Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.01.2004, 15:15   #226
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,550
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
To mozliwe. Czytalem jush dosc dawno w jednym z renomowanych serwisow, ze wiekszosc renomowanych nagrywarek DVD-/+R (a dkoladniej tych, ktore dysponowac beda odpowiednio mocnym laserem) bedzie w stanie nagrywac nosniki DuaLLayeR (po owczesnej wymianie BIOS-u). Podejrzewam ze wszelkie dolnopolkowe napedy wyposazone w slabszy laser nie beda tej funkcji posiadac...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.01.2004, 16:13   #227
CobraVerde
KONKWISTADOR
 
Avatar użytkownika CobraVerde
 
Data rejestracji: 26.03.2002
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 1,506
CobraVerde zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
jasne, że to możliwe ale jak znam producentów sprzętu to nie przepuszczą okazji, żeby nas zmusić do zakupu/wymiany nowego sprzętu...
__________________
www.cobraverde.net - moja strona o VIDEO/DVD: porady, napisy, pliki itp.
CobraVerde jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2004, 18:50   #228
JaHo
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.02.2002
Lokalizacja: Lublin
Posty: 53
JaHo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez CobraVerde
jasne, że to możliwe ale jak znam producentów sprzętu to nie przepuszczą okazji, żeby nas zmusić do zakupu/wymiany nowego sprzętu...
-------------------------------------
Być może jest to też chwyt aby pobudzić niezdecydowany rynek potencjalnych kupców nagrywarek DVD do zakupu modeli Pioneer 106/A06. Ci niezdecydowani szybciej wświetle tej nowinki podejmą decyzję o zakupie tego modelu nagrywarki.
Osobiście, choć używam tego Pionka sceptycznie podchodzę do tej informacji. Pożyjemy, zobaczymy...
JaHo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.01.2004, 20:51   #229
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,550
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Podejrzewam ze tego typu smaczka nie oszczedzi nam LiteOn ktory jest znany z przerobek swoich sprzetow. Typuje ze zmaianke, choc mniej oficjalnie, zaoferuje nam LG, Pioneer i NEC (a skoro NEC to i Teac, ale ten drugi sie nie przyzna). Z reszta, jak mowi JaHo : pozyjemy, zobaczymy...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 11:37   #230
Henrico
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.12.2003
Posty: 30
Henrico w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer DVR-106 i firmware RPC1

Witam.

Czy ktoś upgrejdował ten napęd softem umieszczonym tutaj? http://pioneerdvd.rpc1.org/#PIONEER_DVR_IDE

Z tego co widze zyskam szybszy ripping płyt DVD i ? 2xDVD-R ? nie kapuję tego...

Czy mogę zawsze wrócić do starszego/oryginalnego firmware? Bo nie wiem czy jest sens przerabiać jeśli nie planuję rippować codziennie po kilka płyt, ale od czasu do czasu.

Nagrywarka to nowy zakup (a biłem się ze sobą z tydzień czy kupić Litka 451S) i dopiero jedzie do mnie ;-)


Może ktoś się wypowiedzieć?
Henrico jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 17:55   #231
Magicek
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Łódź
Posty: 6
Magicek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tez mam 106... do starego firmware'u sie nie da wrocic, i proponuje instalowac tylko te, ktore sa na stronie producenta... inaczej ( jezeli ktos przy tym grzebał i przerabiał) nargrywarka moze sie nadawac po tamim zabiegu tylko do rzutu przez okno.... osobiscie zmieniałem freeware tylko w pioneer a04 i musze stwierdzic ze zaczał czytac płyty, ktorych wczesniej nie chciał... wybór i tak nalezy do Ciebie pozdro
__________________
TesteD
Magicek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 18:23   #232
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i nie wiadomo czy potem da sie wgrac oficialny firmware od Pioneera dodajacy mozliwosc zapisu na plytach DVD 8,5 GB.. pewnie nie. Lepiej nie ryzykowac. A do odczytu to lepiej sobie dvd-rom kupic i jego przerobic, taniej, szybciej, sprawniej i wygodniej.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 18:40   #233
blink_182
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 27.11.2003
Posty: 20
blink_182 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Henrico
Witam.

Czy ktoś upgrejdował ten napęd softem umieszczonym tutaj? http://pioneerdvd.rpc1.org/#PIONEER_DVR_IDE

Z tego co widze zyskam szybszy ripping płyt DVD i ? 2xDVD-R ? nie kapuję tego...

Czy mogę zawsze wrócić do starszego/oryginalnego firmware? Bo nie wiem czy jest sens przerabiać jeśli nie planuję rippować codziennie po kilka płyt, ale od czasu do czasu.

Nagrywarka to nowy zakup (a biłem się ze sobą z tydzień czy kupić Litka 451S) i dopiero jedzie do mnie ;-)


Może ktoś się wypowiedzieć?

