dekodery MPEG-a ("Dxr" ,"RealMagic") miały jedna wadę :
kartę tą łączyło się z kartą graficzną za pomoca "przejściówki" ,
znanej z "VOODOO1" .Takie połączenie niosło za sobą znaczne pogorszenie jakości obrazu (pulpit ,gry ,programy itp.) .
Zakłocenia ,marne filtry srawiły ,iżdośc prędko z niej zrezygnowałem .

Trzeba jednak przyznać ,że jakość DVD na takiej hardware-owej karcie bije na głowę programowe odtwarzacze (WinDVD ,PowerDVD) .
Także wyjście na TV było znacznie bardziej dopracowane niż w przypadku dzisiejszych kart graficznych z TV-Out .
Następna zaleta (jak już ktoś tutaj wspomniał) karty sprzętowej to obniżone zapotrzebowanie na moc procesora .Całość operacji odpowiedzialnych za strumień MPEG spoczywała na procesorze odpowiedzialnym za dekompresję ,który spoczywał na karcie .

Po kilku latach na ten sam pomysł wpadli twórcy zewnętrznych odtwarzaczy DivX ,implementując "kość" ,która zajmuje się dekompresją .

W tym miejscu nie sposób zapytać się o procesor wspomagajęcy kompresję ?.Urządzenie w postaci karty kompresującej do formatu DivX byłby zapewne hitem sezonu .Karta ,a raczej chip odpowiedzialny za kompresje DivX zapewne skróciłby czas oczekiwania na gotowy materiał mógłby się znacznie skrócić .
Niemniej polityka firm doprawadza iż albo mamy do czynienia z ceną ,którą trudno zaakceptować (np. sprzętowe encodery MPEG2)albo rozpoczyna się wojna z "piractwem" .

No ale zboczyłem nieco z tematu głownego ,którem jest TV-Out .
Wracając do nieszczęsnej jakości wyświetlanego materiału na TV ,trzeba przyznać iż mamy do czynienia z praktycznie paroma , minimalnie rożniącymi się układami ,które pełnią rolę wyswietlania obrazu na TV .
Wszystkie te układy (BrooTree ,nieco lepszy Chrontel itp.)to uklady za przysłowiowe 2 dolary ,dlatego tez różnice w jakości są minimalne .
Porównując jakość obrazu wyświetlanego na odbiorniku telewizyjnym nie sposób zauważyć iż mala przewagę nad konkurencją ma tutaj firma ATI .

Najlepszym rozwiązaniem ,jakie miałem okazje zobaczyć to wyjście tv na karcie DVB .Czegoś podobnego jeszcze nie widzialem .
Dwa rodzaje połączenie z TV - CVBS oraz RGB - w zależności od uznania .
Przejście obrazu na TV odbywa się przez zaliczenie jednego kliknięcia myszą .
Obraz jest wyświetlany na monitorze i na TV bądź tylko na TV - bez monitora .Żadnych regulatorów typu - rozciągnięcie ,przesunięcie - obraz jest idealny nie potrzeba żadnych korekcji .

Do "domi1971" :
Prawie zawsze kłopoty związane z rónoczesnym wyświetlaniem TV-monitor mają swoje podłoże w sterownikach .Radzę zatem nieco poeksperymentować z instalacją róznych wersjii "Detonatorów" .
Przyczyną może także być chipset na karcie odpowiedzialny za TV-Out .Chociaz są one czasem podobne ,producenci raz po raz rezygnują z kilku zaimplementowanych funkcji dotyczących TV-Out w celu zmniejszenia kosztów .
jaro
januszp jest offline  
Stary 27.04.2003, 22:46   #20
MagSP
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.02.2003
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 41
MagSP w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie masz racji tak do końca januszp. Tej przejściówki między kartą graficzną a kartą np. dxr3, do sprzętowego odtwarzania dvd nie trzeba podłączać. Można się jej zupełnie pozbyć. Mam dxr3 włożoną bezpośrednio do gniazda PCI i kabel SVIDEO z niej do TV i to wszystko. Po prostu nie używam jej do odtwarzania na monitorze, tylko na TV. Obraz na monitor idzie mi bezpośrednio z karty graficznej, bez żadnej straty jakości. A obraz z filmem od razu na TV z rewelacyjną jakością.
MagSP jest offline  
Stary 27.04.2003, 23:06   #21
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"Takie połączenie niosło za sobą znaczne pogorszenie jakości obrazu (pulpit ,gry ,programy itp.)."

Oczywiście miałem na myśli wyświetlanie obrazu na monitorze .

