Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.06.2006, 22:56   #421
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez VANTWG
teraz strugnij palonko x16 na plexie

btw. uzywasz biosu od tdb czy oryginalnego??
Wszystkie biosy oryginalne.

Verbatim +Rx16 palony 16x na Plextor 760A:
http://forum.cdrinfo.pl/655560-post110.html

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.06.2006, 08:37   #422
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Strategia z bazy AS czy z FW....??
__________________
1.DVD RW HP DH16ABLH @ Plextor PXL890SA ..........
2.DVD RW HP DH-16ACSH @ Plextor PX891SA ..........

I kilka szt. poza budą.
VANTWG jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 09:08   #423
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez VANTWG
Strategia z bazy AS czy z FW....??
AS-ON

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 10:32   #424
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Prawda jest taka, że BenQ zaniża i zawyża wyniki.
.........................
BenQ nie jest napędem wiarygodnym do testowania błędów.

Jesteś fantastycznym magikiem, szarlatanem potrafisz swietnie manipulowac poszczególnymi ludźmi na forum. Zastanawia mnie jedno jak człowiek Twojego pokroju (powiedzmy sobie jasno człowiek znający się coś na sprzecie optycznym) może pisac słowa przeczące samemu sobie i swoim wcześniejszym wypowiedzią, dla mnie który obserwuje Cie niemal od 1,5 roku wyłania się obraz dzieciaka który zmienia zdanie o zabwace gdy tylko dostanie cos nowszego. Tak, tak oczywiście uznaję postęp techniczny ale..... nalezy pamietac że tak jak "BenQ nie jest napędem wiarygodnym do testowania błędów" tak Ty mozesz równiez byc mocno niedoskonałym. Pozdrawiam
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 11:10   #425
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez czechoj
Jesteś fantastycznym magikiem, szarlatanem potrafisz swietnie manipulowac poszczególnymi ludźmi na forum.
Nikt nie jest doskonały.
Uczę się na błędach i tego nie ukrywam.
Wraz z testowaniem nowych napędów przybywa wiedzy i doświadczenia.
Skoro następne napędy lepiej nagrywają a testy na Plextorze, które mogę teraz wykonywać a wcześniej nie wykazują różnice to o tym pisze i załączam wykresy.
Czy to jest złe choć sprzeczne z moimi wcześniejszymi wypowiedziami.
Moim zdaniem normalne a nie "dziecinada".

Dziecinadą jest upieranie się przy swoim mimo braku racji.
Tak nie jest. Nie nagrywam na BenQ ani nie testuję.
Wszystko opisałem z testami włącznie.
To samo dotyczy prędkości testowania i nagrywania.

To wielu Kolegów dalej testuje na BenQ, LiteOn'ie, Nec'u różnymi prędkościami a wiadomo, że tak wykonane testy są niepełne i dalekie od rzeczywistej jakości sprawdzanej płytki.

Ja zrozumiałem, że referencyjną nagrywarką do testów jest Plextor i tak pozostanie.
Pytanie jak pozostali Koledzy będą dalej postępowali ?

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 12:53   #426
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Nikt nie jest doskonały.
Uczę się na błędach i tego nie ukrywam.
Wraz z testowaniem nowych napędów przybywa wiedzy i doświadczenia.
Skoro następne napędy lepiej nagrywają a testy na Plextorze, które mogę teraz wykonywać a wcześniej nie wykazują różnice to o tym pisze i załączam wykresy.
Czy to jest złe choć sprzeczne z moimi wcześniejszymi wypowiedziami.
Moim zdaniem normalne a nie "dziecinada".

Dziecinadą jest upieranie się przy swoim mimo braku racji.
Tak nie jest. Nie nagrywam na BenQ ani nie testuję.
Wszystko opisałem z testami włącznie.
To samo dotyczy prędkości testowania i nagrywania.

To wielu Kolegów dalej testuje na BenQ, LiteOn'ie, Nec'u różnymi prędkościami a wiadomo, że tak wykonane testy są niepełne i dalekie od rzeczywistej jakości sprawdzanej płytki.

Ja zrozumiałem, że referencyjną nagrywarką do testów jest Plextor i tak pozostanie.
Pytanie jak pozostali Koledzy będą dalej postępowali ?

Mam pytanie tylko normalnie po maszemu nie technicznie odpowiedz

co daje tak SUPER wypalona plytka i przetestowana na jedynej slusznej nagrywarce

a co ........ kakretnie z plytkami palonymi na Benq np.1640.....do kosza ?


jak dla mnie to sa czary mary ......... jedynym wyznacznikie jest uzycie dobrgo podkladu

i brak problemow z odtwarzaniem na stacjonarych .... jakichkolwiek problemow
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 13:54   #427
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nie rozumiem stwierdzenia "jedynie słusznej nagrywarce".
Przecież cały czas poprzez testy nagrywanych płytek na różnych napędach nie tylko na naszym Forum ustalono, że napęd Plextor jest tym napędem, który daje najbardziej zbliżone a więc wiarygodne wyniki porównywalne do profesjonalnych.
Obraz jakości wypalonej płytki to nie tylko błędy PIE/PIF i Jitter ale pozostałe.
Plextor poszerza zakres testowania dając pełniejszy obraz o jakości testowanej płytki.
Jestem zdziwiony pytaniem "co daje tak SUPER wypalona plytka".

