Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Pioneer DVR-109/A09 (https://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-dvr-109-a09-51901/)

demek 14.04.2005 12:50

Cytat:

Napisany przez k57
Dzięki Slavekx.
Dzisiaj jak byłem w serwisie próbowałem szefowi serwisu wytłumaczyć dlaczego chce oddać nagrywarke poraz 3ci :| Koles nie potrafił zrozumieć skoro pali i jedną na 10 psuje ale wszystkie czyta to dlaczego ją chce wymienić :| .
Z moich doświadczń wynika że Pioneer DVR 109BK SN ECDC141609WL
Ma duże wady.
-Oprużniający się bufor podczas nagrywania.
-DVD w napędzi cały czas sie kręci(nie wpływa to na szybkość otwarcia nośnika ) :|
-Wpada w duże wibracje podczas nagrywania i odczytu
-Nagrzewa się bardzo szybko co prowadzi do znacznego pogorszenia korekcji błędów(grzeje się cała dół góra boki)
-brak programów do obsługi nagrywarki

Ocencie sami ;D

mam tego pioneera i nie wystepuja u mnie objawy takie jak podajesz nie pali plyt , plyta sie caly czas nie kreci itd nie jest cichy to fakt ale mnie to nie przeszkadza

k57 14.04.2005 23:05

Witam ponownie
Tym razem jestem szczęsliwym urzytkownikiem BenQ1620 OEM 8 )
W serwisie działo im się to samo co u mnie na kompie więc to wina Pionka.
Sprawdzam teraz płytki nagrane na Pionku w Benq .Okazuje się że nie jest żle.Te Płyty które mieściły się w specyfikacji teraz wychodzą świetnie no ale to swiadczy tylko o bardzo słabej korekcji Pionka :| Z 17 płytek 7 poszło do kosza nagranych na Pionku.
Bez komentarza

bart_3d 14.04.2005 23:17

Jeżeli chodzi o korekcję pionka to jesteś w błędzie.
Pionek ma bardzo dobrą korekcję DVD.
Wysokie błędy na pionku wychodzą, ponieważ nero go oficjalnie nie obsługuje.
Na moim pionku błędy PI dochodiły do 6tys. a płytki śmigałyy bardzo dobrze.

Slavekx 15.04.2005 00:13

k57 -->>
Cytat:

Napisany przez slawekj
Zdecydowanie BenQ 1620. :spoko:
Cichy, szybki, krótkie czasy dostępu i Jitter na większości zapisanych nośnikach od 2,4-16x poniżej 12% (w/g Nero).
A zapis .... wszystko w temacie BenQ 1620.

:)

Też o nim myślałem!
W grudniu ub. roku zrobiłem rekonesans w najbardziej fachowych sklepach i serwisach (zaprzyjaźnionych) i WSZYSCY mi go odradzali. :)
Zdecydowana większość optowała za Pionkiem 108 i stąd mój wybór (Platinium również).
Rezultat: ponad 100 płytek DVD wypalonych i 0 podstawek pod :piwo: .

slawekj 15.04.2005 07:53

Cytat:

Napisany przez Slavekx
Zdecydowana większość optowała za Pionkiem 108 i stąd mój wybór (Platinium również).
Rezultat: ponad 100 płytek DVD wypalonych i 0 podstawek pod :piwo: .

Nie testowałem Pioneer'a.
Moje zdanie opieram na testach i opisach innych.
W ocenie wypada 3/5. Testy wypalonych płytek to potwierdzają.
Każdy kto nie testuje płytek uważa, że jak czyta to dobrze.
A nie zawsze jest poprawnie.
Proponuję zrobić testy i załączyć na Forum. Ocenimy.:taktak:
Przykład obecnie z Nec'iem i Pioneer'em 109. Wykresy pokazują jak dobrze.

