Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Plextor PX-760A\SA (https://forum.cdrinfo.pl/f15/plextor-px-760a-sa-77909/)

czary2mary 03.04.2022 07:18

Normalne = ponieważ jest laser z dwoma diodami zespolony w jednym pryzmacie i soczewce = czyli dwa niezależne obwody do CD i DVD.
Te lasery Sanyo SF-DS10K często tracą moc lub ulegają awarii w torze DVD.
W takim wypadku działa tylko tor CD

GL1zdA 01.04.2022 12:16

Ktoś może potwierdzić, że w tych napędach oddzielnie pada odczyt CD i DVD? Bo mam 2, oba czytają CD bez problemu, ale DVD zazwyczaj nie czytają. Nagrywane czasem im się uda, ale tłoczone prawie nigdy. Da się coś z tym zrobić?

Graco1 19.05.2021 09:15

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Niestety nie mam ani win7, ani XP, nie wiem czy wirtualna maszyna się tu liczy.
Podpinam go pod Adapter taki jak
Unitek Y-3324
Nie mam stacjonarnego komputera i dlatego tak sobie radzę.

czary2mary 19.05.2021 07:51

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Graco1 (Post 1445564)
A ja mam jeszcze takie głupie pytanie, wybaczcie, ale jestem laikiem :D
Czy do tego napędu da się włożyć taką mini płytę (i znowu nie znam nazwy dla tego), taką mniejszą wersję zwykłej 12 calowej płyty, na której były dołączane często sterowniki do sprzętów.
Jak tak to jak technicznie to zrobić? Na szufladce jest jakiś otwór na taką mniejszą płytkę, żeby dobrze siedziała i się nie przesuwała podczas wsuwania tacki?



obsługuje normalnienie mini cd i mini dvd - wkładasz na tackę 8cm i zamykasz...

Cytat:

Napisany przez Graco1 (Post 1445568)
Hej,
nagrywarka już przyszła.
Generalnie jestem po pobieżnych testach, i niestety zauważyłem pewną dziwną rzecz. Nie wiem czy to normalne, czy mam się martwić, ale przejdźmy do sedna.
Po podłączeniu do kompa przez adapter na IDE Unitek wszystko elegancko, szufladka ładnie się wysuwa, włożyłem płytę, odczytuje ą normalnie, słychać głośne buczenie standardowe jak płyta się szybko kręci.
Przychodzi pora aby ją zgrać. No to naciskam zgraj przycisk w programie EAC i... Napęd zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki, jak by chciał wysoko kręcić ale niemugł. Szkoda, że nie nagrałem tego dźwięku. Brzmiało to jak jakaś maszyna budowlana coś jak jakaś szlifierka kontowa, tak mi się skojarzyło. Po jakiś kilku sekundach dźwięk ustaje. Ja to się w ogóle dziwię co tak cicho chodzi ten napęd i jaka fajna kultura pracy. Cała płyta zgrała się bez przeszkód, ale cholernie wolno z oczywiście cichutkim napędem.
Potem przychodzi kolej na drugą płytę. Zgrywa się ostatni track, mieli, mieli, w końcu obroty napędu stają ku zeru, gdyż mam ustawione w EACu stygnięcie napędu co godzinę na 15 minut. Ja się dziwie, przecież płyta jest w dobrym stanie więc co tak mieli ten ostatni track. Anulowałem zgrywanie, przełożyłem na próbę do laptopowego i włączyłem zgrywanie dwóch ostatnich tracków. I o zgrozo mój HLDT DVDRAM GUD0N poradził sobie z ostatnim trackiem. Już myślę sobie, że napęd mam uszkodzony. W między czasie odpiąłem adapter od prądu i takie tam.
Tknęło mnie coś i jeszcze raz podłączyłem wszystko robiąc tak samo. Wszystko było jak poprzednio płyta, która była mielona przez napęd normalnie wczytała się tak jak poprzednio. Naciskam zgraj przycisk i co słyszę? Napęd na pełnych obrotach i płyta zgrywająca się o wiele szybciej. Oczywiście mowa tu o tej samej płycie. I dopiero teraz napęd chodzi jak powinien, płyta zgrywa się w dość szybkim tempie i cały proces zakończył się sukcesem. Ciekawi mnie co się stanęło na początku i czy to nie uszkodziło napędu. Za niskie zasilanie, ja nawet nie ruszałem podłączonych wtyczek od adaptera, tylko wyciągałem wtyczkę zasilania od gniazdka.
Początkowo szybkość zgrywania wynosiła około 2x, bardzo wolno, potem po ponownym podpięciu standardowo jak w innych napędach 3 albo nawet 4x.