Na temat wyjścia na TV :
"Trzeba jednak przyznać ,że jakość DVD na takiej hardware-owej karcie bije na głowę programowe odtwarzacze (WinDVD ,PowerDVD)."
jaro
januszp jest offline  
Stary 30.04.2003, 09:50   #22
miles
volleyball
 
Data rejestracji: 13.11.2002
Lokalizacja: wyjechalem z PL a co :)
Posty: 454
miles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy ktoś mi odpowie

Oka juz mam wszystko - prawie. Oglądam film na TV (GF4 MX440) na całym ekranie, a na monitorze jest małe okienko. OKa tylko teraz jeśli chce grzebać w necie obraz na TV się zatrzymuje a cały czas film leci? Co wy nato.
AA i co z napisami By były na TV
__________________
nie bylo mnie od 2008 smieszne
miles jest offline  
Stary 30.04.2003, 11:50   #23
januszp
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 11.08.2002
Lokalizacja: Rybnik
Posty: 395
januszp niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"teraz jeśli chce grzebać w necie obraz na TV się zatrzymuje a cały czas film leci? Co wy nato."

Przyczyn może być wiele .
Podstawowy problem dotyczy w wiekszości przypadków problemu DMA.
Chodzi o to iż film odtwarzający się czy to na CDROM-ie ,DVD ,czy HDD bardzo podatny jest na "zatykanie" przeplywu danych .Podatny oczywiscie w przypadkach ekstremalnych tj.
- odtwarzanie filmu+nagrywanie płyty cdr
- odtwarzanie filmu+operacje dyskowe (kopiowanie plików itp.)
- odtwarzanie filmu+zwiedzanie stron "www"
We wszystkich powyższych przypadkach poddajemy komputer testowi ze względu na :
-konfigurację IDE
-moc procesora
-DMA
Ogolnie mówiąc - test "Windowsa"
Konfiguracja sprzętu ,aby móc spokojnie korzystać z tzw. "multitasc-u" jest niewątpliwie wezwaniem .
- optymalne podłączenie dysków oraz napędów (różne napędy różnie radzą sobie na poszczególnych kanałach)
- instalacja sterowników IDE (czasem ,chociaz płyty są na tym samym chipsecie różnie tolerują wersje np. Via4in1)
- w końcu w miarę szybki dysk twardy + w miarę szybki procesor .
Odtwarzanie filmu np. DivX pociąga za sobą dość znaczne obciązenie procesora ,jeśli do tego dojedzie odczyt i zapis na dysku (w czasie wycieczek internetowych) może się okazać iż chwilami dojdzie do przypadku opisanego przez Ciebie .

W moim przypadku konfiguracja pozwala mi np. na :
- nagrywanie "w locie" płyty cdr + odtwarzanie płynne Divx-ów.
- nagrywanie w locie+"www"
Wszystko to przy stałym buforze 98% .
Dojście do takich efektów zajęlo mi troche czasu i eksperymentów ,niemniej przy obecnie bardzo wydajnych konfiguracjach jest to możliwe .
Podstawą są tutaj benchmarki :
- NeroCDSpeed (w celu sprawdzenia wszystkich napedów pod względem poprawności DMA)
- HD Tach (to samo ale tym razem sprawdzamy dysk twardy)
- zero overclockingu
- zero dziwnych zawieszen w "Windows"
- przemyślana instalacja ,wybranych drogą testów sterowników BusMaster
Po tych eksperymentach powinno być ok.

Trzeba jeszcze dodać iż jeśli np. Nero dość skutecznie wykorzystuje tzw. "priorytet" (znaczy to iż ten program nagrywający jest zwsze traktowany jako najważniejsze zadanie w systemie) to odtwarzanie filmów dzielli sie praktycznie po rowno z inną wykonywaną czynością w systemie .To właśnie owocuje procesem "przerywania" ,"przesków" ,trzasków w głośnikach podczas kopiowania plików z partycji na partycję ,czy też innych anoalii jak np. w opisanym wyżej przez "miles" przykłdzie .
Tutaj głowna rolę oprócz poprawnej konfiguracji systemu odgrywa moc procesora .
Rożne ,dziwne skoki obciażenia procesora (100% ,0% ,100% iitd.) mają swoje żródlo w 99% przypadkach w nieodpowiednich sterownikach IDE ,czy też zlej konfiguracji DMA .
Program ,który potrafi wyświetlić obciązenie procesora przez poszczególne programy to np. TaskInfo ,z niego można dowiedzieć się która aplikacja pożera nam najwiecej zasobów .

Poruszono także kwestię wyświetlania napisów na TV .
Ten problem kiedyś dotyczył kart "Matrox" i z tego co wiem przyczyna leżała w "overlay" karty .problem chyba zostal rozwiązany jakąś nakładką .
W przypadku GeForce-ów ,być może zmaina "detonatorów" coś pomoże lub być może inny odtwarzacz DivX ? .
jaro
januszp jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.