:)

Slavekx 15.04.2005 23:54

Cytat:

Napisany przez slawekj
Nie testowałem Pioneer'a.
Moje zdanie opieram na testach i opisach innych.
W ocenie wypada 3/5. Testy wypalonych płytek to potwierdzają.
Każdy kto nie testuje płytek uważa, że jak czyta to dobrze.
A nie zawsze jest poprawnie.
Proponuję zrobić testy i załączyć na Forum. Ocenimy.:taktak:
Przykład obecnie z Nec'iem i Pioneer'em 109. Wykresy pokazują jak dobrze.

:)

A konkretnie, jakie testy masz na myśli, bo jeden już zamieściłem?
Poza tym:
Cytat:

Testy wypalonych płytek to potwierdzają.
jakich płytek i jak palonych?

fredziopl 16.04.2005 06:29

Witajcie

Wytlumaczcie mi moze jeszcze jedna rzecz, co to jest to BK przy nazwie tego pionka ja mam na swoim napisane DVD - 109 i tyle bez BK, no i faktycznie zero takich problemow jak u kolegi.
Chyba udzielilo mi sie robienie testow i nawet sobie esperki zrobilem ostatnio z czystej ciekawosci i o dziwo w nero srednia PIE wyszla cos kolo 320 ale za to PIF srednio 8, wiec sam nie wiem co z testami. Przy DVD info wylo juz trochu inaczej srednia jednych i drugich nie przekroczyla na tej samej plytce 5 ale to juz chyba swiadczy o roznorownosci tych programow i wiarygodnosci testow.

Pozdrowka

k57 16.04.2005 15:41

Cytat:

Napisany przez fredziopl
Witajcie

Wytlumaczcie mi moze jeszcze jedna rzecz, co to jest to BK przy nazwie tego pionka ja mam na swoim napisane DVD - 109 i tyle bez BK, no i faktycznie zero takich problemow jak u kolegi.

Pozdrowka

WITAJ fredziopl
BK=black tak mi się zdaje ;)

k57 16.04.2005 15:49

Pochwale się
Nagrywarka Benq 1620 OEM B7U9 Płytka Verbatim DVD+R Pastel x4 palona 4x

QScan
http://www.crash.wroclaw.pl/verbatim_4x_stargate_1.jpg

http://www.crash.wroclaw.pl/verbatim..._nero copy.jpg
Co wy na to 8 )

Benq 4EVER

k57 16.04.2005 15:51

Jakby ktoś reflektował to zapraszam KLIKNIJ TU

bart_3d 16.04.2005 18:48

Cytat:

Napisany przez k57
WITAJ fredziopl
BK=black tak mi się zdaje ;)

Potwierdzam
BlacK

Slavekx 17.04.2005 00:30

Cytat:

Napisany przez k57
Pochwale się
Nagrywarka Benq 1620 OEM B7U9 Płytka Verbatim DVD+R Pastel x4 palona 4x

Co wy na to 8 )

B. fajnie, tylko szkoda, że nie zostawiłeś: Prędkość - Maximum tak, jak to było w innych testach...

Cytat:

Benq 4EVER
Zyczę, aby tak było, ale właśnie w tym punkcie serwisy w Krakowie były odmiennego zdania.
Nie myśl tylko, że się czepiam, ale skoro tak się wgłębiamy w detale...
:)

grzes07 17.04.2005 10:56

Cytat:

Napisany przez k57
Witam ponownie
Tym razem jestem szczęsliwym urzytkownikiem BenQ1620 OEM 8 )
W serwisie działo im się to samo co u mnie na kompie więc to wina Pionka.
Sprawdzam teraz płytki nagrane na Pionku w Benq .Okazuje się że nie jest żle.Te Płyty które mieściły się w specyfikacji teraz wychodzą świetnie no ale to swiadczy tylko o bardzo słabej korekcji Pionka :| Z 17 płytek 7 poszło do kosza nagranych na Pionku.
Bez komentarza


