Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.06.2005, 16:00   #841
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miestety nero wystawiając ocenę bazuje tylko na błędach PIF.
Przy teście na pionku uzyskałeś lepszą ocenę (mimo większej ilości błędów PIF), ponieważ skanuje on z innymi ustawieniami ECC dla PIF niż QSI. Pokaż mi logi z testów na pionku i qsi dla dowolnej płyty a powiem ci, jakie są max. dopuszczlne błędy dla tych nagrywarek.
Dla pionka ECC wynosi chyba 8, co daje max. 32 błędy PIF na sekundę.

Co do jakości zapisu na platinum to u mnie na pionku 108 było to samo.
Na końcu ilość błędów rosła. Jednak nie mogę się wypowiadać, ponieważ nagrałem tylko jedną płytkę platinum 8x (zwykłą, nie printable).
Wrzucę zaraz test z tej płytki przeprowadzony na nagrywarce NU.
bart_3d jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.06.2005, 17:39   #842
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadza się, zgodnie z logami ECC dla Pionka jest 8.0, a dla QSI 1.0.

Teraz już rozumiem więc różnice w ocenie jakości płyt. Tylko którymi wynikami powinienem się kierować? Czy powyższe wykresy powinny być powodem do niepokoju w kwesti problemów z odczytem płyt w przyszłości, czy raczej nie ma się o co martwić?

bart_3d:
Rozumiem, że też masz tą samą nagrywarkę. Nie wiesz czy da się jakoś zmienić prędkość odczytu przy testowniu jakości płyty w Nero? Bo ja tam mam tylko do wyboru x8 i Maximum.
DomanR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2005, 18:18   #843
mariolife
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mariolife
 
Data rejestracji: 07.03.2005
Posty: 9
mariolife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jak wypadają u was wyniki na innych płytach?,bo u mnie też nie wesoło,ten syndrom jakosci na końcu płyt jest nie tylko na platinium,ale i na esperanzach dv+r 8x -tak samo.znacznie lepiej jest na werbatimach i tdk.
mariolife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2005, 18:22   #844
DomanR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika DomanR
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 100
DomanR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No na Verbatimach to jest bez porównania. Ładny wykres na całej długości płyty.

Platinumy kupiłem jako tańszą alternatywę, do mniej istotnych rzeczy. Testowałem najpierw kilka sztuk i było dobrze. Potem zamówiłem cały cake i chyba na jakąś pechową partię trafiłem. Czy to może nie przypadek?
DomanR jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2005, 18:34   #845
bart_3d
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 18.09.2004
Posty: 435
bart_3d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Obecnie nie mam tej nagrywarki.
Sprzedałem ją 2 miesiące temu za dobrą cenę (230zł ), ponieważ uznałem, że się u mnie tylko starzeje i traci na wartości (przez 6 miesięcy nagrałem na niej tylko 20-25 płytek, z czego ok 6 to były testowe).

Niestety, z tego co zaobserwowałem, palnik ten nie lubi płytek od ricoha (np. twoja platinum czy niektóre TDK).
Teraz odniosę się do twoich testów.
Testy przeprowadzone na pionku mogą być tylko pogłądowe, ponieważ ta nagrywarka standardowo jest zablokowana w cd-speed (nie wiem jak w najnowszej wersji CD-Speed, ale w poprzednich trzeba ją było odblokować w rejestrze).
Testy przeprowadzane na napędach nie będących nagrywarkami DVD (np. u ciebie Combo liteona) mogą być bardzo przekłamane (co widać na twoim skanie).
Dla napędu QSI, skoro ECC=1, max. liczba błędów PIF/sek wynosi 4.
Błędy PI skanowane są przy ECC8, tak więc max. dla PI wynosi 280.
Poza tym Jitter nie powinien przekraczać 12%.

Nie wiem jak z prędkością skanowania, ale można by pobawić się w rejestrze.
Spróbuj skopiować wartości z kłucza dotyczącego prędkości odczytu dla QSI to odpowiedniego klucza dla pionka.

Zamieść jeszcze wykresy z odczytu płytek.


