Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2004, 12:08   #1
Kedlaw
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2004
Posty: 1
Kedlaw w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Plus czy minus???

Czy nagrywac na płytach DVD R/RW+ czy DVD R/RW-
Popularniejszy format wśród stacjonarnych odtwarzaczy to minus, czy tym należy sie kierować przy wyborze nośnika i rodzaju wypalenia?
Czym Wy się kierujecie?
Dziekuje z góry za odpowiedzi.
Kedlaw jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2004, 12:14   #2
grz3si3k
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika grz3si3k
 
Data rejestracji: 13.01.2004
Posty: 193
grz3si3k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To zależy jak napisałes od odtwarzacza jakiego ktos uzywa..
mój np. dobrze czyta i plusy i minusy ..ale na minusach czasami się zdarza ze sobie przeskoczy, więc wybtałem plusy i w sumie to dobrze bo moge z czystym sumieniem palic na najgorszych shitah a i tak ładnie sie czytaja..a co bedzie za jakis czas z tymi płytkami..co mnie to, bedą zapewne inne formaty np DL

a dvd-rw i tak uzywa sie na chwile jak pracuja ci dobrze oba to wybierz tańszy

pozdro
__________________
FreeBSD 6.2-RELEASE czasami zapyziały Win_Shit XP (jak musze ) ale wole nie musiec....
grz3si3k jest offline  
Stary 06.06.2004, 12:24   #3
energy
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.05.2004
Posty: 1
energy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
grz3si3k ma racje bardzo duzo zeleży od odtwarzacza, ja również korzystam z plusów ale o czym sie przekonalem nie wszystkie odtwarzacze sobie z nimi radza.Gdzies obilo mi sie o uszy że niepowinno byc zato problemu z minusami bo podobno radzi sobie z nimi kazdy napęd.
energy jest offline  
Stary 10.06.2004, 00:37   #4
Janush'ek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 16.06.2003
Posty: 113
Janush'ek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez energy
grz3si3k ma racje bardzo duzo zeleży od odtwarzacza, ja również korzystam z plusów ale o czym sie przekonalem nie wszystkie odtwarzacze sobie z nimi radza.Gdzies obilo mi sie o uszy że niepowinno byc zato problemu z minusami bo podobno radzi sobie z nimi kazdy napęd.
Gdzieś usłyszałem opinię, że plusy sa lepiej wypalone. Przychylam sie do tej opini. Sprawdzone na kiepskich (?) odtwarzaczach dvd.
Np. Yamaha 795 kupiona za 2.800 zl w roku 1999. Kiedy nikt nawet nie myslal o zapisywalnych plytach dvd.
Odtwarza dobre "-" a plusy wszystkie.
To samo "super" kino LG za 1400 zł komplet(bez telewizora)
__________________
Jachu
Janush'ek jest offline  
Stary 10.06.2004, 00:41   #5
Meth
www.google.com
 
Avatar użytkownika Meth
 
Data rejestracji: 21.05.2004
Posty: 39
Meth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
duzo zalezy od nagrywarki
lite on/sony to raczej plusy-litki wypalaja je lepiej
nec/tdk/pioneer/toshiba to cokolwiek
plusem plusow jest opcja bitsetting dla starszych odtwarzaczy dvd zeby widzialy dvd+r/+rw/+r9 jako dvd rom
__________________
-=Meth=-

Ostatnio zmieniany przez Meth : 10.06.2004 o godz. 00:44
Meth jest offline  
Stary 10.06.2004, 09:21   #6
Jabson
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Jabson
 
Data rejestracji: 19.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 243
Jabson zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm... moj Litek lepiej pali minusy, i to zupelnie nie wiem dlaczego , a jesli chodzi o kompatybilnosc, to jak na razie plusa z bitsettingiem na ROM nic nie przebije, wiec polecam plusy.

pozdro!
__________________
Z prochu powstałeś... więc się otrzep!!!
pozdro4@LL !
Jabson jest offline  
Stary 10.06.2004, 10:59   #7
SEBA1609
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika SEBA1609
 
