Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.08.2004, 21:36   #1
Szogun
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 10
Szogun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Panasonic DVD RV-32(S) kontra Lite-On 832S

Witam
Przeszukiwałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie które jakże mocno mnie dręczy.
Niedawno zakupiłem nagrywarke Lite-On 823S i jak każdy pewnie kto zakupił postanowiłem zrobić sobie kopie moich filmów.
Skorzystałem z poradników na stronie CDRinfo i teraz przejde do sedna sprawy.

Konfiguracja komputera:
Anthlon XP 2000+ (1666MHz)
512 RAM DDR
Lite On 832S (bios: VS0A)
Nero Burning Rom v.: 6.3.1.20
Płyty do przegrywania: Verbatim DVD-R 4x (wypalałem 2x) oraz Verbatim DVD-RW 4x (wypalana 2x)
Filmy przerabiane: Terminator 3 Bunt Maszyn; Matrix: Rewolucje; Piraci z Karaibów: Klątwa czarnej perły.

Odtwarzacz stacjonarny: Panasonic DVD RV-32 (w grudniu bedzie miał 2 latka)

Po przerobieniu płyty programem DVD2DVD-R (v: 1.4.6 ) (płyte uprzednio kopiowałem na dysk DVDDecrypter'em (v: 3.2.3.0 )) i przerobioniu jej (wyprucie sciezek i napisów) po dekodowaniu TEmpegcoderem (v: 2.50.01.00 ) i po nagraniu Nero Burning Rom (wersja wyżej) film nie nadaje się do obejżenia w stacjonarnym odtwarzaczu.
Jedynym filmem którego mogę obejżeć jest Terminator 3.
Objawy:
Matrix Rewolucje - Po włożeniu tego filmu początek jest odtwarzany dobrze, po dojsciu do sceny gdy maszyny wchodzą do chagaru (połowa filmu) film zaczyna sie przycinać, coś jakby tracił się sygnał na satelicie cyfrowej
Piraci z Karaibów - to samo co w powyższym filmie tylko zabawa w przycinke jest od pierwszych sekund filmu
Terminator 3 - film działa należycie co 30 - 45 minut jest małe przeciecie filmu, bez ubytków dźwiekowych. Ogólnie film jest dobry.

Próbowałem już nagrywac na wiele sposobów wieloma programami niestety, odtwarzacz nie odtwarza filmu. Płyty w Nagrywarce mojej (lite-on 832s) jest odtwarzana NORMALNIE ale tylko i wyłacznie w tej nagrywarce. U kolegi na DVD-ROM'ie komputerowym sytuacja wygląda tak jak na odtwarzaczu stacjonarnym

Po dojsciu do tego co wyżej napisałem udostepniłem koledze z sieci (który mam taką samą nagrywarke z tym samym biosem i korzysta z tego samego nero co ja) wszystkie pliki skompresowanego filmu: piraci z karaibów. On nagrał je na płycie Ensperanza DVD+R 4x (predkość 2x) i nie cieło sie juz w DVD-ROM'ie. Gdy ja nagrałem na tej samej płycie też nero i też predkościa 2x cieło się.

Testów dokonałem jeszcze dodatkowo na CloneDVD2 (v. 2.4.3.1) (zgranie DVD Decrypter'em VOB'ów na HDD i przetworzenie CLONE DVD VOBÓW) z filmem piraci z karaibów, zjawisko "przycinania" zmniejszyło się ale nie do konca. Dalej jest to bardzo denerwujące.

Chciałbym prosić o pomoc czy ktoś z Was spotkał sie z takim czymś ? jeśli tak co zrobił.

/edit
System: Windows XP SP1 ze wszystkimi łatkami.

