Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.04.2003, 11:45   #1
Mirosław Tor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2003
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Posty: 4
Mirosław Tor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyty dwustronne DVR 9,4 GB

Mam nagrywarę Pioniera A05.Nagrywam przez najnowszy Nero wersja 20,niech mi ktoś poradzi co zrobić jak np.koncert muzyczny ma 7.4 gb.a ja mam tylko płytki 4,7 gb.czy ja mogę to nagrac np.na płytce 2 stronnej 9,4 gb.Czy mój Pionier przy programie Nero nagra taką 2 stronną płytę i jak to się odbywa,czy program mnie poprosi o odwrócenie tej płyty po nagraniu 1 strony,Proszę doradzcie mi bo jestem w tej sprawie zupełnie zielony.Pozdrawiam Wszystkich.
Mirosław Tor jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.04.2003, 13:22   #2
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.




Płytki 2-stronne DVDR - nie słyszałem - ale nawet gdyby były (pewnie drogie) to lepiej zgraj na 2 płytki 4,7. Przy takiej płycie 2-stronnej nigdy byś nie wiedział która jest strona A, a która B (brak możliwości opisu ^_^ ) - i tak by trzeba mieszać z otwieraniem odtwarzacza....

Nawet płytki tłoczone 2-stronne są rzadkością :chytry: .

Pozdrówka!

PS

Daj znac jak znajdziesz takie płytki!

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 08.04.2003, 14:17   #3
Mirosław Tor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2003
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Posty: 4
Mirosław Tor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Płyty Dwustronne DVD

Dzieki za odpowiedz.jak to nie ma 2 stronnych,sa np.na Allegro aukcja nr.(11955248)napisz mi jakim programem wyciagnac pliki z płyty dvd,aby podzielic ten film i pózniej go zgrac na 2 dvr po 4,7 gb.
Mirosław Tor jest offline  
Stary 08.04.2003, 14:44   #4
Ackbar
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Ackbar
 
Data rejestracji: 07.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 95
Ackbar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ostatnio na gieldzie w w-wa widzialen Esperanze 9.4 GB
Ackbar jest offline  
Stary 08.04.2003, 14:47   #5
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
.



DVDXCopy - robi to automatycznie.........

Jest też DVD Decrypter - ale on ci zrzuci całą płytę - jeszcze nie wiem dokładnie jak to "ładnie" rozbić potem na 2 płyty - a nagrać to chyba najlepiej nero....

Ten koncert to rozumiem video a nie audio na DVD ?!

Za dużo to Ci nie pomogę, bo sam jestem jeszcze zielony ....


8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 08.04.2003, 19:35   #6
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Sa esperanze dwustronne. Tak naprawde to Ritek G03 - bardzo dobre i bardzo chwalone. Nie ma tez problemow z rozpoznaniem strony, przy wew. czesci masz po prostu napis Side A i Side B, a co na ktorej to opisujesz sobie na kopertach. Ja korzystam teraz z samych 2-stronnych. Zajmuja po prostu mniej miejsca, a cena 15zl/szt za riteka, ktory pieknie chodzi (!) wydaje mi sie calkiem atrakcyjna.
Luzaczek jest offline  
Stary 08.04.2003, 23:25   #7
Mirosław Tor
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.04.2003
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Posty: 4
Mirosław Tor w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam Cię Luzaczek.Dziekuję za napisanie do mnie.Jak odbywa się proces nagrywania czy moja nagrywara Pionier A05,poprosi mnie abym zmienił w niej dysk na drugą stronę? gdzie kupic takie płyty 9.4 gb.o których pisałes,że je używasz,i można je dostać w cenie 15zł.czy dał byś mi jakieś namiary-dzięki i Pozdrawiam
Mirosław Tor jest offline  
Stary 09.04.2003, 02:11   #8
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
baski napisa***322;(a)
.
Płytki 2-stronne DVDR - nie słyszałem - ale nawet gdyby były (pewnie drogie) to lepiej zgraj na 2 płytki 4,7. Przy takiej płycie 2-stronnej nigdy byś nie wiedział która jest strona A, a która B (brak możliwości opisu ^_^