Zdecydowanie lepiej używać pod interfejscem ATA\IDE do EAC..również EAC na wszystkich napędach z chipsetem Sanyo oraz NEC \ Resenas bardzo wolno pracuje -usb jeszcze bardziej spowalnia ...ale to wina tylko EAC i jego niedopracowania ....również system jest ważny - dobrze używać maksymalnie XP \ W7 -wiele zaawansowanych funkcji nie działa na nowszych systemach w tym napędzie.

Na PlexTools XL Pro nawet na USB i nawet W10 szybkość zgrywania jest bardzo dobra ...
https://www.cdrinfo.pl/download/1113216787

Załącznik 174736

Graco1 19.05.2021 01:31

Hej,
nagrywarka już przyszła.
Generalnie jestem po pobieżnych testach, i niestety zauważyłem pewną dziwną rzecz. Nie wiem czy to normalne, czy mam się martwić, ale przejdźmy do sedna.
Po podłączeniu do kompa przez adapter na IDE Unitek wszystko elegancko, szufladka ładnie się wysuwa, włożyłem płytę, odczytuje ą normalnie, słychać głośne buczenie standardowe jak płyta się szybko kręci.
Przychodzi pora aby ją zgrać. No to naciskam zgraj przycisk w programie EAC i... Napęd zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki, jak by chciał wysoko kręcić ale niemugł. Szkoda, że nie nagrałem tego dźwięku. Brzmiało to jak jakaś maszyna budowlana coś jak jakaś szlifierka kontowa, tak mi się skojarzyło. Po jakiś kilku sekundach dźwięk ustaje. Ja to się w ogóle dziwię co tak cicho chodzi ten napęd i jaka fajna kultura pracy. Cała płyta zgrała się bez przeszkód, ale cholernie wolno z oczywiście cichutkim napędem.
Potem przychodzi kolej na drugą płytę. Zgrywa się ostatni track, mieli, mieli, w końcu obroty napędu stają ku zeru, gdyż mam ustawione w EACu stygnięcie napędu co godzinę na 15 minut. Ja się dziwie, przecież płyta jest w dobrym stanie więc co tak mieli ten ostatni track. Anulowałem zgrywanie, przełożyłem na próbę do laptopowego i włączyłem zgrywanie dwóch ostatnich tracków. I o zgrozo mój HLDT DVDRAM GUD0N poradził sobie z ostatnim trackiem. Już myślę sobie, że napęd mam uszkodzony. W między czasie odpiąłem adapter od prądu i takie tam.
Tknęło mnie coś i jeszcze raz podłączyłem wszystko robiąc tak samo. Wszystko było jak poprzednio płyta, która była mielona przez napęd normalnie wczytała się tak jak poprzednio. Naciskam zgraj przycisk i co słyszę? Napęd na pełnych obrotach i płyta zgrywająca się o wiele szybciej. Oczywiście mowa tu o tej samej płycie. I dopiero teraz napęd chodzi jak powinien, płyta zgrywa się w dość szybkim tempie i cały proces zakończył się sukcesem. Ciekawi mnie co się stanęło na początku i czy to nie uszkodziło napędu. Za niskie zasilanie, ja nawet nie ruszałem podłączonych wtyczek od adaptera, tylko wyciągałem wtyczkę zasilania od gniazdka.
Początkowo szybkość zgrywania wynosiła około 2x, bardzo wolno, potem po ponownym podpięciu standardowo jak w innych napędach 3 albo nawet 4x.

