Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.06.2005, 19:25   #1
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Overburning DVD - a jednak możliwe

Przeglądają posty na tym forum byłem święcie przekonany, że overburning DVD jest niemożliwy. Jednakże ostatnio czytając forum cdfreaks natknąłem się na kogoś, kto twierdził, że udało mu się nadpalić płytę dvd. Co więcej, było takich osób kilka. Jednakże aby to było możliwe trzeba:

1) Dysponować nagrywarką Plextor PX-712A albo Plextor PX-716A
2) Nadpalać można tylko płytki plusowe

Chłopaki chwalili się osiągami nadpalania, i maksymalne osiągnięte wartości oscylowały w okolicach 4680MB.

Ponieważ mam Plex 716A postanowiłem sprawdzić, czy żeczywiście overburning jest możliwy. Nadpalałem płytkę Verbatim Pastel DVD+R x4 slim, paliłem ją x4. Na początek nie chciałem szarżować - nadpaliłem ją w niewielkim stopniu (jedynie 4509MB).

No i co tu dużo mówić - udało się. Poniżej screeny:

Zaraz po wypaleniu i weryfikacji w NERO:


Test transferu na Pleksie:


Test transferu na NEC ND-2500A (te spadki prędkości spowodowane klikaniem w systemie, celem testu było sprawdzenie, czy NEC nie wyłoży się na końcówce)


Test powierzchni na NEC-u:


Test jakości na Pleksie:


Zachęcam wszystkich posiadaczy do Plexa do prób z overburningiem i umieszczania tutaj swoich wyników

A może już jakaś inna nagrywarka także obsługuje overburning?
Dołączone obrazki
File Type: png nero.PNG (90.7 KB, 8944 oglądane)
File Type: png PLEX - overburned-speed.png (4.2 KB, 8923 oglądane)
File Type: png NEC-odczyt.png (28.4 KB, 8901 oglądane)
File Type: png NEC-scnadisk.png (10.2 KB, 8873 oglądane)
File Type: png _YUDEN000-T01-01_DVDR___PX-716A___Jun_08_2005_16h26m57s000ms_2x.PNG (13.7 KB, 8882 oglądane)

Ostatnio zmieniany przez sonon : 08.06.2005 o godz. 19:29
sonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.06.2005, 20:43   #2
Metallicat
www.met.of.pl
 
Data rejestracji: 24.02.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 134
Metallicat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No fajnie tylko po cholere robic overburna? Te 20 MB w stosumku do 4,5 GB to aż tak dużo ?
Metallicat jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.06.2005, 20:51   #3
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie ma znaczenia, duzo czy malo, liczy sie fakt. Juz dawno na forum cdfreaks mowili ze mozna nadpalac na plexie, ale jakos nie poruszylo to ogolu (tym bardziej ze forum jest podzielone na poddzialy producentow, zreszta nawet chyba kiedys o tym pisalem tutaj).

Sam tez nawet nie probowalem, choc uwazam to za nieglupi pomysl (naukowo, praktycznie rzeczywiscie niewiele daje).
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.06.2005, 21:19   #4
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Metallicat
No fajnie tylko po cholere robic overburna? Te 20 MB w stosumku do 4,5 GB to aż tak dużo ?
Ależ można i 200MB Czasem może się przydać, jak się kopiuje film z płyty DL i po skrojeniu z niechcianych dodatków film zajmuje na przykład o 20MB za dużo, żeby wejść na płytę (raz w życiu mi się tak zdarzyło )

Albo jak ktoś nagrywa sobie na DVD seriale TV, które często są w plikach po 350MB - z overburningiem zmieści się 13 plików, bez 12.

Albo, albo...

Czasem po prostu może się przydać, więc trzeba się cieszyć, że się da - i tyle
sonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 00:30   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Więc nareszcie wiemy


Po co ta opcja overburningu DVD w Nero


Spisek Ahead i Plextora


Co by drażnić użytkowników innych nagrywarek







A swoja drogą jest czego zazdrościć

Bo na przykład @zorg i @zene_k mogą nadpalić dwa razy tyle



__________________
VIZZARD jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 07:47   #6
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
nie no bomba

moje gratulacje - cale 9MB

nic dodac nic ujac - wypas na maxa chyba kupie sobie plextora, moze nawet z dwie sztuki (bo 9MB na jednym i 9MB na drugim to da nam cale ... 18MB)

i tak jak kolega VIZZARD zauwazyl - jawna prowokacja i spisek tych firm
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 09:19   #7
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
ja polecam nadpalać tylko te płyty

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9400

innych nie warto - zbyt mała oszczędność/MB
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 09:33   #8
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
cale 9MB
http://www.cdrinfo.com/Sections/Revi...1953&PageId=11
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 09:37   #9
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez icemac
nie no bomba

moje gratulacje - cale 9MB

nic dodac nic ujac - wypas na maxa chyba kupie sobie plextora, moze nawet z dwie sztuki (bo 9MB na jednym i 9MB na drugim to da nam cale ... 18MB)

i tak jak kolega VIZZARD zauwazyl - jawna prowokacja i spisek tych firm
Smuci mnie Twój brak umiejętności rozumienia tekstu pisanego.

