![]() |
Normalne = ponieważ jest laser z dwoma diodami zespolony w jednym pryzmacie i soczewce = czyli dwa niezależne obwody do CD i DVD.
Te lasery Sanyo SF-DS10K często tracą moc lub ulegają awarii w torze DVD. W takim wypadku działa tylko tor CD |
Ktoś może potwierdzić, że w tych napędach oddzielnie pada odczyt CD i DVD? Bo mam 2, oba czytają CD bez problemu, ale DVD zazwyczaj nie czytają. Nagrywane czasem im się uda, ale tłoczone prawie nigdy. Da się coś z tym zrobić?
|
Dzięki wielkie za odpowiedź.
Niestety nie mam ani win7, ani XP, nie wiem czy wirtualna maszyna się tu liczy. Podpinam go pod Adapter taki jak Unitek Y-3324 Nie mam stacjonarnego komputera i dlatego tak sobie radzę. |
Ilość załączników: 1
Cytat:
obsługuje normalnienie mini cd i mini dvd - wkładasz na tackę 8cm i zamykasz... Cytat:
Na PlexTools XL Pro nawet na USB i nawet W10 szybkość zgrywania jest bardzo dobra ... https://www.cdrinfo.pl/download/1113216787 Załącznik 174736 |
Hej,
nagrywarka już przyszła. Generalnie jestem po pobieżnych testach, i niestety zauważyłem pewną dziwną rzecz. Nie wiem czy to normalne, czy mam się martwić, ale przejdźmy do sedna. Po podłączeniu do kompa przez adapter na IDE Unitek wszystko elegancko, szufladka ładnie się wysuwa, włożyłem płytę, odczytuje ą normalnie, słychać głośne buczenie standardowe jak płyta się szybko kręci. Przychodzi pora aby ją zgrać. No to naciskam zgraj przycisk w programie EAC i... Napęd zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki, jak by chciał wysoko kręcić ale niemugł. Szkoda, że nie nagrałem tego dźwięku. Brzmiało to jak jakaś maszyna budowlana coś jak jakaś szlifierka kontowa, tak mi się skojarzyło. Po jakiś kilku sekundach dźwięk ustaje. Ja to się w ogóle dziwię co tak cicho chodzi ten napęd i jaka fajna kultura pracy. Cała płyta zgrała się bez przeszkód, ale cholernie wolno z oczywiście cichutkim napędem. Potem przychodzi kolej na drugą płytę. Zgrywa się ostatni track, mieli, mieli, w końcu obroty napędu stają ku zeru, gdyż mam ustawione w EACu stygnięcie napędu co godzinę na 15 minut. Ja się dziwie, przecież płyta jest w dobrym stanie więc co tak mieli ten ostatni track. Anulowałem zgrywanie, przełożyłem na próbę do laptopowego i włączyłem zgrywanie dwóch ostatnich tracków. I o zgrozo mój HLDT DVDRAM GUD0N poradził sobie z ostatnim trackiem. Już myślę sobie, że napęd mam uszkodzony. W między czasie odpiąłem adapter od prądu i takie tam. Tknęło mnie coś i jeszcze raz podłączyłem wszystko robiąc tak samo. Wszystko było jak poprzednio płyta, która była mielona przez napęd normalnie wczytała się tak jak poprzednio. Naciskam zgraj przycisk i co słyszę? Napęd na pełnych obrotach i płyta zgrywająca się o wiele szybciej. Oczywiście mowa tu o tej samej płycie. I dopiero teraz napęd chodzi jak powinien, płyta zgrywa się w dość szybkim tempie i cały proces zakończył się sukcesem. Ciekawi mnie co się stanęło na początku i czy to nie uszkodziło napędu. Za niskie zasilanie, ja nawet nie ruszałem podłączonych wtyczek od adaptera, tylko wyciągałem wtyczkę zasilania od gniazdka. Początkowo szybkość zgrywania wynosiła około 2x, bardzo wolno, potem po ponownym podpięciu standardowo jak w innych napędach 3 albo nawet 4x. |
A ja mam jeszcze takie głupie pytanie, wybaczcie, ale jestem laikiem :D
Czy do tego napędu da się włożyć taką mini płytę (i znowu nie znam nazwy dla tego), taką mniejszą wersję zwykłej 12 calowej płyty, na której były dołączane często sterowniki do sprzętów. Jak tak to jak technicznie to zrobić? Na szufladce jest jakiś otwór na taką mniejszą płytkę, żeby dobrze siedziała i się nie przesuwała podczas wsuwania tacki? |
Gratulacje będziesz zadowolony 760 i 755 to legenda.
dziś kupno sprawnego modelu to jak wygrana w totolotka trafiłem na OLX w ostatnich 10latach około 10szt. Plextora 760/755 tylko jedna sztuka sprawna jedna była słaba. a pozostałe trypy dawcy części tylko mechanicznych za czasów jak były dostępne jako NOWE kupiłem jedna sztukę 760 coś w okolicach 500zł z Polskiej dystrybucji. a wtedy nagrywarki Samsunga i LG sprzedawali po mniej jak 100zł. niestety moja sztuka przepadła w domu rodzinnym jak się wyprowadziłem Mama zutylizowała w wielkim kontenerze z śmieciami ... ale to było dawno temu kawał historii |
Hej,
wczoraj zakupilem Plextora od kolegi z forum, proszę się domyślić :) Generalnie czytałem o tym, że CD Audio chodzi w nim bardzo dobrze no i mam nadzieję, że się nie zawiodę, zależy mi na dobrym napędzie do zgrywania płyt. |
Ilość załączników: 3
SONY SUPREMAS CD-R 48x MID 97m24s16f (Sony Corp.)
PLEXTOR PX-760A 1.07 (239687) x8 ImgBurn 2.5.8.0 OPC=OFF Załącznik 165810 Załącznik 165811 Załącznik 165812 |
Ilość załączników: 6
Verbatim CD-R AZO 97m34s23f CMC Magnetic China
Plextor PX-760A fw.1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 158432 Załącznik 158433 Załącznik 158434 Załącznik 158435 Załącznik 158436 Załącznik 158437 |
Ilość załączników: 3
SONY SUPREMAS CD-R 48x MID 97m24s16f (Sony Corp.)
PLEXTOR PX-760A 1.07 Nero 2017 x8 Załącznik 133076 Załącznik 133077 Załącznik 133078 |
Ilość załączników: 7
Platinum CD-R Plasmon 97m27s18f
PLEXTOR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x16 Załącznik 129006 Załącznik 129007 Załącznik 129008 Załącznik 129009 Załącznik 129010 Załącznik 129011 Załącznik 129012 |
Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC004 CMC Magnetic Tajwan
PLEXTOR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 x8 Załącznik 127319 Załącznik 127320 Załącznik 127321 Załącznik 127322 Załącznik 127323 Załącznik 127324 |
Ilość załączników: 6
Verbatim DVD+R MCC-004-00 cake 100
6x@PLEXTOR DVDR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 OPC: No Załącznik 125779 Załącznik 125780 Załącznik 125781 Załącznik 125782 Załącznik 125783 Załącznik 125784 |
Ilość załączników: 4
CMC Pro-Primera CD-R WaterShield Glossy 97m24s01f
8x@PLEXTOR DVDR PX-760A 1.07 ImgBurn 2.5.8.0 OPC: No Załącznik 125441 Załącznik 125442 Załącznik 125443 Załącznik 125444 |
| Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:05. |
Powered by vBulletin® Version 3.9.0 LTS
Copyright ©2000 - 2026, vBulletin Solutions Inc.