Mozesz spokojnie wgrac ten firmware. Poprawia znaczaca prace tej nagrywarki. Plyty rippują sie okolo 6 do 8x ( na oryginalnym biosie tylko x2 ). Wgrywalem ten firmware juz w kilku nagrywarkach pioneera i nigdy nie bylo problemow.
blink_182 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 23:00   #234
Yeti
walidator
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Posty: 96
Yeti zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Magicek
tez mam 106... do starego firmware'u sie nie da wrocic,
Da sie i to bez najmniejszego problemu.
Mam i testowalem.
Yeti jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.01.2004, 23:47   #235
_darecki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.01.2004
Lokalizacja: Wołomin
Posty: 1
_darecki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja robilem upgrade
2xDVD-R chodzi o to ze na plycie 1x mozesz nagrywac predkoscia 2x
mam ja od 2-3 miesiecy
na razie wypalilem ok 400-500 plytek smiga jak sie masz, czyta wszystko
_darecki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2004, 11:07   #236
gws
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 5
gws w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z Pionkiem

Witam. Od 3 dni "walcze" z wypalarką Pioneer DVR-A06. Problem jest trudny i nie bardzo wiem jak go ugryźć, do rzeczy otóż przy wypalaniu DVD czasami (powiedzmy 3/10) nagle komputer się zamraża (Windows zamiera, dioda na DVD gaśnie, pomaga jedynie guzik Reset). Zasadniczo dzieje się tak przy nagrywaniu w formacie DVD-Video przy danych ani razu nic sie nie skopało. Próbowałem kilku programów: DVD Decrypter, CloneDVD, Alkohol <- tymi nagrywałem z obrazu ISO oraz TMPEG DVD Author <- rodzinny filmik próbowałem zrobić. Oczywiście jest jeszcze dołączony Pinnacle Instant i przy nim ani razu nie było zwisu (choć z drugiej strony mało w nim próbowałem).
Zasadniczo wykluczam że powodem zwisów jest nośnik (do kosza powędrowały +R Esperanza oraz -R Emtec, ale padło też kilka razy na TDK -RW). Problemem jest raczej współpraca komputer-nagrywarka bądź soft do wypalania którego jak to na początku bywa jest dużo i może za dużo i coś sie gryzie? Co jeszcze moge dodać? płyta na Nforce2 (najnowsze stery 3,13), nagrywarka podłączona do drugiego kanału IDE jako master (raz samotnie raz z innym HDD), system WinXP, DMA włączone.
Miał ktoś tego typu problemy? Ktoś ma jakieś pomysły?
gws jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2004, 11:44   #237
Seksownis
Bywalec
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: Wieden
Posty: 43
Seksownis w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tuytaj masz odpowiedz - http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...hlight=nforce2
__________________
Pozdrowienia
Seksownis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2004, 12:43   #238
gws
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2004
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 5
gws w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak, to będzie na pewno to. Dziś miałem właśnie rozpocząć próby od wywalenia sterowników i/lub zmiany trybu na PIO. (już kiedyś coś takiego miałem z którąś Yamahą i sterami Intela).
Dzięki za podpowiedź.

Przy okazji chciałem złożyć oświadczenie, że przed napisaniem posta użyłem linku http://forum.cdrinfo.pl/search.php i kurcze nie znalazłem podanego przez ciebie topicu.
gws jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.01.2004, 14:07   #239
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez blink_182
Mozesz spokojnie wgrac ten firmware. Poprawia znaczaca prace tej nagrywarki. Plyty rippują sie okolo 6 do 8x ( na oryginalnym biosie tylko x2 ). Wgrywalem ten firmware juz w kilku nagrywarkach pioneera i nigdy nie bylo problemow.
Od tego mam dwa DVD-ROMy toshiby, ripuja na 11-16x - czyli cala plytka na dysku w przeszlo 5 minut. Nie ma po co katowac nagrywarki. A duze predkosci, zakurzone plyty, marnej jakosci, tanie niewywazone plyty zawsze negatywnie wplywaja na nagrywarke. Nagrywarka ma nagrywac, a nie odczytywac, do tego lepiej miec drugi naped.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 23.01.2004, 20:29   #240
FOKA0111
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 18
FOKA0111 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pioneer DVR 106d niszczy DVD-RW x2 !!

Jak wspomniałem wyżej ta nagrywara nagrywa wszystkie formaty wielu producentów płyt oprócz DVD-RW z szybością x2,owszem nagrywa je,ale przy próbie skasowania/używam Nero 6.0.3.0-kasowanie ustawione na max/ to jej fizyczny koniec.Przeniosłem ją do innego kompa i to samo,więc konfiguracja nie ma znaczenia,bios 1.07.Czyżby znaczyło to,że jest uszkodzony napęd?
FOKA0111 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvr-108db, pioneer


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pioneer DVR 216D pszczoly Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 19.05.2010 22:25
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 17:38
Pioneer DVR K12D problem z nagrywaniem DVD IndustrialUsagi Napędy optyczne CD 2 18.02.2007 02:44
Pioneer DVR K14RA i DL MapmuH Napędy optyczne DVD 0 22.10.2005 12:18
jakie plyty 16x dla pioneer dvr 108? styrki Nośniki optyczne 6 22.08.2005 16:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.