Dodam jeszcze, żebyś nie dziwił się z powodu różnych wykresów błędów uzyskanych na różnych napędach. Wyniki mogą być różne nawet na 2 egzemplażach tego samego modelu.
bart_3d jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2005, 19:18   #846
mariolife
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mariolife
 
Data rejestracji: 07.03.2005
Posty: 9
mariolife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
werbatim dvd+8x
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Pioneer DVR-S101\S201\S303\DVR-103\A034\A045\A056\A067 \A078\ A08\-verba8x.jpg  
mariolife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.06.2005, 19:21   #847
mariolife
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika mariolife
 
Data rejestracji: 07.03.2005
Posty: 9
mariolife w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
esperanza dvr+8x
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Pioneer DVR-S101\S201\S303\DVR-103\A034\A045\A056\A067 \A078\ A08\-esp.filmy.jpg  
mariolife jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 00:30   #848
beaulo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2005
Posty: 2
beaulo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Pioneer 108 BK nie czyta DVD-R

Witam, mam nagrywarke Pioneera 108BK i od niedawna nie chce mi czytac plyt DVD-R (ktore wczesniej sam na niej nagralem, DVD+R czyta bez problemu). Wgralem najnowszy firmware i mimo tego problem nie zniknal. Bylbym wdzieczny za jakas rade, jesli ktos poradzil sobie z ta usterka.
beaulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.07.2005, 01:19   #849
Czołgista
dupa a nie
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Czołgista
 
Data rejestracji: 06.08.2004
Lokalizacja: Kraków
Posty: 1,434
Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Czołgista jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez beaulo
Witam, mam nagrywarke Pioneera 108BK i od niedawna nie chce mi czytac plyt DVD-R (ktore wczesniej sam na niej nagralem, DVD+R czyta bez problemu). Wgralem najnowszy firmware i mimo tego problem nie zniknal. Bylbym wdzieczny za jakas rade, jesli ktos poradzil sobie z ta usterka.
Kilka razy przerabiałem
i za Miłym powiem , gratuluję formatu c:

Niestety, jak się chce nagrywać DVD bezproblemowo to trzeba dbać o czystość rejesru "winzgrozy" , niestety.
Lewe programy pomimo niby irracjonalnych podejrzeń potrafią zatruć życie nieobeznanego w tej materii palacza.
Czystość ponad wszystko , a wtedy 0% problemów.
ps.
DVD Decrypter czyta wszystko, czyż nie ?
__________________
Czołgi --> Strona Czołgiem!
Czołgista jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.07.2005, 08:14   #850
beaulo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.07.2005
Posty: 2
beaulo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzieki za post, ale niewiele z niego wynika. postawilem od nowa system i tez nie czyta tych plyt. jak to naprawic?
beaulo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.07.2005, 21:43   #851
dodo.
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 07.12.2003
Posty: 103
dodo. w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zamiana lasera w Pioneer

Jakiś czas temu padł mi laser w A07 XLA, właściwie tylko od zapisu dvd, odczyt dvd i nagrywanie cd jest ok. Mniejwięcej w tym samym czasie kumplowi padł mechanizm od zwykłej 107 z jego winy (nie będę się o tym rozpisywał bo to mało ważne) no i wpadliśmy na pomysł aby jego laser wpakować do mojej nagrywarki. Wszystko wyglądało dobrze, ale owy laser jest skręcony na prowadnicach trzema śrubkami. I właśnie to jest problem bo ciężko jest teraz ustawić laser tak aby nagrywała dobrze wypalała cd jak i dvd. Po kilku próbach udało się nam ustawić tak, że odczyt cd i dvd jest ok, ale z nagrywaniem jest trochę gorzej. CD wypala się bardzo dobrze ale dvd wyłącznie x2, wyżej nie da rady a nie chce mi się ciągle sprawdzać (na początku nagrywała razy nawet 4 ale po pewnym czasie już nie można, pewnie coś się poluźniło). Czy macie może takie doświadczenia, które pomogły by mi dobrze ustawić laser? Czy w zwykłym serwisie ustawili by mi laser odpowiednio i zalepili śrubki tak aby się nie poluzowały? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
dodo. jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 09:50   #852
demek
ZnakJaworznickiegoBikera
 