Płyta DVD+R ma pojemność 4483MB - ja nagrałem 4509MB - prosta kalkulacja daje, że nadpaliłem 26MB.

Poza tym pisałem, że na forum cdfreaks chłopaki nadpalili płyty do 4680MB - to już niemal 200MB więcej.

No to teraz prosta kalkulacja: nośnik cdr o pojemności 700MB - przeciętnie nadpala się 20MB, więc procentowo mamy 20/700=2,9% więcej miejsca

Na DVD+R można nadpalić 200MB, a więc procentowo 200/4480=4,5% więcej miejsca.

Więc nie rozumiem czemu wyśmiewasz overburning DVD, a overburningu CD nie. Ja wiem, że nie ma sensu dopychać płytki co do jednego megabajta, ale czasem po prostu taka możliwość może się przydać.

Ja nie mówię, że to jakaś rewolucja, czy coś takiego. Ale do niedawna pojawiały się tematy z pytaniami dotyczącymi overburningu i zawsze ktoś twierdził, że się nie da. A ja pokazałem, że się da, że coś takiego jak overburning DVD istnieje.

I to tyle, nie ma co wyśmiewać tej opcji, niedługo pewnie wszystkie palniki będą nią dysponowały.
sonon jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 09:43   #10
raven66
dziobák [;
 
Avatar użytkownika raven66
 
Data rejestracji: 08.03.2002
Lokalizacja: KRáK/oFF
Posty: 273
raven66 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dla mnie temat OK, faktycznie z praktycznego punktu widzenia to nie wiele ale chodzi o sam fakt, że się da!
__________________
:: powered by Black Folk Szanty Metal ::
:: powered by Irish Folk ::
:: powered by Stary Port ::
raven66 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 10:06   #11
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez raven66
dla mnie temat OK, faktycznie z praktycznego punktu widzenia to nie wiele ale chodzi o sam fakt, że się da!
Zgadzam się z tym twierdzeniem
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 10:19   #12
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
oj przeprasza ale bug
moja wina, chyba sie zaszczele

!@$#@^%$&*^

cos przeoczylem , ale laik ze mnie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 10:33   #13
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez sonon
[...]

No to teraz prosta kalkulacja: nośnik cdr o pojemności 700MB - przeciętnie nadpala się 20MB, więc procentowo mamy 20/700=2,9% więcej miejsca

Na DVD+R można nadpalić 200MB, a więc procentowo 200/4480=4,5% więcej miejsca.

[...] Ja wiem, że nie ma sensu dopychać płytki co do jednego megabajta, ale czasem po prostu taka możliwość może się przydać.

Ja nie mówię, że to jakaś rewolucja, czy coś takiego. Ale do niedawna pojawiały się tematy z pytaniami dotyczącymi overburningu i zawsze ktoś twierdził, że się nie da. A ja pokazałem, że się da, że coś takiego jak overburning DVD istnieje.

I to tyle, nie ma co wyśmiewać tej opcji, niedługo pewnie wszystkie palniki będą nią dysponowały.
może czasami się przydać to fakt.

miałem kilka razy taką sytuację przy nagrywaniu danych (lud DivX'ów), że zabrakło te głupie naście MB.

nadpalanie przydawało się bardzo jak jedna cd-r kosztowała 10 złotych

biorąc pod uwagę fakt, że tylko Plextory to potrafią (pełen szacunek )

naprawdę można rozmawiać jedynie o teorii.

z dego powodu i ja pozwoliłem sobie na żart proponując do tego celu płytki po 10.90 (droższa płyta większy zysk )
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 14:28   #14
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter

biorąc pod uwagę fakt, że tylko Plextory to potrafią (pełen szacunek )

naprawdę można rozmawiać jedynie o teorii.
W moim przypadku to nie będzie tylko teoria, po "zachęcających" opiniach na tym forum nawet nie próbowałem nadpalać płytek dvd, ale ~100 mb, to już mało nie jest, może się przydać i zapewne nie jeden raz będe miał okazję sprawdzić jak to działa w praktyce.
robert_d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.06.2005, 14:58   #15
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Niestety podczas testu plytka jest zapisywana, ale na dobra sprawe jak jedna osoba zrobi test na danej plycie to mozna 'mniej wiecej' zastosowac to do wszystkich tego typu.

Axe x4 +R - udalo sie nadpalic 152 MB
Dołączone obrazki
File Type: png MBIover.png (20.5 KB, 2500 oglądane)
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.