Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2004, 14:19   #31
mjq666
downloader
 
Avatar użytkownika mjq666
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 803
mjq666 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cze

Moja rada jest taka: jezeli mozesz sprawdz nagrywarke w innym kompie, jezeli tam bedzie dzialo sie to samo to wtedy odeslij ja na serwis. Co do stwierdzenia: "Mogą powiedzieć, że napęd jest dobry i 50 zł strace" nie jest to takie proste, jezeli beda utrzymywali ze napad jest sprawny zazadaj ekspertyzy od niezaleznego rzeczoznawcy.

pozdro mjq
mjq666 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.02.2004, 08:18   #32
alstor_serwis
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 43
alstor_serwis zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam,
Sprawdź to w innym komputerze jeżeli objaw będzie się powtarzał wysyłaj do serwisu .
Pozdrawiam
Tomek
alstor_serwis jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 11:37   #33
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Plextor PX-708A

jeśli wyskakuje ci No Seek Complete jest to wina płytek , mam to samo. Znowu przy tanich DVD-R Esperanza nagrywa x4 z błedem a DVD+R Eseranza psuje przy 70-80% (staraj się nagrywać Esperanzy x2 daje to wtedy gwarancje dobrego wypalenia) , niestety te płytki to tani szajs , dotyczy się to też DVD+R Esperanza tu nie pomaga nagranie nawet x2 , kaszani sie przy 70-80%.Mam też Plextorka 708 v1.04 i nie nażekam na niego , jak dla mnie był wart moich pieniędzy. Nie ma problemów z Princo , Ricoh , Ritek ,TDK , Verbatim.Zresztą na stronie Plextora jest podane z jakimi DVD-+R(W) jest 100% zgodny.
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 12:04   #34
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ta sama wina leży po stronie płytek , jesli bedzię błąd bufforu i to co pisałeś o DAO , jak wiesz każdy DVD-+R(W) ma Media Code , i tak na Plextorku chodzą Esperanzy z kodem AN31 i AML(i to co pisałem jakość nagrania jest dobra tylko przy x2).Z tego co wiem są jeszcze z kodem Prinko i TDK. Wiecej na ten temat www.dvdrhelp.com tam masz media cody wiekszosci dvdr na rynku.Sprawdz jak się nagra na Prinko lub Ricoh , TDK , Verbatim jesli wypali dobrze na nich to już masz przyczyne , tanie dvderki.
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 12:25   #35
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Szkoda że firma Plextor jest taka ociężała z nowymi Firmwarami updejtującymi nowe nośniki.
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 13:29   #36
katjar
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.11.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 27
katjar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, ale wiekszośc moich problemów dotyczy płyt CD-R. Raz tylko DVD-R x2,4 Philipsa sie wyłożył, a 3 razy płyta DVD-R AXE x4, ale tej to sie wcale nie dziwie. Pierwszą płytkę AXE udało mi się nagrać z prędkością x4 i jest 100% good. Potem dokupiłem 5 takich płytek i tylko 2 sie wypaliły dobrze. I tak wszystkie poszł do kosza, bo nie mam do niech zaufania. Wcześniej problemy pojawiałey się także na płytkach CD-R Verbatim nagranych z prędkością x16.

Zaraz jadę do kolegi przetestować wypalarke na innym kompie.
__________________
Pozdrawiam
JareK
katjar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 29.02.2004, 18:40   #37
katjar
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.11.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 27
katjar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U kolegi nagrywarka zdaje sie działać dobrze, ale po nagraniu 6 CD nie można być tego pewnym na 100%. Poza tym, co mogło by być uszkodzone w moim kompie, żeby tylko nagrywarka by nie działała?
__________________
Pozdrawiam
JareK
katjar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 04:18   #38
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez katjar
U kolegi nagrywarka zdaje sie działać dobrze, ale po nagraniu 6 CD nie można być tego pewnym na 100%. Poza tym, co mogło by być uszkodzone w moim kompie, żeby tylko nagrywarka by nie działała?
O CDR nie wspominałem bo nie mam z nimi kłopotu.PALi wszystko bez problemu.Oczywiście wypalam z prędkością x16 bo przy tej prędkości CDRki są dobrze wypalone a różnica zaoszczędzonego czasu miedzy wiekszą predkością jes niewielka i niewarta wspomnienia.

