Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2003, 09:03   #46
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
marek_cz napisa***322;(a)
Z tańszymi płytami - jak czytałem na zachodnich serwisach - czesto mogą być błędy odczytu. Proponowali tam rozwiązania: kupić płyty z innej dostawy, czy też zmienić program do nagrywania
Nie zawsze z tanszymi... memorexy podobno sa koszmarne i wcale nie najtansze. Ale oczywiscie generalnie masz racje. Z plyt, ktore sprawiaja problemy (od razu lub po jakims czasie) wyroznia sie zdecydowanie Princo i memorex (w Polsce ich nie widzialem). Datawrite tuz po nich, czesto Optodisc. Nie znalazlem nic o Esperanzach ani Datexach... A szkoda, bo zwykle ludki na zachodzie pala jak dzikie - w sklepach mozesz zamowic np. 500szt jednej marki - dla mnie czad - juz wyobrazam sobie jak ktos kupuje w Polsce taki szpindel za jedyne 3000zl :-)

Co do programu to moge potwierdzic tylko fakt, iz odpowiada on za kompatybilnosc, np. plyta nagrana nero 5.5.9.17 nie chciala dzialac w pionku, a recordnow max juz tak. Na szczescie szybko sie tym zajeto i nagrana w nero 5.5.10.7b juz w pionku smiga. Dzis testuje 5.5.10.15.
Nic mi nie wiadomo, jakoby zastosowanie innego programu powodowalo, ze tania kiepska plyta sie nagra. Nie wydaje mi sie, by nosnik byl w stanie sie "naprawic". Bo widzisz... w moim przekonaniu tanie plytki zapewne nie spelniaja jakichs tam norm, ich masowosc powoduje, ze sa takie a nie inne. Mysle, ze nie bez przyczyny esperanza, tdk czy verbatim nie produkuja dvd-r w szpindlach.

Zupelnie juz by the way: W marcu esperanza zapowiada dvd-r 4x i dvd-r 9,4GB. Cen jeszcze nie znam, ale mocno mnie ciekawi czy 2x nie stanieje...
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.03.2003, 04:22   #47
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
marek_cz napisa***322;(a)
Na http://www.camino.pl - w tym momencie nie mają OEM-ów. Są tylko BOX-y po 1332zł z VAT.
Hymm.. a jak wyglada sprawa gwarancji? 1 rok.. 2.. ?
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 04:27   #48
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
Nie znalazlem nic o Esperanzach ani Datexach... A szkoda, bo zwykle ludki na zachodzie pala jak
Datexow raczej nigdzie nie uswiadczysz, mam wrazenie ze te plyty sa tylko w polsce... a napis "www.datex.com.pl" na nich nadrukowany tez o czyms swiadczy. Sa to poprostu zapewne przedruki jakies marki... ale jakiej?
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 06:55   #49
grunger
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2002
Lokalizacja: olsztyn
Posty: 63
grunger zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
z tego co wiem na pioniera dają rok gwarancji (dlatego wybrałem Lg ) Nagrałem już kilka datexów i na razie jest ok.
grunger jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 15:26   #50
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Datexow raczej nigdzie nie uswiadczysz, mam wrazenie ze te plyty sa tylko w polsce... a napis "www.datex.com.pl" na nich nadrukowany tez o czyms swiadczy. Sa to poprostu zapewne przedruki jakies marki... ale jakiej?
Podobnie jest z esperanza... no ale wiesz... skoro my mozemy sciagac od nich, to myslalem, ze moze oni tez cos i u nas kupuja :-) Swoja droga jesli w USA potrafia wyprodukowac za 0,50$/szt. to czemu polski producent produkuje po blisko 2$/szt i to jeszcze w jakosci marnej? Wiem, wiem... mniejszy zbyt, ale i tansza sila robocza.
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 15:28   #51
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grunger napisa***322;(a)
z tego co wiem na pioniera dają rok gwarancji (dlatego wybrałem Lg ) Nagrałem już kilka datexów i na razie jest ok.
W datexach duzo zalezy od partii. Ostatnio mialem 5. Jedna wypalona marnie, 2 w ogole nie do rozpoznania w nagrywarce, 2 nie zaryzykowalem. Golym okiem widac bylo jakies zacieki na plytce. Arcomp informowal zreszta o felernych partiach datexow. Chytrze - zwracaja kase na nienagrane. Reszta ICH bledow to juz TWOJ koszt.
Luzaczek jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 17:53   #52
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Datexy

.



Jedno jest pewne - nie robią ich w Polsce.

