Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.07.2004, 00:40   #1
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer Ao6 a nagrywanie - problemy

Mam pionka od pół roku i w tym czasie próbowalem nagrać tylko dwa razy film na "+" - ach i za każdym razem się nie udało, na zwykłym dvd+r i na dvd+rw również. Paliłem na płytkach odpowiednio Msonic i Sky(dostałem od kumpeli). Czy to może być wina nagrywarki, czy raczej miałem pecha na płytki? I tak dziwne bo myślalem, że Pionek wypali na wszystkim. Pisało coś, że jest niekompatebilny format czy coś takiego (dvd decrypter).

Drugi problem: Niektóre płytki (tańsze i droższe) dvd jak i cd po nagraniu, a potem wyjęciu i włożeniu spowrotem do napędu są nie widoczne jako nagrane (gdy daję otwórz na dvd w "mój komputer" to się otwiera ale nic tam nie ma, a nero daje komunikat, że szuka i żebym ponowił bo nie widzi nośnika), o dziwo chodzą na stacjonarnym (ale tylko dvd, bo cd jest do kibla, bo na innym cd-romie się również nie wczyta). Nagrywam dvd 2x, a cd 8x. (dvd decrypterm, lub alcoholem) Bios to 1.07 RPC-1 itd. Czy macie również takie problemy z nagrywarką? A może coś poradzicie.
dodo. jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.07.2004, 00:51   #2
sonon
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2004
Posty: 354
sonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te płytki (MSonic i Sky) są powiedzmy nienajwyższych lotów. Zainwestuj w jakiegoś markowego "plusa" i zobacz co z tego wyjdzie (polecam Verbatim albo Platinum x8 ).

Co do problemu numer dwa: coś ewidentnie jest nie tak. Gdyby chodziło tylko o płytki za 2 zł to nie byłoby nic dziwnego. Jeśli jednak masz kłopot także z markowymi płytkami to spróbuj coś pokombinować: zainstaluj najnowsze aspi, jak masz płytę na układzie nForce to spróbuj zmienić sterowniki, spróbuj zostawić na taśmie nagrywarkę jako jedyny napęd. Możesz też sprawdzić zasilacz. Przyczyn może być wiele... Napisz jeszcze jaki procent płytek Ci tak pada... bo jeśli to jedna na 50 wypalonych, to nie ma się czy martwić :-)
sonon jest offline  
Stary 23.07.2004, 08:18   #3
grzes07
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Posty: 254
grzes07 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja mam rowniez tego pionka (troche dluzej) ale do dzisiaj zadnych problemow "zre" wszystko i do tego zadnych problemow z nagranymi plytami CD-R lub DVD-+R/RW, ja sadze ze twoj problem lezy w twoim systemie, masz cos "skonocone" napewno musiales zdrowo namieszac z instalowaniem sterownikow, programow gdy nagrywarka blednie wypalala (jednym z najlepszych wyjsc jest instalacja na nowo systemu i starac sie nie instalowac multum programow do wypalania), ale moze byc rowniez uszkodzona twoja nagrywarka wszystko jest mozliwe.
grzes07 jest offline  
Stary 23.07.2004, 09:34   #4
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pioneer problem ???

Jako zadeklarowany pioneer-kowiec (dvr-105 , dvr-106, dvr-107, przyszły dvr-108 ) musze powiedzieć że pioneer-y są wybitnie mało wybredne jeśli chodzi o płytki, byle się tackę dało zamknąć to będzie palił Proponuje posprawdzać taśmy i układ podpięcia na nich palnika, stery do płyty, ewentualnie nowy system, jeśli nic to nie da to na innym kompie palnik zapiąć. Miałem ciekawy przypadek u znajomych jeśli chodzi o podpięcie wypalarki, palnik podpięty na taśmie ata-33 robił sobie jaja i nie chciał działać, raz coś wypalił innym razem zawisł, po wymianie taśmy na ata-100 wsio przeszło, tyczyło się to jakiegoś palnika teaca. Słaby lub badziewny zasilacz też potrafi krwi napsuć.Pobaw się potestuj, jeśli nic to nie da >>> servis. Aha jeśli masz problemy to wgraj raczej oficjalny firmware do palnika.
Yeti jest offline  
Stary 23.07.2004, 10:15   #5
G-Vader
Bywalec
 
