Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.11.2002, 11:25   #1
xero_boy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 7
xero_boy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pbc ???

po włożeniu płytki ze zdjęciami z wypalonej w Ulead DVD PictureShow wyświetla się komunikat "turn on PBC", o co chodzi , czy jest to zależne od tego że DVD nie obsłuduje VCD2.0, odtwarzacz Thompson wbudowany w TV SCENUIM, dziękuje za wszelkie informacje !!!!
__________________
MAD do szaleństwa
xero_boy jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.11.2002, 07:22   #2
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
PBC = PlayBack Control, czyli mozliwość "interakcji" na płycie (przy użyciu np. pilota) - wejscie do (pod)menu, przeskok do nastepnego/poprzedniego rozdziału etc. - dostępny na płytach w standarcie VideoCD 2.0 i Super VideoCD 1.0 .

Musisz w menu DVD włączyć funkcję PBC, bo inaczej nie wyświetli się menu, przy pomocy którego będziesz mógł wybierać interesujace Cię sekwencje, w tym przypadku zdjęcia.

zargo
zargo jest offline  
Stary 29.11.2002, 08:34   #3
xero_boy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 7
xero_boy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
PBC

dzięki za informację ale czy takie coś (PBC) można włączyć w DVD stacjonarnym, komunikat ten jest wygenarowany z płyty, z programu krórym nagrywałem płyte Unlead PictureShow, odnalazłem go w plikach programu, to jest jakaś bitmapa, na stacjonarnym odtwarzaczu DVD sony wszystko bardzo ładnie chodzi, czy jest możliwe żę ten DVD Thompson nie obsługuje PBC, albo ma zblokowaną tą funkcję
__________________
MAD do szaleństwa
xero_boy jest offline  
Stary 29.11.2002, 09:05   #4
zargo
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.08.2002
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 97
zargo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
xero_boy walisz skróty myślowe i czytając twój post nie kumam wiele...

Cytat:
czy takie coś (PBC) można włączyć w DVD stacjonarnym
napisałem przecież, że musisz "...w menu DVD włączyć funkcję PBC..." - nie wiem jak wygląda okno ustawień w twoim comboTV, ale napewno taka opcja powinna być

Cytat:
komunikat ten jest wygenarowany z płyty
- jak z płyty() może zostać wygenerowany, może chodzi ci, że gdy wsadzisz płyte do czytnika comboTV, to na ekranie TV pojawia się komunikat?

Cytat:
z programu krórym nagrywałem płyte Unlead PictureShow, odnalazłem go w plikach programu, to jest jakaś bitmapa
- komunikat w postaci bitmapy?, gdzie i w jakim momencie go wyświetla?, poczas tworzenia płyty (w programie)? podczas próby odpalenia w comboTV na ekranie TV?

Niesadzę, aby taki producent jak Thompson, nie zaimplementował tak standartowej opcji jak PBC - przecież bez niej nie można odtwarzać standartowych menu oryginalnych płyt DVD.

zargo
zargo jest offline  
Stary 29.11.2002, 10:21   #5
xero_boy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.11.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 7
xero_boy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]zargo napisa***322;(a)
[B]xero_boy walisz skróty myślowe i czytając twój post nie kumam wiele...

tak masz racje sorki

napisałem przecież, że musisz "...w menu DVD włączyć funkcję PBC..." - nie wiem jak wygląda okno ustawień w twoim comboTV, ale napewno taka opcja powinna być

- jak z płyty() może zostać wygenerowany, może chodzi ci, że gdy wsadzisz płyte do czytnika comboTV, to na ekranie TV pojawia się komunikat?

- komunikat w postaci bitmapy?, gdzie i w jakim momencie go wyświetla?, poczas tworzenia płyty (w programie)? podczas próby odpalenia w comboTV na ekranie TV?

komunikat ten jest na płycie można go odnaleść przeglądając exploratorem płytkę w kompie, jest to taka bit mapka z jakims widoczkiem a na niej napis turn on PBC

Niesadzę, aby taki producent jak Thompson, nie zaimplementował tak standartowej opcji jak PBC - przecież bez niej nie można odtwarzać standartowych menu oryginalnych płyt DVD.

wielkie dzięki za info , i przepraszam za te skróty myślowe i jeszcze raz dzięki za wszelkie informacje
__________________
MAD do szaleństwa
xero_boy jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.