Ostatnio zmieniany przez Szogun : 27.08.2004 o godz. 21:46 Powód: dodanie systemu
Szogun jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.08.2004, 09:40   #2
miernik
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.06.2002
Posty: 203
miernik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam ten sam odtwarzacz i wlasnie jest w serwisie facet powiedzial ze to kwestia regulacji i czyszczenia optyki. (ten typ tak ma)
Czesc plyt DVD-R u mnie nie chodzi wcale , czesc tnie sie przy koncu ale z DVD-RW nie mam zadnych problemow.
Moze twoja wypalarka tez nie jest najlepsza ?
miernik jest offline  
Stary 28.08.2004, 09:42   #3
Szogun
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 10
Szogun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no właśnie na DVD-RW jest leprza jakość, ale nagrałem wczoraj piratów CloneDVD2 (całkowita przeróbka i nagranie na płycie) i nie ma żadnego przycięcia, a to naprawde potrafi dobić człowieka.
Szogun jest offline  
Stary 28.08.2004, 09:49   #4
miernik
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 16.06.2002
Posty: 203
miernik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli twoje plyty chodza dobrze na innych stacjonarnych odtwarzaczach to pozostaje tylko serwis dla Panasonika.
P.S.
Ile placiles za ten odtwarzacz bo ja ok 900 pln w grudniu 2002r.
miernik jest offline  
Stary 28.08.2004, 12:20   #5
FILM-Maniak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.08.2004
Posty: 7
FILM-Maniak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Mam inny problem niż wy a mianowicie mam dwie nagrywarki dvd jedna to sony dru14a a druga to liteon 851s i sprawa wygląda tak sony wypala płytę i jest ona za każdym razem widziana w odtważaczu dvd stacjonarnym a liteona ćwicze już od kilku miesięcy od modelu 411 potem 451 potem 811 i teraz 851 i stale jast tak że jak się coś wypali to chodzi tylko na tej nagrywarce a na dvd stacjonarnym nie moje dvd stac. to Philips model 750 z przed 5 lat z nowym laserem
FILM-Maniak jest offline  
Stary 28.08.2004, 15:22   #6
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Też mam Litka 832s i stacjonarne dvd Panasonic RV-32 (bez s). wypaliłem właśnie filmik robiony canopusem, besweet i ifoeditem. paliłem w nero express 6.3.1.11 bundled (oem do napędu) x4 na dvd-r mediastore/mediatech (producent wg KProbe 2.3.2 - VDSPMSAB 01 Interaxia AG)....i nie chodzi. odtwarzacz nie czyta także nagranej x4 dvd+rw platinium (producent ricoh) - ale tu sie akurat nie dziwie, bo plusów wg instrukcji nie ma ruszać wcale. ale dlaczego dvd-r stoi? mogę nagrać wolniej, ale czy to coś pomoże? Czy wszystko można zwalić na badziewny nośnik? Ogólnie uważam, że ten odtwarzacz jest raczej kiepski i żałuję, że go kupiłem. jakiejkolwiek płyty by mu nie zapodać (CDA, CDR, CDRW, DVD) każdą bardzo długo mieli, zanim wpadnie co to za zawartość.

[EDIT]

Więc jeszcze raz:
Napęd: LiteOn SOHW 832S VS0A
Nośnik: DVD-R 1-4x Mediastore by Mediatech (producent Interaxia AG - Szwajcaria)
Booktype: nie
Matariał: 28 days later divx avi --> DVD (sprawny, z napisami)
Soft: Nero Express 6.3.1.11

Płyta w nagrywarce chodzi, w stacjonarnym nie ( "no disc"). Przed wypaleniem dla porządku zrobiłem GET VTS sectors w IFoEdit. Obstawiam, że kwestia jest nośnika i ewentualnie prędkości zapisu, Panasonic DVD RV-32 zdaje sie mieć kiepską optykę. Spróbuje nagrać film raz jeszcze, z mniejszą prędkością. Zobaczymy.

Ostatnio zmieniany przez b2 : 28.08.2004 o godz. 16:49
b2 jest offline  
Stary 28.08.2004, 16:34   #7
legion
XII
 
Avatar użytkownika legion
 
Data rejestracji: 01.06.2004
Lokalizacja: WroceK
Posty: 4,980
legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>legion jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
zacznijmy od tego ze podaj jaki masz bios w 832 i czy uzywasz booktype
bo to jest wazne ( z + robi dvd-rom prostym jezykiem orginal)
a nastepna sparwa jest taka ze jak nagrywasz na minusach to mozesz miec problem litek ich za bardzo nie lubi
a esperanza sa plytami nie zbyt dobrymi ale czasem trafiaja sie wyjatki
legion jest offline  
Stary 28.08.2004, 19:51   #8
Szogun
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 10
Szogun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
poprostu minusów nie lubi przed chwilą wypaliłem S.W.A.T. na Verbatimie i też nie rusza no disc
Szogun jest offline  
Stary 28.08.2004, 20:05   #9
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Szogun
poprostu minusów nie lubi przed chwilą wypaliłem S.W.A.T. na Verbatimie i też nie rusza no disc
tia... a najbardziej denerwujący jest fakt, że super dvd player mojego kumpla, zacnej firmy manta multimedia za całe 200zł dyga wszystko co mu się wrzuci na traya.

Ostatnio zmieniany przez b2 : 28.08.2004 o godz. 20:49
b2 jest offline  
Stary 28.08.2004, 20:11   #10
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mam 832S i Thomsona DTH 220E. Nagrywałem na Verbatimie DVD+-R i raz działa a raz nie. Nagrałem ostatnio specjalnie na kilku sztukach esperan DVD-R printable i już pokazuje mi "no disc" przy każdej płycie Więc zdecydowałem sie kupić płytki Bulkpaq DVD-R printable za 2,50zł w videoświecie i działa bezproblemu Kiedyś nagrywałem na epseranzach DVD-R od Gigastore i także działają tak jak bulkpaq Czyli dużo zalezy od płyty
__________________
Pozdrawiam

