Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.07.2004, 14:53   #1
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Szukam sprzętowego przetwornika D/A DD5.1.

potrzebuję właśnie takiego elementu pośredniczącego: przetwornika cyfrowo-analogowego sygnał 5.1 przy zachowaniu wszystki (teoretycznie) jego walorów po to aby podłączyć Philips DVP630 posiadający wyłącznie cyfrowe wyjścia 5.1 do podstarzałego zestawu nagłaśniającego który nie posiada żadnych cyfrowych wejść; wyłącznie analogowe (6xRCA)

spoglądałem na aukcję internetową ale znalazłem coś co przetwarza dźwięk stereo w pseudo 5.1 ale to nie o to tu chodzi

można gdzieś to dostać?
albo wykonać samodzielnie?

za pomoc z góry dzięki
Mirek-1977 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.07.2004, 21:35   #2
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ponawiam prośbę o pomoc

pozdro
Mirek-1977 jest offline  
Stary 14.07.2004, 15:51   #3
qubik
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.05.2003
Posty: 67
qubik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem, po prostu chcesz kupić zewnętrzny dekoder AC-3.
Czyli może to być Technics SH-AC500D , ale nie wiem czy kupisz w dobrej cenie.
Prędzej kupisz tanie DVD np. Manta itp. cena 250 zł. Z dekoderami AC-3,DTS.


Tu jest strona z niektórymi dekoderami, zaznaczam ze to jest przegląd rynku który i tak jest nieaktualny po prostu producenci większości się wycofali z produkcji.
http://www.audio.com.pl/rynek/index.php?id=rynek&pr=7
qubik jest offline  
Stary 21.10.2004, 16:58   #4
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem czy nie będzie już za późno... Od niedawna jest takie urządzonko Creative DDTS-100, sprzedawane w zestawie z głośnikami, jak i oddzielnie za ~500zł.

Sam miałem podobny problem - wieżę z porządnymi głośnikami, ale bez dekoderów (jedynie analogowe wejście 6xRCA). 500zł to nie mało, ale i tak mniej, niż jakbym miał zmieniać cały sprzęt.

A samo urządzenie sprawdza się wyśmienicie!! Jest to dokładnie to czego szukałem. Zewnętrzny dekoder, który podłączam miedzy urządzenia wyjściowe a zestaw nagłaśniający. Dekoder ma 3 wejścia optyczne, jedno wejście coaxialne, 3 wejścia analogowe, 2 wyjścia słuchawkowe... no i wyjście analogowe na głośniki 5.1, 6.1, lub 7.1 (3x Minijack, z czego wychodze na RCA). Posiada najnowsze dekodery dźwięku: Dolby Digital EX, DTS-ES (Matrix i Discrete), Dolby Pro Logic II, DTS NEO:6.

Mam do niego podłączone PS2, a wkrótce także podłączę X-Box'a. Dźwięk jest wysokiej jakości, a sygnał jest rozpoznawany automatycznie. Jak chcesz wiedzieć coś wiecej to daj znać.

Ostatnio zmieniany przez DomanR : 21.10.2004 o godz. 17:01
DomanR jest offline  
Stary 22.10.2004, 06:16   #5
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Też polecam Creative DDTS-100, jedyny w tym przedziale cenowym.
mbar jest offline  
Stary 22.10.2004, 11:15   #6
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy takie urządzonko to jest to samo mniej więcej co sprzedawane domowe kina w sklepach (chodzi mi o jakość), które można kupić już teraz w granicy 1000 - 1500 zł? Chodzi mi o to, że by podłączyć pc (płyta Abit AN7 - sunstorm - wyjście cyfrowe) do tego urządzonka i oglądać z kompa filmiki, nie mówiąc o grach. Wnioskuję, że do tego podłącza się wzmacniacz, więc czy ma to jakąś różnicę, jaki to jest wzmacniacz (czy szkodzi, że to jest bez żadnych dekoderów dolby Prologic itd, poprostu zwykły wmacniacz)? Czy takie urządzonko ma jakieś ograniczenia? Za każdą podpowiedź z góry dziękuję.
dodo. jest offline  
Stary 22.10.2004, 13:44   #7
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Urządzenie jest podobnej mocy i jakości. Docelowo jest sprzedawane w zestawie z głośnikami Creative, jakich teraz wiele na rynku (5 czy 6 małych satelitek + subwoofer). Jeżeli miałbym wydać 1000-1500zł, to wolałbym kupić jakiś firmowy zestaw amplituner+dvd+głośniki.

Jeżeli jednak ktoś ma już porządne głośniczki (tak jak było w moim przypadku), których nie ma nawet co równać z zestawami w przedziale 1000-1500zł, to zupenie inna bajka. Wówczas Creative jest jedynie dekoderem. Cały sygnał jest u mnie wzmacniany przez wieżę z głośnikami.