Daj znac jak znajdziesz takie płytki!
Bez urazy ale doprawdy szokuje Twoja autorytatywna wypowiedz na temat plytek dwustronnych :-) Plytki, jak juz Cie moi przedmowcy poinformowali, oczywiscie istnieja i to w duzym wyborze. Dodam od siebie ze z oznaczaniem takowych tez nie ma problemu - pojawily sie juz specjalne naklejki. Troche smieszna ta Twoja pewnosc siebie w twierdzeniu ze takich plytek nie ma, na drugi raz pomysl troche i wrzuc np. "double sided DVD-R" do Google.

Inna rzecz, ze technologia produkcji takich plytek jest dosc specyficzna a specjalny klej niezbedny do laczenia dwoch powierzchni w jedna plytke chroniony jest patentami :-)

Ostatnio zmieniany przez Salvad0r : 09.04.2003 o godz. 02:14
Salvad0r jest offline  
Stary 09.04.2003, 10:21   #9
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Plytki kupuje na allegro wlasnie. Wychodza w cenie ok. 15zl/szt. Biore esperanze. Poszukaj, tam na pewno znajdziesz. Polecam jednak kupowanie od osob z duza iloscia pozytywnych komentarzy.

Nagrywarka o nic nie poprosi. Nagrywa sie identycznie jak 4,7. Po nagraniu wyciagasz nosnik, przekladasz na druga strone i nagrywasz znow 4,7.
Majac tak nagrany film, zalozmy 2h, mozesz go podzielic po 1h na strone. W polowie przerzucisz w odtwarzaczu plytke i ogladasz dalej. W ten sposob mozesz plytke z filmem 7,6gb przegrac bez straty jakosci, sciezek, dodatkow, niczego. A fakt, ze jest on nadal na 1 DVD zamiast na 2 (przy jednostronnych), powoduje, ze masz wiecej miejsca na polce i jest to wygodniejsze.
Luzaczek jest offline  
Stary 09.04.2003, 11:02   #10
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Salvad0r napisa***322;(a)
Bez urazy ale doprawdy szokuje Twoja autorytatywna wypowiedz na temat plytek dwustronnych :-) Plytki, jak juz Cie moi przedmowcy poinformowali, oczywiscie istnieja i to w duzym wyborze. Dodam od siebie ze z oznaczaniem takowych tez nie ma problemu - pojawily sie juz specjalne naklejki. Troche smieszna ta Twoja pewnosc siebie w twierdzeniu ze takich plytek nie ma, na drugi raz pomysl troche i wrzuc np. "double sided DVD-R" do Google.

Inna rzecz, ze technologia produkcji takich plytek jest dosc specyficzna a specjalny klej niezbedny do laczenia dwoch powierzchni w jedna plytke chroniony jest patentami :-)


Twoja opinia na mój temat jest "dosyć" negatywna - ale cóż - nie każdy musi mnie lubić.....

W każdym razie:

Nigdy nie pisałem, że wiem wszystko i najlepiej!

Jestem w temacie DVD R zielony - i nie wstydzę się do tego przyznać!

Jeżeli sie wypowiadam na Forum to na podstawie mojej wiedzy -czasami czesciowej - ale przynajmniej troche komus pomoge - albo nawet lepiej - ktos inny to sprostuje i wtedy ja tez bede wiedzial wiecej!

Dlatego w mojej wypowiedzi pisalem, ze nie slyszalem o tych plytkach (a nie ze ich nie ma), a na koniec prosilem o info na ich temat jesli ktosby cos wiedzial - chyba to swiadczy jednak o mojej skromnosci, no nie? - prosze czytaj uwaznie to co pisza inni!

Nie jest mi przykro, ze cie zszokowalem moja wypowiedzia - nikogo nie obrazalem ani niczym sie nie przechwalalem - wiec pewnie przerazila cie moja glupota albo niewiedza - no ale to wtedy juz tylko twoja sprawa!