Odpowiedź jest tylko jedna.
Każda płytka powinna być nagrana optymalnie.
Optymalnie to nie znaczy prawidłowo odczytana.
To płytka nagrana o możliwie najwyższej jakości.

Co zrobić z płytkami nagranymi na BenQ ?
W ciemno nie należy sortować. Potrzebny jest Plextor i ponowne sprawdzenie.
Ja tak zrobiłem i wszystkie płytki mimo wysokiej oceny Nero przy ocenie błędów TA na Plextorze "no good" i "bad" lub przekroczonych błędach Beta nagrałem ponownie ale już na innych napędach.

Można oczywiście zostawić takie płytki.
Nasuwa się jednak pytanie.
Po co testy jakości i normy płytek ?
Dla jednych zabawa dla innych zasady, które należy stosować.
Decyzja jak postępować należy do nas.

slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 14:21   #428
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Nie rozumiem stwierdzenia "jedynie słusznej nagrywarce".
Fajnie sam kiepsko lub roznie nagrywa ale do testowania NAJLEPSZA

to moze by sprzedawali to jako urzadzenie testujace i zjechali z cena .......

a jeszcze ktory model Paxtora najelepszy do testowania

moze gdy miec ze 3 rozne modele plextora .............. ciekawe co by z tego wyszlo ...


taki maly Lobbing powstaje ....... moim zdanie ...i to nawet swiatowy
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 15:54   #429
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
@mensir67pl
plex760 kiepsko nagrywa?? od kiedy....?? Przykład jednej płytki nic nie mówi....
btw. panowie zara weekend więc luzik.....
__________________
1.DVD RW HP DH16ABLH @ Plextor PXL890SA ..........
2.DVD RW HP DH-16ACSH @ Plextor PX891SA ..........

I kilka szt. poza budą.
VANTWG jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 16:37   #430
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Obiecałem sobie że nie będę się włączał do dyskusji, ale jednak chcę dodać parę zdań od siebie :

- Plextor jest najlepszym napędem to testowania jakości płyt
- Jeśli chodzi o jakość zapisu DVD+/-R to tu jest różnie, porównując do BenQ 1655 raz lepiej, raz gorzej.
- zgadzam się z Wujkiem @czechoj-em że testy na BenQ można porównywać do innych testów jeśli również są wykonane na BenQ (ta zasada dotyczy również innych napędów)
- to że BenQ od czasu do czasu przekłamuje wyniki to mam nadzieję że wszyscy wiemy.
- nagrywanie CD-Audio - Plextor
- transfer, korekcja - BenQ

Ostatnio zmieniany przez melag : 23.06.2006 o godz. 16:40
melag jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 16:48   #431
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez VANTWG
@mensir67pl
plex760 kiepsko nagrywa?? od kiedy....?? Przykład jednej płytki nic nie mówi....
btw. panowie zara weekend więc luzik.....
Nie czepiam sie jednego konkretnego napedu

ale mysle o calej gamie dvd plextora ,...............

__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 17:15   #432
czechoj
Dziadek
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika czechoj
 
Data rejestracji: 24.06.2002
Lokalizacja: dolnośląskie
Posty: 6,041
czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czechoj ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
......
Odpowiedź jest tylko jedna.
Każda płytka powinna być nagrana optymalnie.
Optymalnie to nie znaczy prawidłowo odczytana.
To płytka nagrana o możliwie najwyższej jakości............
Teraz to dałeś do wiwatu, a ja cały czas myślałem że po to sie "bawimy" (przynajmniej ja sie bawię nic z tego nie mam ) w te testy aby dowiedziec sie że jak optymalnie nagram płytke to wcale nie znaczy że dane zmagazynowane na niej będa sie miały najlepiej Zawsze myślałem że specyfikacja nagrywania musi miec odzwierciedlenie w prawidłowym odczycie.
Po drugie co to znaczy że Plextor produkuje nagrywarki, które zblizaja sie jakością wykonywanych testów do testów profesjonalnych A jakie to sa testy profesjinalne Przez kogo organizowane Nie od dziś wiadomo że jakiekolwiek badania, powinny wykonywane być na tym samym urządzeniu w tych samych warunkach w tym samym "laboratorium" i przez ta sama osobę ponieważ wyniki bardzo czesto odbiegaja od siebie znacząco (przy zaniedbaniu już jednego z powyzszych parametrów). Śmiesznym dla mnie jest że piszesz iż testy prowadzone na Benq sa niewiarygodne a na Plexie tak. Nie rozumiem na podstawie czego wyciagasz takie wnioski. Ja nie przecze że mogą istniec róznice ale w obu wypadkach są to pomiary wzgledne ponieważ nie masz mozliwości wykonania kalibracji urządzenia wg wzorca.
PS slawekj widziałes kiedyś chromatograf to bardzo skomplikowane urządzenie mierzace stężenia substancji. Otórz mimo wysiłku wielu ludzi oddając dwie identyczne próby do dwóch różnych laboratoriów,które wykonuja przecież swoje badania według tej samej procedury (normy ISO lub PN) wyniki, które otrzymujemy bardzo rzadko są zbliżone a róznice często siegaja kilkuset procent........, które laboratorium robi źle jesli oba posiadaja akredytację? Wczym tkwi problem?
W przypadku archiwizacji danych ja osobiście wyznaję przekonanie że najczęsciej przyczyną różnic są niestabilne nośniki optyczne i chemizm struktury zapisywalnej (oczywiście nie bez znaczenia pozostaje optyka i mechanika napędów ale myślę że w przypadku sprzetu komputerowego domowego użytku róznice są znikome)
__________________
czechoj
APLIKATOR _ REKULTYWATOR