Avatar użytkownika G-Vader
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 64
G-Vader zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pioneer A07XLA tą właśnie posiadam od jakieś trzech miesięcy -nagrałem 27 płytek rożnych tzw. tanich i drogich i ***8211; i + RW ,żadnych problemów i z plikami , filmem , PS2
Z tego co piszesz to twój system jest pozbawiony jakiegoś dodatku ***8216;***8217;Sterów***8217;***8217; nie wiem czy nasz płytę na VIA , nForce ? może właśnie te stery wymagają uaktualnienia , a jaki sys. Masz?
Najlepiej postaw go na nowo z nowymi sterami, jeżeli w co nie wierze padła nagrywarka ***8211;to dupa zbita , ale daje ci 99% ze to sys.
Pozdrówki
G-Vader jest offline  
Stary 23.07.2004, 17:54   #6
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki. A więc tak, mam system xp, i jestem pewien, że sam system jest ok (sprawdzałem już prędzej), zastanawiam się nad zasilaczem (ale skąd wiedzieć czy mi siada, może wiecie jakie napięcie powinno lecieć na nagrywarkę i czy to się da sprawdzić?). Mam płytę VIA (spróbuję uaktualnić stery), zmieniałem również ASPI i nic. Przypomniało mi się, że nigdy nie udało mi się nagrać płyt szybciej niż 2x, no ale próbowałem wyłącznie na słabych płytkach, no ale i tak chyba powinno pójść (kurcze kumpel pali na tych samych płytkach na Litku 4x i jest ok). Nic nie dała zmiana biosu w Pionku na starszy jak i na nowszy. Dziwi mnie, że tak słabo ta nagrywarka wypala płyty cd (wypalam 8x). Aha, spróbuję jak proponujecie wpiąc tą nagrywarkę do innego kompa jakiegoś kumpla i zobaczymy - to powinno wyjaśnić wszystko. Pozdrawiam.
dodo. jest offline  
Stary 23.07.2004, 18:32   #7
G-Vader
Bywalec
 
Avatar użytkownika G-Vader
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 64
G-Vader zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dzięki. A więc tak, mam system xp, i jestem pewien, że sam system jest ok (sprawdzałem już prędzej), ?


Ciekawy jestem jak ty to sprawdziłeś , jak tak to napisz wszystkim jak można cos takiego sprawdzić
Dawno temu miałem podobny problem z napędami , wszystko się tak po******yło ze ja już chciałem kompa przez okienko.
I nic nie pomogło żadne przywracanie sys. I inne takie, dopiero format sprawę rozwiązał
A sprawdzić u kolegów możesz ale zobaczysz ze wszystko będzie Ok.-z nagrywarką
G-Vader jest offline  
Stary 23.07.2004, 19:43   #8
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To znaczy przeinstalowałem system (nowy system z full formatem), i tak sprawdzałem bez zbędnych programów, tylko z potrzebnymi sterownikami. I po formacie i zainstalowaniu nowego systemu jest to samo, więc chyba w ten sposób mogę wykluczyć system. Aha przy próbie wypalania płytki x4 najczęściej wyskakuje komunikat typu: Błąd kalibracji mocy. Sprawdzałem prędzej kompa jeszcze pod innym kątem ale to nic nie dało. Oto jak kombinowałem: Zmiana taśm, danie nagrywarki na slave (oczywiście na sekundary).
dodo. jest offline  
Stary 23.07.2004, 19:45   #9
G-Vader
Bywalec
 
Avatar użytkownika G-Vader
 
Data rejestracji: 09.05.2004
Posty: 64
G-Vader zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Aczym ty nagrywasz płytki?
G-Vader jest offline  
Stary 23.07.2004, 22:03   #10
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nero, dvd-decrypter, nti-cd maker, Alcohol, i na wszystkich to samo.
dodo. jest offline  
Stary 23.07.2004, 23:13   #11
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chcem ale muszem............................................ ........
.................................................. ................................................
.................................................. ..............................................
................. hahahahahahahahahahah Pionek sie spier....... hahahahahahahahahahahahahah. Buaahahahahaah a mowia że Litki sa do bani a tu taka niespodzianka. Pionek źle pali. Hahahahah

P.S.- Dodo nie śmieje sie z Ciebie tylko z tej "dobrej inaczej" nagrywarki Pioneer (a moze Pionear)
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline  
Stary 23.07.2004, 23:19   #12
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jutro biorę od kumpla kompa i wtedy się tak naprawdę okaże, czy to wina nagrywarki - dam znać jakie wyniki.
dodo. jest offline  
Stary 24.07.2004, 00:46   #13
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Jerry from hell
Nie chcem ale muszem............................................ ........
.................................................. ................................................
.................................................. ..............................................
................. hahahahahahahahahahah Pionek sie spier....... hahahahahahahahahahahahahah. Buaahahahahaah a mowia że Litki sa do bani a tu taka niespodzianka. Pionek źle pali. Hahahahah

P.S.- Dodo nie śmieje sie z Ciebie tylko z tej "dobrej inaczej" nagrywarki Pioneer (a moze Pionear)


Widzę że Pioneer jest tak dobry, że aż tak się śmiejesz.
qubik jest offline  
Stary 24.07.2004, 00:59   #14
Jerry from hell
Calibra is the best!!!
 
Avatar użytkownika Jerry from hell
 
Data rejestracji: 06.07.2004
Lokalizacja: Trzebinia
Posty: 314
Jerry from hell zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez qubik
Widzę że Pioneer jest tak dobry, że aż tak się śmiejesz.

Wcale nie Pioneer dobry. Hmmm..... Niech Ci bedzie. Tak na marginesie to mam kumpla który mówi że Polski fiat 125p tez jest dobry. A niech se tak myśli. Niebede go wyprowadzał z błędu na siłe. Niech zostanie w tym swoim "fajnym" swiecie. Prawda mogła by go zabic
__________________
Calibra..... i wszystko jasne :-)


Jerry from hell jest offline  
Stary 24.07.2004, 01:11   #15
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
***8216;Prawda mogła by go zabic***8217; to jest dobre.

Ja nie narzekam.
qubik jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.