Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.11.2004, 13:00   #1
ziemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.11.2004
Posty: 3
ziemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Thumbs down Odzyskanie danych z częściowo uszkodzonego nośnika DVD-R

Mam problem!!!

Niedawno dokonałem "archiwizacji" ważnych danych przed reinstalacją systemu. Każdą płytkę DVD po nagraniu poddawałem procesowi weryfikacji w neroExpress (Płytki DVD-R i DVD+R) niestety okazałe się że pomimo przejścia poprawnie weryfikacji wszystkie płytki zakupine w Tesco za 1,89!! Hawk DVD-R 4x w kopercie nie dają się odczytać. Większość danych mogłem sobie odpuścić (archiwa z internetu) ale jedna płytka jest dla mnie ważna. Program skanujący w nero pokazuje że część płytki nie daje się czytać. Jak odzyskać te pliki które nie są uszkodzone, przy próbie odczytu z poziomu windowsa zawiesza mi się okno dialogowe.

WinXP Home, NeroExpress 6, TDK DVDRW1616N, Athlon 2500+, 512 DDR400, GF FX5200, Asus A600V
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-tdk-dvdrw1616n.jpg  
ziemo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.11.2004, 13:54   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
tak to jest jak sie oszczedza na nosnikach

a tak na powaznie to chyba bedzie baardzo ciezko cokolwiek z tego przywrocic do zycia
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 17.11.2004, 14:38   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez ziemo
Mam problem!!!

Niedawno dokonałem "archiwizacji" ważnych danych przed reinstalacją systemu. Każdą płytkę DVD po nagraniu poddawałem procesowi weryfikacji w neroExpress (Płytki DVD-R i DVD+R) niestety okazałe się że pomimo przejścia poprawnie weryfikacji wszystkie płytki zakupine w Tesco za 1,89!! Hawk DVD-R 4x w kopercie nie dają się odczytać. Większość danych mogłem sobie odpuścić (archiwa z internetu) ale jedna płytka jest dla mnie ważna. Program skanujący w nero pokazuje że część płytki nie daje się czytać. Jak odzyskać te pliki które nie są uszkodzone, przy próbie odczytu z poziomu windowsa zawiesza mi się okno dialogowe.

WinXP Home, NeroExpress 6, TDK DVDRW1616N, Athlon 2500+, 512 DDR400, GF FX5200, Asus A600V
No tak!

Legendarne Hawki od Longten! :\


I tak właśnie dane przeminęły z wiatrami ...
VIZZARD jest offline  
Stary 17.11.2004, 15:12   #4
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ziemo
(...)
Jak odzyskać te pliki które nie są uszkodzone, przy próbie odczytu z poziomu windowsa zawiesza mi się okno dialogowe.
(...)
nie ma co moralizowac, jedyne chyba co pozostaje to proba przeczesania plytki isobuster'em, moze on cos pomoze
__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 18.11.2004, 13:35   #5
ziemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.11.2004
Posty: 3
ziemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Isobuster??

Cytat:
Napisany przez pykson
nie ma co moralizowac, jedyne chyba co pozostaje to proba przeczesania plytki isobuster'em, moze on cos pomoze
Zawsze to jakaś szansa, ale cóż to ten "isobuster"? Sorki ale dotychczas w to nigdy nie wnikałem. Nie było potrzeby wszystko zawsze działało z CD. Jestem zielony jeśli chodzi o nagrywanie DVD.
ziemo jest offline  
Stary 18.11.2004, 15:30   #6
pykson
Czepek - od czepiania sie
 
Avatar użytkownika pykson
 
Data rejestracji: 04.03.2004
Lokalizacja: Górny Śląsk
Posty: 1,472
pykson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ziemo
Zawsze to jakaś szansa, ale cóż to ten "isobuster"? Sorki ale dotychczas w to nigdy nie wnikałem. Nie było potrzeby wszystko zawsze działało z CD. Jestem zielony jeśli chodzi o nagrywanie DVD.
odpowiedz znajdziesz na www.cdrinfo.pl i w IsobusterInfo

szczyt lenistwa, co z tego ze jestes zielony

__________________
UWAGA: nie mylic z MODeratorem!
.
pykson jest offline  
Stary 18.11.2004, 19:53   #7
terpilowski
pietrek
 
Avatar użytkownika terpilowski
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Posty: 212
terpilowski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ziemo
Zawsze to jakaś szansa, ale cóż to ten "isobuster"? Sorki ale dotychczas w to nigdy nie wnikałem. Nie było potrzeby wszystko zawsze działało z CD. Jestem zielony jeśli chodzi o nagrywanie DVD.
ziemo: ja bym probowal sie ratowac cdroller [do cd i dvd]
uratowalem pare plikow tym softem, ale wykonuje zawsze 1% danych naprawczych *.par2
taka kombinacja ratuje czasami nawet dane uszkodzone - jesli ich wielkosc nie przekracza 1% [ w tym przypadku dla 1% danych par2}
pliki par2 wykonuje sie quickpar - em.
nie ma danych naprawczych - kapota, ale cdroller zrzuci ci to na hdd
potem to juz bywa roznie, w zaleznosci od "rodzaju" plikow
__________________
Piotr Terpiłowski (wszystko jest trudne nim stanie się łatwe)
terpilowski jest offline  
Stary 21.11.2004, 16:27   #8
ziemo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.11.2004
Posty: 3
ziemo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
quiskpar

Cytat:
Napisany przez terpilowski
pliki par2 wykonuje sie quickpar - em.
Nie potrafię zrobić tych plików par. Czy to nie powinno się robić przed utratą danych bo na to mi tu wygląda?? Wiem że na 100 nie odzyskam wszystkiego ale część plików jest napewno spox tylko jak się do nich dostać??
ziemo jest offline  
Stary 21.11.2004, 19:10   #9
terpilowski
pietrek
 
Avatar użytkownika terpilowski
 
Data rejestracji: 12.07.2002
Posty: 212
terpilowski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ziemo
Nie potrafię zrobić tych plików par. Czy to nie powinno się robić przed utratą danych bo na to mi tu wygląda?? Wiem że na 100 nie odzyskam wszystkiego ale część plików jest napewno spox tylko jak się do nich dostać??
oj nie tak.
pliki par2 robi sie do nieuszkodzonych danych. zawieraja one informacje niezbedne by te dane odzyskac.

robiac par2 do uszkodzonych plikow, mozesz co najwyzej wykonac do nich par2 i naprawic do tego momentu co przed utworzeniem par2.

jesli dane sa uszkodzone par2 ich nie naprawia. to nie czary, cudow nie ma.
par2 zabezpiecza cie tylko na przyszlosc. i to w zaleznosci ile wykonales tych par2.
10%par2 naprawi 10% danych. cala prawda.
__________________
Piotr Terpiłowski (wszystko jest trudne nim stanie się łatwe)
terpilowski jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.