Avatar użytkownika demek
 
Data rejestracji: 22.03.2005
Lokalizacja: znowu Jaworzno
Posty: 9,673
demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>demek jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
w dobrym servisie elektronicznym raczej ci ustawia
__________________
Tanie konta shell, www, php, sql - info priv
Moj kanal Youtube
/msg demek at freenode //
Intel Pentium 4 630 3,0@5,6 GHZ --100% O/C CLUB 3Ghz@6750Mhz
PISIOR - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ I OJCIEC RYDZYK
MEMORANDO - UZYTKOWNIK, KTOREGO DLA DOBRA WLASNEGO, DOBRA WLASNYCH PIENIEDZY I DOBRA WLASNYCH NERWOW NALEZY OMIJAC SZEROKIM LUKIEM
demek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 11:09   #853
DoReMi123
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.12.2004
Posty: 24
DoReMi123 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Pioneer 107 i Verbatim x16

Witam!
Zakupiłem w Proline'ie wałek Verbatimów DVD+R x16. Niby ładnie: MCC 004. Ale coś się dzieje. Gdy palę je x2,4 albo x4 to w ogóle nie mogę ich odtworzyć (komp w ogóle nie znajduje płyty w nagrywarce, to samo na stacjonarnym odtwarzaczu DVD).
A gdy palę x6 lub x8 to wszystko jest ok, tylko że PI Errors są bardzo duże. (pierwszy raz w życiu miałem takie błedy PI).
Ale PI Failures ładnie na poziomie 1. Stacjonarne DVD wtedy ładnie czyta, bez problemów, to samo komp.

Kurczę, nigdy takich problemów nie miałem (kupowałem albo Verbatimy x8 albo TDK).A teraz nie spojrzałem przy kupowaniu na prędkość zapisu na opakowaniu, bo na stronie Proline były x8. Czy to wina tego że kupiłem x16 ?

Pomózcie mi. Jak mam palić te płyty, bo wydałem troche kasy, a tu taki zonk Czy mam wywalić ten wałek przez okno ?

Pozdrawiam.

P.S 1
Zamieszczam screen z testu. Płyta wypalona x6. Czy aż tak bardzo źle jest nagrana ta płyta ?

P.S 2
Inne płyty palą się dobrze, więc wykluczam winę palnika.

P.S 3
Dlaczego gdy zaznaczam prędkość testu: x8 albo maximum w Nero CD-DVD Speed to nigdy takiej prędkości nie mam ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
Pioneer DVR-S101\S201\S303\DVR-103\A034\A045\A056\A067 \A078\ A08\-1.jpg  
DoReMi123 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 13:58   #854
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,445
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez demek
w dobrym servisie elektronicznym raczej ci ustawia
Tylko czy się opłaci?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 26.07.2005, 21:35   #855
wojo_G
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.07.2005
Posty: 2
wojo_G w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nagrywaniem 16x na pioneer 108

witam, tak jak w temacie: dzis kupilem plyte verbatim+r 16x, wlozylem na tacke, odpalam nero (6.6.0.13), a tam dostepne opcje koncza sie na 12x. po wyjeciu plyty pokazala sie opcja 16x, jednakze zniknela po ponownym wlozeniu dvd. bylbym bardzo wdzieczny, gdyby ktos pomogl mi rozwiazac moj problem.
wojo_G jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvr-108db, pioneer


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pioneer DVR 216D pszczoly Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 19.05.2010 21:25
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 16:38
Pioneer DVR K12D problem z nagrywaniem DVD IndustrialUsagi Napędy optyczne CD 2 18.02.2007 01:44
Pioneer DVR K14RA i DL MapmuH Napędy optyczne DVD 0 22.10.2005 11:18
jakie plyty 16x dla pioneer dvr 108? styrki Nośniki optyczne 6 22.08.2005 15:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.