Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 16.01.2006, 14:51   #1
DanG
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 13
DanG w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer DVR 110D

Witam !

Mam problem z nową nagrywarką DVD kupioną przez Allegro.
Gdy wkładam do niej czystą płytkę DVD to ikonka DVD zmienia nazwę na " Stacja dysków CD", gdy wchodzę we właściwości napędu, jest napisane, że płytka ma 0 bajtów wolnego miejsca i tyle samo zajętego.
Mimo wszystko nagrałem jakimś kiepskim programikiem ( w ktorym nawet nie moglem wybrać prędkości nagrywania ) kilka filmów (łącznie 4,2 GB, nagrywało ponad 2 h !!! ). Na płytce widać że coś jest nagrane ale nie mogę jej odczytać (jest napisane f:\ nie jest dostępny. Niepoprawna funkcja. ). U kolegi również nie chce działać ta płytka.

Następnie kupiłem gazetę z serialem na DVD, mój napęd to "czyta" tzn. 1 sekunda filmu i minuta czekania na następną klatkę :/ .Na dodatek nie mogę tych plików przerzucić na kompa.

Kupiłem też gazete PCFormat, gdy wkładam płytkę włącza się autorun i jest napisane żeby czekać, lecz czekanie nic nie daje . Mogę ręcznie przegladać tę płytkę ale strasznie wolno otwiera mi foldery żeby po chwili całkowicie się zaciąć.

Nie wiem czy to wina nagrywarki, kompa (ktory wymaga formatu ), czy może podłączenia nagrywary.

PS. Czy uaktualnienie BIOSA pomoże ?
DanG jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 16.01.2006, 15:04   #2
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
DMA
ASPI
stery do kontrolerow
bios do nagrywarki

jak to nie pomoze to reklamacja

mozesz zobaczyc jak u kogos innego w kompie sie zachowuje
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 17.01.2006, 14:36   #3
DanG
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 13
DanG w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli chodzi o DMA to w podstawowym kanale IDE w urządzeniu główmym mam ustawione "Ultra DMA tryb 5 ", a w podrzędnym " nie dotyczy"
Natomiast w kanale pomocniczym IDE w urządzeniu głównym "Ultra DMA tryb 4 ", a w podrzędnym "Multi-Word DMA tryb 2". Dodam że już je raz odinstalowywałem. Nagrywarkę DVD podłączyłem na końcu taśmy na master, a nagrywarkę CD na slave.

Sterowniki do kontrolerów.... Nie wiem czy o to chodzi, ale czytałem troche na forum o sterownikach i o tym że jak się ma kartę VIA to się one nie instalują. Zainstalowałem VIA Service Pack 4.42. Czy to o to chodziło??

Biosa to tego modelu nagrywarki oraz ASPI już zainstalowałem.

Więc zostaje mi tylko sprawdzenie u kogoś oraz reklamacja, no chyba że coś z tych podpunktów źle zrobiłem np.

PS. Nie jestem pewnien, ale chyba zachowanie nagrywarki podczas odtwarzania filmów świadczy o tym że jest zepsuta. Co o tym sądzicie?

Z góry dzięki za odpowiedzi/podpowiedzi.

Ostatnio zmieniany przez DanG : 17.01.2006 o godz. 15:22
DanG jest offline  
Stary 21.01.2006, 00:15   #4
DanG
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 13
DanG w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wystarczyło zmienić taśme na 80 żyłową. (Jeszcze nie wiem czy nagrywa bo nie sprawdzałem, ale jak wszystkie problemy znikły to ten pewnie też )
DanG jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.