I nie ważne w tym przypadku co posiada wzmacniacz. Musi mieć tylko jedno - analogowe wejście dźwięku 5.1 na 6xRCA (czyli chinche), do każdego kanału oddzielnie.
DomanR jest offline  
Stary 22.10.2004, 14:34   #8
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czyli wychodzi na to, że do tego urządzenia muszę jeszcze podłączyć wzmacniacz, który rozdzieli (ma wyjścia głośnikowe) sygnał ten na np. 5 głośników + subwoofer, ale niestety mam tylko zwykły wzmacniacz stereofoniczny. Myślałem najpierw, że to urządzenie właśnie ma wyjścia na głośniki i jedynie trzeba by było podłączyć wzmacniacz, który wzmocni sygnał. Szkoda wielkie szkoda. Chyba, że znacie jakiś dekoder, do którego wystarczy podłączyć byle jaki wzmacniacz, a urządzenie ma wyjścia na całe zestawy 5.1 czy 6.1.
dodo. jest offline  
Stary 22.10.2004, 14:44   #9
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dodo.
Chyba, że znacie jakiś dekoder, do którego wystarczy podłączyć byle jaki wzmacniacz, a urządzenie ma wyjścia na całe zestawy 5.1 czy 6.1.
Creative DDTS-100.

Kawkę dziś piłeś, bo jakiś śnięty jesteś?
mbar jest offline  
Stary 22.10.2004, 14:48   #10
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dodo. napisz dokładnie czego szukasz bo zaczynam się gubić. Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że masz tylko wzmacniacz Stereo, a chcesz mieć dzwięk przestrzenny. Więc po pierwsze ten wzmacniacz w niczym Ci się nie przyda, po drugie i tak przydałoby się kilka głośników, które nie wiem czy masz czy planujesz kupić.

Jeżeli posiadasz tylko wzmacniacz Stereo i 2 głosniki, a chcesz pełne kino domowe, to najtańszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie jakiś zestaw z Media Markt czy Euro AGD (maja tam takie LG czy Samsungi).
DomanR jest offline  
Stary 22.10.2004, 17:41   #11
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Postaram się. Mam wzmacniacz stereofoniczny Technicsa 140W, do którego można podłączyć 4 kolumny (mam dobrej klasy kolumny). Amplitunery w domowych kinach składają się jak sądzę ze wzmacniacza + dekoder dolby digital + wyjścia na subwoofer i satelitki (tego nie ma muj wzmacniacz), które ze sobą współpracują, czego wynikiem jest dźwięk przestrzenny. Myślałem, że zakupując owe urządzonko + mój wzmacniacz uzyskam podobny efekt jak bym miał amplituner dolby dogital. Z tego co się doczytałem to to urządzenie nie działa w sposób jaki bym chciał, czyli jako dekoder + rozbicie sygnału na satelitki i subwoofer, a mój wzmacniacz by miał wzmacniać ten sygnał. Wiem, że można kupić domowe kino za 1500 zł i tyle. Ale jak widzę te kolumienki to mi się słabo robi, a nie za bardzo mogę podłączyć do takiego kina dużej mocy kolumn. Nie zrozumiecie o co mi chodzi to to olejcie, ale dzięki za opinie.
dodo. jest offline  
Stary 22.10.2004, 17:52   #12
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Urządzonko działa tak jak byś chciał - dekoduje i rozbija sygnał na każdy kanał osobno, czyli przód lewy, przód prawy, tył lewy, tył prawy, centralny i subwoofer. Nie jestem pewnien jakie masz wejścia w zmacniaczu. Jeżeli masz chinche lub minijacki (bo takie jest wyjście z DDTS-100) to jest chyba sposób, żebyś to połączył.

Mógłbyś podłączyć do wzmacniacza przednie i tylnie satelity (4 głośniki). Jeżeli masz porządne przednie kolumny to mógłbyś obyć się bez subwoofera. Nie miałbyś też głośnika centralnego - a więc wszystkich dialogów. Ale ten akurat mógłbyś sobie dokupić i podłączyć bezpośrednio do dekodera Creative. Z resztą sam subwoofer też mógłbyś dokupić jeżeli starczyłoby Ci pieniędzy (aktywne posiadają własne zasilanie). Myślę, że takie rozwiązanie powinno działać całkiem nieźle.
DomanR jest offline  
Stary 22.10.2004, 19:15   #13
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To był by dobry pomysł, ale czy po podłączenia do DDTS-100 mojego wzmacniacza, a do wzmacniacza 4 kolumn (tyle jest wyjść na głośniki) nie stracę efektu digital, chodzi mi o to czy one nie będą przepadkiem wszystkie odczytywane jako przednie, więc czy będzie rozdzielenie jako przód i tył? Subwoofer można podłączyć ale pewnie tylko aktywny. Nie wiem czy można jak piszesz głośnik centralny podłączyć bezpośrednio do DDTS-100, bo przecież nic nie będzie go wzmacniać. Szkoda, że nie można podłączyć do samego DDTS-100 wszyskich kolumn, przody, tyły, centralny, subwoofer, który by rozbijał sygnał, a mój stary dobry technics by tylko wzmacniał sygnał - takiego rozwiązania szukałem w tym urządzeniu prędzej.
dodo. jest offline  
Stary 23.10.2004, 09:18   #14
mbar
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 28.12.2003
Posty: 550
mbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez dodo.
Szkoda, że nie można podłączyć do samego DDTS-100 wszyskich kolumn, przody, tyły, centralny, subwoofer, który by rozbijał sygnał, a mój stary dobry technics by tylko wzmacniał sygnał - takiego rozwiązania szukałem w tym urządzeniu prędzej.
A jak byś chciał to zrobić? Chyba nie masz bladego pojęcia o podłączaniu sprzętu nagłaśniającego. Co by sobie wzmacniał? Powietrze?
mbar jest offline  
Stary 23.10.2004, 12:08   #15
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie rozumiemy się, no cóż. Dyskusja zamknięta.
dodo. jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.