Data rejestracji: 01.03.2004
Posty: 90
SEBA1609 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No tak ja pale na plusach i raczej tanszych nosnikach bo Esperki+ ale z tym BookType to chyba nic nie daje. Jak wypale plytke na moim Litku 451 z biosem GSB7 z wlaczonym BookType to i tak zero roznica w Nero Info Toll.
A szkoda. W sumie to nie wiem czemu.
SEBA1609 jest offline  
Stary 10.06.2004, 14:52   #8
Copart
Bywalec
 
Avatar użytkownika Copart
 
Data rejestracji: 04.05.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 76
Copart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A kto z Was wypala do KiSS-a? Konkretnie DP-450. I na jakiej nagrywarce?
U mnie esperanza +R przycinała się pod koniec filmu. Podejrzewam, że po przekroczeniu "magicznego" 3,5 GB
__________________
Pozdrawiam
Copart
Copart jest offline  
Stary 10.06.2004, 18:49   #9
widmo82
Bywalec
 
Avatar użytkownika widmo82
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Lokalizacja: Radom
Posty: 76
widmo82 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
wlasnie zamowilem u znajomego 812s i teraz wybieram na allegro jakies plytki do tego palnika. glowa mnie juz boli :/
zdecydowalem ze nie bede juz kupowal wynalazkow, wylacznie verbatim, tdk itp. nastepny problem wlasnie zaczyna sie czy + czy -
1]
czy to jest ogolnie znany problem iz stacjonarne czytniki w zestawach kina domowego czytaja przewaznie tylko -?
2]
co z trwaloscia/jakoscia zapisanych danych? z tego co sobie tak wnioskuje to nagrywanie z wiekszymi predkosciami przy -R dopiero sie rozkreca tak wiec moze to jeszcze nie te czasy na ten format?
3] czy dobre mam wrazenie iz wiekszosc osob chwali zapis +R ze wzgledu na szybszy czas dostepu do danych jak i szybszy czas zapisu.
4]
czy archiwizujac filmy zakupione w empiq, wspomniana forma zapisu dvd-rom na plytach +r jest bardziej zalecana od zapisu standardowego na -R (rozwazajac fakt iz nie wiem czy plytka w dalszym swoim zyciu bedzie odczytywana na starym/nowym sprzecie pod TV czy tez kompie.)


PS: nie rozwazam wyboru - czy + pod wzgledem cenowym, wylczanie interesuje mnie jakosc.
__________________
GG: 863979
Zeby nie miec pecha, pije LECHA
widmo82 jest offline  
Stary 10.06.2004, 19:58   #10
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez widmo82
wlasnie zamowilem u znajomego 812s i teraz wybieram na allegro jakies plytki do tego palnika. glowa mnie juz boli :/
zdecydowalem ze nie bede juz kupowal wynalazkow, wylacznie verbatim, tdk itp. nastepny problem wlasnie zaczyna sie czy + czy -
1]
czy to jest ogolnie znany problem iz stacjonarne czytniki w zestawach kina domowego czytaja przewaznie tylko -?
2]
co z trwaloscia/jakoscia zapisanych danych? z tego co sobie tak wnioskuje to nagrywanie z wiekszymi predkosciami przy -R dopiero sie rozkreca tak wiec moze to jeszcze nie te czasy na ten format?
3] czy dobre mam wrazenie iz wiekszosc osob chwali zapis +R ze wzgledu na szybszy czas dostepu do danych jak i szybszy czas zapisu.
4]
czy archiwizujac filmy zakupione w empiq, wspomniana forma zapisu dvd-rom na plytach +r jest bardziej zalecana od zapisu standardowego na -R (rozwazajac fakt iz nie wiem czy plytka w dalszym swoim zyciu bedzie odczytywana na starym/nowym sprzecie pod TV czy tez kompie.)


