Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.02.2005, 23:13   #1
emstar
newbe
 
Avatar użytkownika emstar
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 10
emstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LiteOn DVDRW SOHW-1673S Prawie nie nagrywa, źle czyta wyelki problem...

Witam. Nazywam sie Kamil. Dzis stałem sie prawię szczęśliwym urzytkownikiem nagrywarki dvd firmy liteon. Wybrałem wlasnie ta nagrywarke po przeczytaniu kilku artykulow o 1653s i bylem przekonany ze bedzie to dobry zakup biorąc pod uwage że 1673s jest wyższym model...

Napęd nabyłem w sklepie posiadam gwarancje ale... Probelm zaczyna sie na poziomie nero. To ktore dorzucane jest orginalnie mozna powiesic na sufice <jest to tylko neroexpress, nienawidze>. Po kilku probach zainstalowania nero 6600 okazuje sie ze neron burning rom dziala tylko raz, pozniej wlancza sie juz tylko express. Ostatecznie zadzaiala starsza wersja 60xxx. Teoretycznie obsluguje CD i DVD (zakładka w oknie gdzie wybiera sie rodzaj plyty jaka chcemy nagrac). Sczesliwy zabralem sie do testowania i puff nagrywa nagrywa, az do momentu kiedy przy zazwyczaj 90% spadnie bufor i (writign failed).Rozpacz

Jezeli ktos ma jakis pomysł, spotkal sie z podobna sytulacja albo ma pomysl na jakis dobry program do palenia prosze o kontakt. Z góry dziekuje

PS nie znalazlem podobnego tematu wiec zalozylem nowy pozdrwaiam :cool:
emstar jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.02.2005, 23:50   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Stare nero obsluguje DVD owszem ale nie koniecznie obsluguje twoja nagrywarke. Zainstaluj najnowsze Nero 6.6.0.6 ale nie uzywaj klucza tego co ci dal liteon bo ten klucz zmniejszy funkcjonalnosc nero do nero express tak jak to mialo miejsce z oryginalnym nero z plyty producenta, zastosuj inny klucz np. do nero ultra edition, wlacz DMA, zainstaluj forceASPI 1.8 nagrywarka na drugi kanal IDE jako Master
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline  
Stary 13.02.2005, 22:41   #3
emstar
newbe
 
Avatar użytkownika emstar
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 10
emstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam ponownie. Przeszukalem furum wzdluz i wszesz i nieznalazlem jak wlaczyc DMA. Podczas poszukiwac niektorzy twierdzili że ważna rolę odgrywa taśma i ze owa ma byc 80 zylowa dla nagrywarek dvd... szybko policzyłem ze w mojej jest "aż" 40 kabelkow czyli o polowe zamalo. Czy to mozliwe ze to walsnie tasma jest powodem problemu ? Na starej nagwyrwace dzialala loox a tu nie. Coprawda naped czyta ale nie moge nic nagrac. Wyadej mi sie ze moze to byc tasma pozniewaz czasem przy probie nagrana czegokolwiek wyskakuje "communication failed" Screen Z czytaniem tez cos jest nie tak. Jak wkldam pytle (jakakolwiek) system zamarza az pyta zacznie sie krecic... Proszee o pomoc

Swoja droga jesli ktos wie jak wlaczyc DMA to rosze o jakiegos linka

Narazie tylko 9 plyt w smietniku
emstar jest offline  
Stary 14.02.2005, 01:15   #4
karel48
Dobre muchy nie są złe...
 
Avatar użytkownika karel48
 
Data rejestracji: 12.12.2004
Lokalizacja: Krakow
Posty: 528
karel48 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez emstar
Witam ponownie. Przeszukalem furum wzdluz i wszesz i nieznalazlem jak wlaczyc DMA. Podczas poszukiwac niektorzy twierdzili że ważna rolę odgrywa taśma i ze owa ma byc 80 zylowa dla nagrywarek dvd... szybko policzyłem ze w mojej jest "aż" 40 kabelkow czyli o polowe zamalo. Czy to mozliwe ze to walsnie tasma jest powodem problemu ? Na starej nagwyrwace dzialala loox a tu nie. Coprawda naped czyta ale nie moge nic nagrac. Wyadej mi sie ze moze to byc tasma pozniewaz czasem przy probie nagrana czegokolwiek wyskakuje "communication failed" Screen Z czytaniem tez cos jest nie tak. Jak wkldam pytle (jakakolwiek) system zamarza az pyta zacznie sie krecic... Proszee o pomoc

Swoja droga jesli ktos wie jak wlaczyc DMA to rosze o jakiegos linka

Narazie tylko 9 plyt w smietniku
Wymień jak najprędzej tą taśmę (nie szkoda Ci plyt)- jak załączyć DMA masz
np. tutaj http://forum.cdrinfo.pl/showpost.php...63&postcount=8
Przeczytaj cała dyskusję - i częściej używaj opcji szukaj.
__________________
Benq DW-1640 (BSRB), Liteon LH-18A1H (HL09), Liteon SOHR-5238S (S09),

Liteon - i po co przepłacać ...

Ostatnio zmieniany przez karel48 : 14.02.2005 o godz. 01:18
karel48 jest offline  
Stary 14.02.2005, 21:55   #5
emstar
newbe
 
Avatar użytkownika emstar
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 10
emstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po raz kolejny forum dowiodło swojej siły Działa !! I to jak Dzieki wszystkim którzy mi pomogli (sory ze nie do mkońca przestrzegałem asad forum, ale nie jestem sam ) Taśma rozwiązała wszystko.
__________________
Hardware: amd xp2600+ ; asus jakis tam ; 512 ddr pc3200 ; segate 200gb 8mb ; radeon 9600pro hercules ; sound muse hercules 5.1 ; philips cd-rw + liteon 1673 + sony x-black lcd 17'' ... nie taki nowy komp a hula jak złoto!

---== HL2 ==---
emstar jest offline  
Stary 23.02.2005, 14:12   #6
wonderes
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika wonderes
 
Data rejestracji: 08.09.2001
Lokalizacja: Białystok
Posty: 87
wonderes zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Arrow taśma ?

dokładnie na tym samym palniku nie mam najmniejszych problemów z taśmą 40-to żyłową. Jakoś nie mogę dokopać się na forum do wątków poruszających temat odnośnie stosowania 80-cio żyłowych tasiemek w napędach optycznych. Może jakiś link?
__________________
WONDERES
wonderes jest offline  
Stary 07.03.2005, 06:55   #7
emstar
newbe
 
Avatar użytkownika emstar
 
Data rejestracji: 12.02.2005
Posty: 10
emstar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może problem tkwił w tym ze pod jedna tasme 40-to żyłową podłanczałem dwa napedy (master/slave) Obydwa to nagrywary. No ale teraz hula elegancko i juz nawek litek sie wykazal. Nagrywalem cd do nawigacji... na 2 nagrywarach (toshiba, samsung) kicha.. plyta siadala bo jakies zabespieczenia. Na moim starym philipsie idem..a litek nagral jak złoto i hula
__________________
Hardware: amd xp2600+ ; asus jakis tam ; 512 ddr pc3200 ; segate 200gb 8mb ; radeon 9600pro hercules ; sound muse hercules 5.1 ; philips cd-rw + liteon 1673 + sony x-black lcd 17'' ... nie taki nowy komp a hula jak złoto!

---== HL2 ==---
emstar jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.