Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.11.2004, 21:19   #1
boczi
Bywalec
 
Avatar użytkownika boczi
 
Data rejestracji: 27.09.2004
Lokalizacja: Toruń
Posty: 76
boczi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Parę pytań odnośnie biosów LiteON 1633S

Witam. Właśnie zupdate'owałem LiteON SOHW 1633S. Wstawiłem BIOS BS0K. Mam pytanie. Co to jest Mount Rainer?

I moja nagrywarka, jak powszechnie wiadomo, nie obsługuje DVD RAM. Jest to chyba niepopularny format?

I jeszcze pytanka o biosy, czy jak będą wychodzić coraz nowsze, oficjalne, do mojej nagrywarki to będę mógł ją na bieząco, bez konca aktualizować?
__________________
Pozdrawiam, Boczi.
boczi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.11.2004, 22:36   #2
mekong
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 37
mekong zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez boczi
Witam. Właśnie zupdate'owałem LiteON SOHW 1633S. Wstawiłem BIOS BS0K. Mam pytanie. Co to jest Mount Rainer?

I moja nagrywarka, jak powszechnie wiadomo, nie obsługuje DVD RAM. Jest to chyba niepopularny format?

I jeszcze pytanka o biosy, czy jak będą wychodzić coraz nowsze, oficjalne, do mojej nagrywarki to będę mógł ją na bieząco, bez konca aktualizować?
Witam ponownie!
Widzę, że jesteś fabryką postów .

Ad.1
System nagrywania pakietowego - tyle, że z formatowaniem w tle, podczas nagrywania (którego 1633S nie obsługuje zresztą)
Ad. 2
DVD-RAM jest nadal popularny. Tyle, że nie u nas, he, he. Głównie za sprawą cen nośników i kompatybilnością z odtwarzaczami DVD. Gdzieś czytałem, że według jakichś tam badań (jak najbardziej poważnych), za 5 lat to DVD-RAM będzie dominującym systemem. .
Ad.3
Jak najbardziej!

Rozumiem, że brakuje Ci "ptaszków" w Nero Info Tool, dlatego te pytania? Coż, supermulti to są m.in. nagrywary LG...

Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniany przez mekong : 07.11.2004 o godz. 22:41
mekong jest offline  
Stary 07.11.2004, 22:58   #3
boczi
Bywalec
 
Avatar użytkownika boczi
 
Data rejestracji: 27.09.2004
Lokalizacja: Toruń
Posty: 76
boczi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie, brakuje mi tych ptaszków haha

I czekam aż wyjdzie nowy biosik, w którym można będzie mieć DVD-RAM... Może to się ukaże...

Frapuje mnie to, że będzie dominujący a ja tego nie mam haha

Ale 5 lat.. Szmat czasu w tej dziedzinie...

BO z tymi biosami.. Tak się dziwiłem. Np. nie słyszałem, żeby ktoś miał z 1213 1655. Że tyle razy bios zmieniano do określonej nagrywarki.

Dzięki za odpowiedx.

PS
A o fabrykę postów w jakim sensie? Że w ostatnich dniach nowe tematy zakladam?
__________________
Pozdrawiam, Boczi.
boczi jest offline  
Stary 08.11.2004, 09:58   #4
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez mekong
Ad. 2
DVD-RAM jest nadal popularny. Tyle, że nie u nas, he, he. Głównie za sprawą cen nośników i kompatybilnością z odtwarzaczami DVD. Gdzieś czytałem, że według jakichś tam badań (jak najbardziej poważnych), za 5 lat to DVD-RAM będzie dominującym systemem. .

ROTFL jednym slowem

http://www.cdrlab.pl/Article1323.htm...0f1a46f6c88e14
pawelblu jest offline  
Stary 08.11.2004, 10:07   #5
mekong
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 37
mekong zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nowy bios wprowadzający DVD-RAM dla SOHW-1633S raczej się nigdy nie pojawi. Inny system, inny mechanizm nagrywania...Nie do przeskoczenia żadną modyfikacją firmware.

To, że DVD-RAM będzie dominujący - śmiem wątpić. 5 lat to epoka, a DVD- RAM ma podobne ograniczenia jak obecne DVD+/-R. Najpierw upowszechni się pewnie niebieski laser (23 GB danych :cool: )a potem, któż to wie... Jak dla mnie najważniejsza jest kompatybilność. Szlag mnie trafi, jeśli znowu będą jakieś różne systemy, tak jak teraz, bo się koncerny nie mogą dogadać .

No cóż, nowe biosy ukazują się czasem tylko z nowymi danymi odnośnie nośników. Dla Liteona SOHW 1633S, jak policzyłem na stronie codeguysów, jest ich już 9 (z BS0K włącznie z pominięciem modów). Nie jestem fanem liteona, ale powiem, że strasznie mnie kręci ich modowalność za pomocą firmware.

Z fabryką postów chodziło mi tylko o to, że jesteś bardzo aktywny .

Pozdrawiam!
mekong jest offline  
Stary 08.11.2004, 10:33   #6
mekong
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.10.2004
Posty: 37
mekong zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu

Dla obeznanych z tematem jest to oczywiste, że DVD-RAM kona. Niemniej, ktoś próbuje naginać rzeczywistość i publikuje takie raporty . Może badania były zrobione na zlecenie LG . Jak tylko znajdę tego newsa to dam znać.
Jest tak stara prawda o stopniowaniu kłamstw:
kłamstwo - większe kłamstwo - statystyka - marketing

O, znalazłem jednego z tych newsów ( ). Na innym forum był pełniejszy opis, choć nie mogę sobie przypomnieć gdzie...
http://www.cdrinfo.pl/comment.php?id=7079

Ostatnio zmieniany przez mekong : 08.11.2004 o godz. 10:55
mekong jest offline  
Stary 08.11.2004, 16:23   #7
boczi
Bywalec
 
Avatar użytkownika boczi
 
Data rejestracji: 27.09.2004
Lokalizacja: Toruń
Posty: 76
boczi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki za info, ludzie. Już mnie nie "kręci" tak ten DVD-RAM. Dzięki za odp.


Cytat:
Z fabryką postów chodziło mi tylko o to, że jesteś bardzo aktywny
Na tym forum? Nie powiedziałbym..
__________________
Pozdrawiam, Boczi.
boczi jest offline  
Stary 08.11.2004, 17:00   #8
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
A co na to fani LG?

VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.