Zyjemy w wolnym kraju i kazdy moze pisac co chce - jesli chcesz polemizowac z pogladami innych (np moimi) - zawsze to mozesz zrobic - ale na pewno ja sie nie dam wciagnac w jakies niemerytoryczne i emocjonalne dyskusje..

Tak czy inaczej Cie pozderawiam i mam nadzieje, ze nasze dyskusje na tym Forum przyczynia się do podniesienia poziomu wiedzy naszej osobiscie jak i innych forumowiczow!

8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 09.04.2003, 11:09   #11
baski
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Posty: 170
baski zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Luzaczek napisa***322;(a)
Sa esperanze dwustronne. Tak naprawde to Ritek G03 - bardzo dobre i bardzo chwalone. Nie ma tez problemow z rozpoznaniem strony, przy wew. czesci masz po prostu napis Side A i Side B, a co na ktorej to opisujesz sobie na kopertach. Ja korzystam teraz z samych 2-stronnych. Zajmuja po prostu mniej miejsca, a cena 15zl/szt za riteka, ktory pieknie chodzi (!) wydaje mi sie calkiem atrakcyjna.



Dzieki za info!

Cena za Riteka wyglada naprawde atrakcyjnie - musze wyprobowac!

Rzeczywiscie to fajna rzecz oszczedzac na miejscu zajmowanym przez pudelka - choc tak czy inaczej trzeba mieszac z otwieraniem odtwarzacza przy zmianie strony?

Mozesz powiedziec cos wiecej na temat sposobu opisywania tych plytek?

Czy sa w ogole dwustronne odtwarzacze DVD? Ktos cos wie na ten temat?

Siema


8) 8) 8)

.
baski jest offline  
Stary 10.04.2003, 00:21   #12
Salvad0r
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Salvad0r
 
Data rejestracji: 10.11.2002
Posty: 276
Salvad0r zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
baski napisa***322;(a)

Zyjemy w wolnym kraju i kazdy moze pisac co chce - jesli chcesz polemizowac z pogladami innych (np moimi) - zawsze to mozesz zrobic - ale na pewno ja sie nie dam wciagnac w jakies niemerytoryczne i emocjonalne dyskusje..
Przeciez napisalem bez urazy i nie bylo moim zamiarem dyskutowac niemerytorycznie. Pisac mozesz co chcesz ale nie wprowadzaj w blad: jesli nie jestes pewien czy piszesz poprawnie czy tez mijasz sie z faktami to po prostu nie pisz nic na dany temat, tym bardziej ze sam przyznajesz ze jestes zielony "w tym temacie".

Podsumowujac przepraszam jesli poczules sie urazony moim postem - nie chcialem ani zabrzmiec zlosliwie ani sie nasmiewac (sam gromadze wiedze o DVDR od pewnego czasu dopiero ale unikam pisania w tonie absolutnej pewnosci siebie jesli tak nie jest). Sprawe uwazam za wyjasniona :-)
Salvad0r jest offline  
Stary 10.04.2003, 18:00   #13
Luzaczek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 08.02.2003
Posty: 115
Luzaczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie kupuj oryginalnego riteka 9,4! Nie jest on bowiem opisany side A, B. Ma to esperanza, ktora jest robiona tez przez riteka, ale wlasnie dla nich. To samo jest z princo - produkuje dla esperanza, ale zgodnie z wyznaczonymi normami, dlatego Esperanza chodzi bez problemu, a princo z duzymi klopotami, choc teoretycznie jest to jedno i to samo.

Tak, trzeba zmieniac plyte w odtwarzaczu. Ale to i tak jest lepiej niz miec na 2 roznych dane. Dwustronnych odtwarzaczy nie znam i watpie by istnialy w sensownej cenie - trzeba wowczas 2 laserow, silnikow mechanizmow, wiekszej obudowy itp itd.

Opisywanie jest proste - w srodku takiej Esperanzy 9,4 jest "Side A" z jednej strony i "Side B" z drugiej. A co na A i B to mozesz na pudelku czy kopercie napisac. Proste.
Luzaczek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.