B@rtek jest offline  
Stary 28.08.2004, 20:42   #11
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
witam!
ja na 832S wypalam plytki DVD-R 2x Benq (producent Sony), wypalarka ma bios VS0A.
Pozniej odtwarzam je w stacjonarnym DVD/DivX firmy KiSS (z oryginalnym napedem bodajze Pioneer'a) - zadnych problemow, a plytki za niecale 2 zlocisze.
i to bez znaczenia: dvd, czy divx'y - wszystko w najlepszym porzadku
pozdrawiam!!!
kondziorek jest offline  
Stary 28.08.2004, 20:43   #12
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
właśnie stwierdziłem, ż LO 832S VS0A ma poważne kłopoty z odczytem nagranej przez siebie płyty z mp3 !! !! !! nagrywałem x4 w Nero Express 6.3.1.11 na Emtec Premium DVD-R (by Optodisc)...ręce opadają. i weź znowu sciągaj to wszystko od nowa, człowieku. sory za offtopic.

Ostatnio zmieniany przez b2 : 28.08.2004 o godz. 20:52
b2 jest offline  
Stary 28.08.2004, 21:51   #13
Szogun
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.08.2004
Lokalizacja: Tychy
Posty: 10
Szogun w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Teraz zrobiłem tak:
Film: S.W.A.T.
Płyta: DYSAN DVD+R (WTF )
Programy: CloneDVD2; BookType

Robimy film poprzez CloneDVD2, zmieniamy BookType płyty na DVD-ROM i PALIMY predkościa 2 - 2,4x po wypaleniu ZERO PRZYCINKI NA ODTWARZACZU kłopot w tym ze nie mam juz płytek + a jutro niedziela wiec nie kupie nic poprubujcie u siebie, przeróbka CloneDVD2 filmu to jest maks 1 h roboty (zgranie na dysk *.vob'ów, przekonwertowanie, wypalenie) naprawde warto spróbować, jesli nikt z Was nic nie zrobi w poniedziałek przedstawie testy przeprowadzone na Matrix: Rewolucje i Reaktywacja.
W tej chwili film SWAT działa BEZ ZARZUTU
Szogun jest offline  
Stary 28.08.2004, 22:19   #14
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Szogun
Teraz zrobiłem tak:
Film: S.W.A.T.
Płyta: DYSAN DVD+R (WTF )
Programy: CloneDVD2; BookType

Robimy film poprzez CloneDVD2, zmieniamy BookType płyty na DVD-ROM i PALIMY predkościa 2 - 2,4x po wypaleniu ZERO PRZYCINKI NA ODTWARZACZU kłopot w tym ze nie mam juz płytek + a jutro niedziela wiec nie kupie nic poprubujcie u siebie, przeróbka CloneDVD2 filmu to jest maks 1 h roboty (zgranie na dysk *.vob'ów, przekonwertowanie, wypalenie) naprawde warto spróbować, jesli nikt z Was nic nie zrobi w poniedziałek przedstawie testy przeprowadzone na Matrix: Rewolucje i Reaktywacja.
W tej chwili film SWAT działa BEZ ZARZUTU
czy po authoringu np. IfoEditem jeszcze dodatkowo trzeba konwertować CLonem czy można od razu palić? Poważka panasonic ruszył Ci dvd+r i nie haczy? Możesz sprawdzić, ktor wyprodukował tego dysana ?

Ostatnio zmieniany przez b2 : 28.08.2004 o godz. 22:36
b2 jest offline  
Stary 28.08.2004, 22:20   #15
b2
LiteOn 832S VS0B user
 
Avatar użytkownika b2
 
Data rejestracji: 18.08.2004
Posty: 40
b2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Szogun
Teraz zrobiłem tak:
Film: S.W.A.T.
Płyta: DYSAN DVD+R (WTF )
Programy: CloneDVD2; BookType

Robimy film poprzez CloneDVD2, zmieniamy BookType płyty na DVD-ROM i PALIMY predkościa 2 - 2,4x po wypaleniu ZERO PRZYCINKI NA ODTWARZACZU kłopot w tym ze nie mam juz płytek + a jutro niedziela wiec nie kupie nic poprubujcie u siebie, przeróbka CloneDVD2 filmu to jest maks 1 h roboty (zgranie na dysk *.vob'ów, przekonwertowanie, wypalenie) naprawde warto spróbować, jesli nikt z Was nic nie zrobi w poniedziałek przedstawie testy przeprowadzone na Matrix: Rewolucje i Reaktywacja.
W tej chwili film SWAT działa BEZ ZARZUTU
czy po authoringu np. IfoEditem jeszcze dodatkowo trzeba konwertować CLonem czy można od razu palić? Poważka panasonic ruszył Ci DVD+r i nie haczy? Możesz sprawdzić, ktor wyprodukował tego dysana, może optodisc?

[edit]
przepraszam za zdublowanie posta, prosze moderatora o usunięcie.

Ostatnio zmieniany przez b2 : 28.08.2004 o godz. 22:35
b2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.