Pozdrawiam
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 02.03.2004, 09:57   #39
katjar
Bywalec
 
Data rejestracji: 02.11.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 27
katjar w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
U mnie problem był zarówno z DVD jak i CD-R i nie zależał on od prędkości. Jak pisałem w http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=31039 nawet przy 16x prędkości i (chyba) dobrych CD-R TDK występowały błędy.

Zrobiłem testy u kolegi. Wypaliłem 6 CD marki WERSOR z prędkością x40 i wszystkie są 100% Good. U siebie zmieniłem kabelek, odpiąłem napęd slave ASUSA i udało mi się nagrać 11 CD ze 100% good. Dzisiaj kolejny dzień testów.
__________________
Pozdrawiam
JareK
katjar jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2004, 16:54   #40
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
może napęd Asusa faktycznie tu zawinił ,przypomniałem sobie że na jednym z kompów miałem podobny problem z Asusem CDROM x40 i LiteOnem x52x24x52 na jednej tasmie nie chciało to nagrywać i czesto robiło zwisy systemu lub programów.Dopiero po odpięciu Asusa wszystko się uspokoiło.Jeśli błędy z nagrywaniem znowu się pojawią stestuj nagrywanie z wyłączony DMA na kanale z nagrywarką.Dużo płyt głównych nie potrafi dobrze działać w tym trybie z CDROMami i nagrywarkami.Ale raczej to był ten Asusik , co innego że ten Asus zamontowany jako sam na tasmie chodzi ok!
Pozdrawiam..
Miłego wypalania na Plextorku....
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2004, 03:43   #41
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zakupiony tuz po wakacjach Plextor 708 wyzional ducha, tak jak Wam pisalem rozpoczynajac ten Topic. 20 listopada po raptem kilu dniach zapukal do mnie kurier i przyniosl nowiusienkiego Plextorka ( po raz kolejny bravo dla servisu )...

To w wielkim skrocie, bo oto wczoraj, ten nowiusienki naped wyzional (!!!) ducha w analogiczny sposob jak jego poprzednik. "Zapomnial" ze potrafi obslugiwac plyty CD-R/CD-RW .

Zdazylo mi sie to juz drugi, i cos mam dziwne przeczucie, ze to wada konstrukcyjna, ew. partia wadliwych podzespolow.... Pierwsza wypalarka miala TLA 0000 a ta ktora dzisiaj wyslalem TLA 0002, tak wiec jak widac roznila sie tylko BIOSem. Mam nadzieje ze jezeli otrzymam kolejny produkt (nowy) to revision bedzie wygladal tak ze przynajmniej jedna z dwoch pierwszych cyfr nie bedzie zerem, bo wtedy bedzie szansa ze poprawiony zostal blad...

A na razie jestem bez wypalarki... Cierpliwie czekam na kuriera, bo w tym calym zamieszaniu, to tylko nasz Alstor zachowuje klase w podejsciu do klienta...

Pozdrawiam
Rafał
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2004, 04:06   #42
zorg
Caliente
 
Avatar użytkownika zorg
 
Data rejestracji: 30.09.2002
Lokalizacja: Zorgberg
Posty: 3,402
zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>zorg jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
jakis pechowy jestes fido, trzeba raczki czesciej myc ! 8)
__________________
zorg jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2004, 08:11   #43
fido2001
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika fido2001
 
Data rejestracji: 24.04.2002
Lokalizacja: Krakow
Posty: 409
fido2001 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nooooo, jest tez taka opcja
__________________
Pomóż mi - pomogę Tobie....
fido2001 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.03.2004, 12:27   #44
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zaczynacie mnie trochę przerażać , posiadam plextorka 708 od stycznia 2004 i do tej pory wypalilem na nim okolo 150 DVDR i 0 CDR (posiadam nagryware CDRW na ktorej nagrywam CDR) aż strach sprawdzać.

Pozdrawiam.

Niech moc lasera bedzie z wamiiiiiiii......
picasso_p jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.06.2004, 21:20   #45
Piterniel
Cichy mod
 
Avatar użytkownika Piterniel
 
Data rejestracji: 16.03.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 4,485
Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Piterniel jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Jakie palarki DVD@DL ?

Witam serdecznie. Prosze o podanie modelów nagrywarek które da się przerobić na DL lub które według producenta będa mogły nagrywać DL po zmianie BIOS`u.

Pozdro
Piterniel jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.