Graco1 18.05.2021 15:52

A ja mam jeszcze takie głupie pytanie, wybaczcie, ale jestem laikiem :D
Czy do tego napędu da się włożyć taką mini płytę (i znowu nie znam nazwy dla tego), taką mniejszą wersję zwykłej 12 calowej płyty, na której były dołączane często sterowniki do sprzętów.
Jak tak to jak technicznie to zrobić? Na szufladce jest jakiś otwór na taką mniejszą płytkę, żeby dobrze siedziała i się nie przesuwała podczas wsuwania tacki?

seku 17.05.2021 21:24

Gratulacje będziesz zadowolony 760 i 755 to legenda.

dziś kupno sprawnego modelu to jak wygrana w totolotka

trafiłem na OLX w ostatnich 10latach około 10szt. Plextora 760/755 tylko jedna sztuka sprawna jedna była słaba. a pozostałe trypy dawcy części tylko mechanicznych

za czasów jak były dostępne jako NOWE kupiłem jedna sztukę 760 coś w okolicach 500zł z Polskiej dystrybucji. a wtedy nagrywarki Samsunga i LG sprzedawali po mniej jak 100zł.

niestety moja sztuka przepadła w domu rodzinnym jak się wyprowadziłem Mama zutylizowała w wielkim kontenerze z śmieciami ... ale to było dawno temu kawał historii

Graco1 16.05.2021 19:54

Hej,
wczoraj zakupilem Plextora od kolegi z forum, proszę się domyślić :)
Generalnie czytałem o tym, że CD Audio chodzi w nim bardzo dobrze no i mam nadzieję, że się nie zawiodę, zależy mi na dobrym napędzie do zgrywania płyt.

seku 06.11.2020 11:32

Ilość załączników: 3
SONY SUPREMAS CD-R 48x MID 97m24s16f (Sony Corp.)
PLEXTOR PX-760A 1.07 (239687)
x8 ImgBurn 2.5.8.0
OPC=OFF

Załącznik 165810

Załącznik 165811

Załącznik 165812

czary2mary 07.06.2020 07:21

Ilość załączników: 6
Verbatim CD-R AZO 97m34s23f CMC Magnetic China
Plextor PX-760A fw.1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 158432

Załącznik 158433

Załącznik 158434

Załącznik 158435

Załącznik 158436

Załącznik 158437

seku 11.02.2019 10:34

Ilość załączników: 3
SONY SUPREMAS CD-R 48x MID 97m24s16f (Sony Corp.)
PLEXTOR PX-760A 1.07
Nero 2017 x8

Załącznik 133076

Załącznik 133077

Załącznik 133078

czary2mary 04.12.2018 12:01

Ilość załączników: 7
Platinum CD-R Plasmon 97m27s18f
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x16

Załącznik 129006

Załącznik 129007

Załącznik 129008

Załącznik 129009

Załącznik 129010

Załącznik 129011

Załącznik 129012

czary2mary 30.10.2018 07:51

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan
PLEXTOR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0 x8

Załącznik 127319

Załącznik 127320

Załącznik 127321

Załącznik 127322

Załącznik 127323

Załącznik 127324

seku 18.09.2018 21:34

Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100
6x@PLEXTOR DVDR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 125779

Załącznik 125780

Załącznik 125781

Załącznik 125782

Załącznik 125783

Załącznik 125784

seku 10.09.2018 15:22

Ilość załączników: 4
CMC Pro-Primera CD-R WaterShield Glossy 97m24s01f
8x@PLEXTOR DVDR PX-760A 1.07
ImgBurn 2.5.8.0
OPC: No

Załącznik 125441

Załącznik 125442

Załącznik 125443

Załącznik 125444


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:47.

Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.