witam

moja pierwsza nagrywarke kupilem w drugiej polowie 2001 i byla to nagrywarka firmy Pioneer do dzisiaj zmienilem juz kilka nagrywarek tej firmy jak i firmy Plextor, obecnie posiadam dwie i powiem szczerze ze z zadna nagrywarka nie mialem problemow a plytek wypalilem mnostwo(filmy, ps2, gry pc itp.) i odpady praktycznie zerowe, dlatego dziwie sie ze na 17 plyt az 7 zepsutych, czesto jest tak ze blad lezy nie po stronie nagrywarki tylko to my jestesmy winni (w bardzo wielu przypadkach wlasnie tak jest)
Ja do testow podchodze spokojnie nie wpadam w euforie, test to jeszcze zaden wykladnik co do jakosci sprzetu , dla mnie jest wazna bezawaryjnosc sprzetu i jakosc nagranych plytek a w tej kategorii nagrywarki firmy Pioneer lub Plextor nigdy mnie nie zawiodly, dlatego testy takie jak te nigdy nie beda miarodajne.

pozdrawiam

p.s
to nie reklama firmy Pioneer

k57 17.04.2005 16:35

Cytat:

Napisany przez Slavekx

B. fajnie, tylko szkoda, że nie zostawiłeś: Prędkość - Maximum tak, jak to było w innych testach...

Zyczę, aby tak było, ale właśnie w tym punkcie serwisy w Krakowie były odmiennego zdania.
Nie myśl tylko, że się czepiam, ale skoro tak się wgłębiamy w detale...
:)

Mój błąd tylko że ja nie zmieniałem prędkości.W Pionku nie można było zmienić na nic innego zawsze był max.a w Benq niezmieniałem nic zaraz zmienie na max.I zobacze ale czuje że i tak będzie dużo lepiej.Poza tym jeśli przyjżysz się wykresowi to zobaczysz że dla pionka max to było na końcu płyty x4 ;) Więc test został wykonany przy tych samych predkościach ;)
Pozdrawiam

k57 17.04.2005 16:46

Cytat:

Napisany przez grzes07
witam

moja pierwsza nagrywarke kupilem w drugiej polowie 2001 i byla to nagrywarka firmy Pioneer do dzisiaj zmienilem juz kilka nagrywarek tej firmy jak i firmy Plextor, obecnie posiadam dwie i powiem szczerze ze z zadna nagrywarka nie mialem problemow a plytek wypalilem mnostwo(filmy, ps2, gry pc itp.) i odpady praktycznie zerowe, dlatego dziwie sie ze na 17 plyt az 7 zepsutych, czesto jest tak ze blad lezy nie po stronie nagrywarki tylko to my jestesmy winni (w bardzo wielu przypadkach wlasnie tak jest)
Ja do testow podchodze spokojnie nie wpadam w euforie, test to jeszcze zaden wykladnik co do jakosci sprzetu , dla mnie jest wazna bezawaryjnosc sprzetu i jakosc nagranych plytek a w tej kategorii nagrywarki firmy Pioneer lub Plextor nigdy mnie nie zawiodly, dlatego testy takie jak te nigdy nie beda miarodajne.

pozdrawiam

p.s
to nie reklama firmy Pioneer

Słyszałem bardzo dużo dobrych opini na temat PIONEERA dlatego wybrałem tą nagrywarke.Niestety się zawiodłem mimo usilnych prób z coraz to nowymi napędami.W sumie miałem 3 pioneery u siebie w kompie i wszystkie nagrywały tak samo.Co do testów to może nie można się na nich opierać w 100% ale przynajmniej jest informacja.Co do winy użytkownika to powiedz mi jedno Pionek zepsuł płyty a Benq :wypalonych 10 zepsutych 0 a wszystkie wykresy bardzo podobne do tego u góry.Coś jest jednak nie tak z tym Pionkeim.
Oczywiście nie mówie że Pionek to zła nagrywarka bo mogłem mieć pecha i trafiła mi się taka partia.Ale brak programów którymi można przetestowac nagraną płyte jest bardzo uciążliwy.Jak dlamnie jest to bardzo duży minus.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.