Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.10.2005, 00:03   #1
leszek77
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2005
Posty: 1
leszek77 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG 4167B i problem...

Jestem świeżo po zakupie tejże nagrywarki.
Wraz z nią kupiłem Verbatimy DVD-R 8X, w slimach, takie w rożnych kolorach, chyba "pastel" się zwą. Do tego jedną TDK DVD-RW 2X.
No i zabrałem się do nagrania pierwszych płytek. Problem polega na tym, że w 80% prób nagrania wyskakuje komunikat "invalid block address". Nagrywam w Nero 6.6.0.0 a ten komunikat wyskakuje po ok 1 minucie, zaraz po "lead in", gdy ma już zacząć wypalać właściwe dane. Symulacja wychodzi zawsze OK. Po 3 nieudanych próbach (wszystkich 8X) nagrałem bez problemu jedną płytkę CD. Zaraz potem udało sie nagrać dwa Verbatimy, jeden 4X, drugi 8X. Potem znów "invalid..." Problem nie dotyczy TDK. W czym może leżeć przyczyna? Taśmę IDE mam 40-żyłową. Napęd podpięty jako samotny master na secondary IDE. Firmware załadowałem nowszy - DL12 - nic nie pomogło. Na około 7 nieudanych prób z Verbatimami, tylko 1 płytka nadaje się do kosza. W tym przypadku (4X) wyskoczył jakiś inny komunikat (nie pamiętam niestety), a napęd mielił ją dość długo. Reszta płytek nadaja się do kolejnych prób...
Czy powinienem zamienić kabel 40-żyłowy na 80?

Będę wdzięczny za pomoc.
leszek77 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.10.2005, 11:28   #2
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Na początek kabel
__________________
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.