Ostatnio zmieniany przez czechoj : 23.06.2006 o godz. 17:38
czechoj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 20:09   #433
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Przecież wiemy dokładnie, że prawidłowy odczyt to jedno a jakość zapisu to drugie.

Przykładów źle wypalonych płytek na Forum mnóstwo a są prawidłowo odczytywane.
Wszystkie płytki, które powtórnie nagrałem były ocenione wysoko i odczytywane prawidłowo.
Przecież nie o to chodzi.
W przeciwnym razie wystarczy zrobić jedynie weryfikację zapisanych danych i na tym zakończyć cały proces nagrywania.

Zawsze będą różnice przy zapisie i testowaniu.
Dlaczego.... wszystko zostało opisane wielokrotnie i tutaj pełna zgoda.

Zawsze podkreślam i apeluję a zachowanie jak najwięcej jednakowych parametrów włącznie z nagrywanie tym samym plikiem testowym Nero.

Dyskutujemy o poprawności testowania napędów tej samej płytki a nie różnic jakościowych wypalanych płytek na różnych napędach.
Testując na tej samej platformie sprzętowo-programowej jednakową płytkę (zmiennym parametrem jest tylko napęd) otrzymujemy różne wyniki.
Problem, który jest prawdziwy lub zbliżony do rzeczywistego.
Racja***8230; bez wzorca nie jest możliwe ustalenie czy całkowicie czy częściowo właściwy.
Na podstawie wielu testów i porównań Plextor okazał się tym napędem, gdzie wyniki najmniej odbiegają od testów laboratoryjnych.

Takie są fakty.
Czy musimy testować wszyscy na Plextorach.
Decyzja jak zawsze należy do nas.


Ostatnio zmieniany przez slawekj : 23.06.2006 o godz. 20:28
slawekj jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 21:17   #434
VANTWG
-=MIXED CLAN=-
 
Avatar użytkownika VANTWG
 
Data rejestracji: 19.09.2003
Lokalizacja: Deep Space 9
Posty: 1,143
VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>VANTWG jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Mo***380;e ja co***347; do***380;uc***281; do tematu zanim rozpocznie si***281; wojna....
Plex bardzo dobrze nadaje si***281; do testowania to niepodwa***380;alny fakt. Je***347;li chodzi o zapis to plex jest bardzo dobr***261; nagrywark***261; w r***281;kach ***347;wiadomych uzytkownik***243;w, bo je***347;li kto***347; ma s***322;abe poj***281;cie czym tak naprawd***281;jest plex to mo***380;e by***263; zawiedzony.....bo ***380;eby dobrze nagra***263; p***322;ytk***281; na plexie nie wystarczy nacisn***261;***263; "nagrywaj".
__________________
1.DVD RW HP DH16ABLH @ Plextor PXL890SA ..........
2.DVD RW HP DH-16ACSH @ Plextor PX891SA ..........

I kilka szt. poza budą.
VANTWG jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.06.2006, 23:48   #435
Noodles
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: Oberschlessien
Posty: 85
Noodles zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez slawekj
Ja zrozumiałem, że referencyjną nagrywarką do testów jest Plextor i tak pozostanie.
Referencyjna nagrywarka to moim zdaniem taka której ktos wiarygodny udzielił referencji. Kto udzielił Plextorowi ? (Oczywiscie oprócz firmy Plextor). Bo rozbudowane narzędzia do testowania to jeszcze nie gwarancja poznania prawdy.
Noodles jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pioneer DVR 216D pszczoly Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 19.05.2010 22:25
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 17:38
Pioneer DVR K12D problem z nagrywaniem DVD IndustrialUsagi Napędy optyczne CD 2 18.02.2007 02:44
Pioneer DVR K14RA i DL MapmuH Napędy optyczne DVD 0 22.10.2005 12:18
jakie plyty 16x dla pioneer dvr 108? styrki Nośniki optyczne 6 22.08.2005 16:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.