PS: nie rozwazam wyboru - czy + pod wzgledem cenowym, wylczanie interesuje mnie jakosc.
1) Zwykle jest taka kolejnosc - od najmniej kompatybilnego do najbardziej kompatybilnego: DVD+R = DVD-R = DVD+R booktype ROM

2) Ja nagrywam x4 wiekszosc i uwazam to za optymalna predkosc. Co do trwalosci to narazie wyszly masowe padaczki z pierwszymi Princo i Esperanzami (ale ta espera teraz to nie ta sama co tak padala). Reszta narazie brak danych.

3) Wydaje mi sie ze jest wiecej nagrywarek ktore poczatkowo byly dedykowane pod +R a dopiero potem pod Dual Format - moze stad ta przewaga jakosci zapisu +R, po prostu moze jest lepiej utarty w wieksoci modeli. Zreszta technologia +R jest teraz zawsze krok dalej niz -R i wydaje sie lekko dominowac (choc ja osobiscie nagrywam na minusach i nie mam z nimi problemow)

4) Jak wspomnialem ja pale na -R, ale bardzo duzo osob preferuje +R na ROM.
pawelblu jest offline  
Stary 10.06.2004, 23:12   #11
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Kedlaw
Czy nagrywac na płytach DVD R/RW+ czy DVD R/RW-
Popularniejszy format wśród stacjonarnych odtwarzaczy to minus, czy tym należy sie kierować przy wyborze nośnika i rodzaju wypalenia?
Czym Wy się kierujecie?
Dziekuje z góry za odpowiedzi.
DVD+R i BookType - wszystkie stacjonarne odtwarzacze to czytają.
starmen4 jest offline  
Stary 13.06.2004, 04:14   #12
K4r0l
Bywalec
 
Avatar użytkownika K4r0l
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 73
K4r0l zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez widmo82
wlasnie zamowilem u znajomego 812s i teraz wybieram na allegro jakies plytki do tego palnika. glowa mnie juz boli :/
zdecydowalem ze nie bede juz kupowal wynalazkow, wylacznie verbatim, tdk itp. nastepny problem wlasnie zaczyna sie czy + czy -
1]
czy to jest ogolnie znany problem iz stacjonarne czytniki w zestawach kina domowego czytaja przewaznie tylko -?
Nie wiem ;]
Cytat:
Napisany przez widmo82
2] co z trwaloscia/jakoscia zapisanych danych? z tego co sobie tak wnioskuje to nagrywanie z wiekszymi predkosciami przy -R dopiero sie rozkreca tak wiec moze to jeszcze nie te czasy na ten format?
Może ;]
Cytat:
Napisany przez widmo82
3] czy dobre mam wrazenie iz wiekszosc osob chwali zapis +R ze wzgledu na szybszy czas dostepu do danych jak i szybszy czas zapisu.
Tak ;]
Cytat:
Napisany przez widmo82
4] czy archiwizujac filmy zakupione w empiq, wspomniana forma zapisu dvd-rom na plytach +r jest bardziej zalecana od zapisu standardowego na -R (rozwazajac fakt iz nie wiem czy plytka w dalszym swoim zyciu bedzie odczytywana na starym/nowym sprzecie pod TV czy tez kompie.)
Raczej tak ;]
Cytat:
Napisany przez widmo82
PS: nie rozwazam wyboru - czy + pod wzgledem cenowym, wylczanie interesuje mnie jakosc.
Akuratnie u mnie na Esperanzach o wiele lepiej wypada +R/+RW.
Na 812 z biosem wcześniejszym niż US0J, wypaliłem Epsery DVD+/-RW
i te +RW czytały się wszędzie dobrze, a -RW jush na mojej Toshibie nie chciał ruszyć.
Po przejściu na 812@832 biosy VS03 i VS04 nawet na Litku ten DVD-RW nie chce ruszyć ;/
Poza tym nagrywam na Platinum +R 8x z prędkością 4x-8x zależenie skąd dane lecą, bo czasem to 8x nie nadąża i o wiele lepiej się te płytki czytają, niż -R.
W mojej subiektywnej opinii + rządzi
__________________
Pozdrawiam
K4r0l
Życie ciągle odwraca naszą uwagę; nawet nie mamy czasu zorientować się od czego.
K4r0l jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.