Wszystkie datexy wyglądają jak kupowane hurtem (kontenerami ? ) w szpindlach albo nawet luzem w kartonach (Chiny, Tajwan czy Indie), a potem dokupują pudełka i ręcznie pakują oraz foliują na prymitywnej foliarce - dlatego nie ma etykiety (w pudełku) ani firmowej owijki foliowej (na pudełku).

Datex to marka wymyslona przez polskiego importera płytek i tyle.

Nieprzymierzając datex to marka typu Leader Price czy Tip z marketów.

Jak ktos kupuje i jest zadowolony - to juz jego sprawa!


8) 8) 8)

.
baski jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 18:36   #53
nacki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Zgierz
Posty: 19
nacki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
W datexach duzo zalezy od partii. Ostatnio mialem 5. Jedna wypalona marnie, 2 w ogole nie do rozpoznania w nagrywarce, 2 nie zaryzykowalem. Golym okiem widac bylo jakies zacieki na plytce. Arcomp informowal zreszta o felernych partiach datexow. Chytrze - zwracaja kase na nienagrane. Reszta ICH bledow to juz TWOJ koszt.
Jestem pracownikiem pewnej hurtowni kupowałem właśnie z firmy "x" -(importer zresztą jak się określa) nieszczęsne płyty datex, również był z nimi problem, postanowiłem je zarelamować. Pierwszą partię wymnieniono mi oczywiście bez problemów, przy drugiej kazano podjechać do nich z komputerem bo to oczywiście- a może i napewno wina nagrywarki. Dopiero za trzecim podejściem szef firmy "x" ze stwierdzeniem że on handluje płytami dvd "jak mąką" wymienił je na wolne od wad.
Jeden wniosek z tego nie kupujucie datexa, tylko mąkę, może naleśniki wyjdą!!!
Z całym szacunkiem dla importera "x"
nacki jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.03.2003, 23:29   #54
BOBER_24
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: POZNAN
Posty: 5
BOBER_24 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy pioneer 105 "power calibration error"

od jakiegos czasu podczas prob wypalenia z predkoscia 2x pojawia sie komunikat "power calibration error" testowalem na nosnikach princo data write i esperanza , na szczescie plyta nie pada i mozna daje sie nagrac z predkoscia 1 x . Nie wydaje mi sie zeby byla to wina nosnikow gdyz dawniej spokojnie sie nagrywaly z z pr. 2 x zreszta znajomy ma ta sama nagrywarke i podobnych problemow nie ma. upgrade biosu do 1.21 tez nie pomogl. Wie cos ktos moze na ten temat?
BOBER_24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2003, 01:54   #55
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
powiem tak

wybralem sony i niemam takiego problemu,


a tak na powaznie, przeinstaluj program do nagrywania, bo nie wydaje mi sie zeby to byla wina nagrywarki
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2003, 22:49   #56
BOBER_24
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: POZNAN
Posty: 5
BOBER_24 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zainstalowalem najnowsze nero i nadal to samo , wkrecalem tez do innego kompa wiec chyba w poniedzialek idzie na gwarancje niestety
BOBER_24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.03.2003, 23:04   #57
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak sobie w duchu myslalem ze to nagrywarka ale nie chcialem wykrakac. Z ciekawosci spytam ile plyt wypalila?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.03.2003, 12:41   #58
BOBER_24
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.02.2003
Lokalizacja: POZNAN
Posty: 5
BOBER_24 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
TROCHE TYLKO
BOBER_24 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.03.2003, 19:59   #59
Redo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Posty: 3
Redo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
BOBER_24 napisa***322;(a)
TROCHE TYLKO
Na 100% wina plytek mam Teac i mialem ten sam problem z Datexami pozosatale ok. Przy nastepnej dostawie datex jest ok.
Redo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.03.2003, 08:21   #60
chico99
Bywalec
 
Avatar użytkownika chico99
 
Data rejestracji: 28.08.2002
Posty: 64
chico99 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To ewidentna wina płytek. Mam tak samo na pioneer 104 v 1.41 i princo x2. Według mnie jest to pomijalna sprawa, przynajmniej na razie. Skala zjawiska to 5%.
chico99 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Tagi
dvr-108db, pioneer

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pioneer DVR 216D pszczoly Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 0 19.05.2010 22:25
Problem z wypalaniem CD na Pioneer DVDR-112D noe Napędy optyczne CD 4 02.06.2007 17:38
Pioneer DVR K12D problem z nagrywaniem DVD IndustrialUsagi Napędy optyczne CD 2 18.02.2007 02:44
Pioneer DVR K14RA i DL MapmuH Napędy optyczne DVD 0 22.10.2005 12:18
jakie plyty 16x dla pioneer dvr 108? styrki Nośniki optyczne 6 22.08.2005 16:18


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.