Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.10.2005, 12:03   #1
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomocy! Przegrywanie materialu VHS na DVD

Prosze o pomoc dla poczatkujacego.

Posiadam duza kolekcje kaset VHS, najstarsze nagrania maja juz ponad 10 lat.
Podjalem dzialania, aby calosc przetworzyc na postac cyfrowa. Niestety dotychczasowe moje dzialania nie daja zadowalajacego rezultatu.

Material na tasmy VHS byl dotychczas nagrywany z kamery formatu Hi8. Planuje zarchiwizowac calosc starego materialu oraz (juz na biezaco) zgrywac material z kamery analogowej Hi8.

Material zgrywam do komputera poprzez karte Radeon GIGACUBE ATI 9600PRO 128MB AGPx8 TV (All In Wonder), automatycznie kompresujac je do MPEG2.

Nastepnie pliki planowalem przegrac na plyty DVD.

I tu pojawia sie problem.

Zgodnie z zaleceniami moich kolegow probowale dwoch metod:
1) konwersja do DivX - efekt bardzo marny co do obrazu i dzwieku (uzywalem powszechnie dostepnych freewareowych narzedzi typu DrDivX, XVideoConverter)

2) rozszycie sciezki dzwiekowej od video i potem skladanie tego w calosc.
Do skladania uzywalem Ulead 4 Power Director. Udalo mi sie tu osiagnac w miare dobry obraz (choc tez pewnie jeszcze mozliwy do polepszeia) i marny dzwiek. Na dodatek, kiedy probuje wrzucic na jedna plyte DVD 3 plik mpg o lacznej wielkosci ok. 3GB, to sie okazuje, ze Ulead robi z tego ponad 5GB materialu docelowego. Nie ukrywam, ze najwiekszym problemem jest dla mnie marna jakosc dzwieku finalnego.

Czy ktos moze mnie wspomoc w tym zmudnym procesie?
Byc moze wystarczy przekierowac mnie na jakis dyskutowany wczesniej watek lub zamieszczone gdzies artykuly.

Pozdrawiam,
Piotr
Piotr Rutkowski jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.10.2005, 12:59   #2
_aleJaja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 9
_aleJaja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W jakiej rozdzielczości masz materiał mpeg2?? (720x576??)
Ale ogólne mówiąc zgrywanie przez Kartę ati to nie najlepsze wyjście. W tym momencie warto zainwestować trochę kasy na (np.Pinacle Dazzle 90,120 lub 150). I odrazu dostajesz legalnego Pinacle Studio 9 którym obrabiasz i nagrywasz materiał na DVD.
Jeśli masz nietypowe rozmiary materiału to dobrze nagrywa DVDLab Pro
_aleJaja jest offline  
Stary 17.10.2005, 13:13   #3
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
zgrywalem w kilku rozdzielczosciach. najpierw ustawialem minimalnie powyzej rozdzielczosci VHS (jako, ze zrodlem jest VHS), potem probowalem tez ok. DVD.

Efekt jest podobny. Przy czym jak zaznaczylem jakosc video jest z bolem do zaakceptowania, ale audio ewidentnie wymaga poprawy.

Z perspektywy czasu widze, ze (jako kompletny amator, ktory przy minimum nakladu pracow chce uzyskac odpowiedni efekt) zamiast wydawac 1000 PLN na specjalna karte, trzeba bylo kupic do komputera zwykla karte grafiki i rownoczesnie kupic jakis zwyczajny DVD Recorder dla idiotow.

Teraz juz chce kontynuowac zaczety proces.

Celem jest dla mnie uzyskanie plyt DVD w jakosci nie gorszej niz wyjsciowy material VHS (co do video i audio) a dodatkowo miec proste menu ekranowe DVD dla poszczegolnych scen.

Dzieki za odpowiedz.

Pozdr
Piotr
Piotr Rutkowski jest offline  
Stary 17.10.2005, 13:17   #4
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,431
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie myślałeś może o karcie telewizyjnej? Przez nią też da się zgrać materiał wideo, a i do innych celów się przyda...
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 17.10.2005, 14:07   #5
_aleJaja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 9
_aleJaja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uwierz mi ale pozgrywałem tego mnóstwo z VHSa
Miałem taką sytuację że poszłem do sklepu żeby kupić Dazzle DC120 (ok.450zł). Nie mieli ale zaproponowali nówkę (zapakowaną) DC150 w cenie... 400zł - obydwie ze sprzętowym koderem mpeg2. DC90 idzie kupić poniżej 150zł ale bez kodera, wszystko robi procek. I chodzi naprawdę świetnie. Kart TV nie polecam - wprawdzie jakość się bardzo poprawiła ale ciągle odstają od kart video. Karty graficznej używałem na początku ale (chyba Radeon7500 AllInWonder czy jakoś tak) jakość była beznadziejna
Dość ważny jest też komp jaki masz. I na Pinaclu studio 9 QS robię wszystko - ok.1,5h zgrywania, 0,5h obróbka (przycinanie) i max 1h przekodowywanie i nagrywanie na DVD.
_aleJaja jest offline  
Stary 17.10.2005, 14:38   #6
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli chodzi o komputer, to pracuje (a raczej probuje pracowac) na:
- Pentium IV 3 GHz Prescott HT,
- 512 RAM,
- grafika: Radeon GIGACUBE ATI 9600PRO 128MB AGPx8 TV (All In Wonder),
- HDD główny Seagate 120 GB 8MB SATA,
- HDD do storage Caviar 160 GB 8MB SATA.

Material zgrany na dysk do postaci MPEG2 (w wiec sprzetowo skompresowany przez moja karte grafiki) jest bardzo dobry, zarowno jesli chodzi o obraz, jak i dzwiek.

Problem zaczyna sie wtedy, kiedy probuje to w jakikolwiek sposob przerobic, tak aby ogladac to na tradycyjnym odtwarzaczu DVD przy telewizorze.

Wydaj mi sie wiec, ze problemy wynikaja z mojej niewidzy, jak (i jakimi narzedziami) taki material przetworzyc.

I tu wlasnie bardzo licze na Wasza pomoc.


Pozdrawiam,
Piotr
Piotr Rutkowski jest offline  
Stary 17.10.2005, 16:04   #7
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To może zapoznaj się z tym artykułem http://www.cdrinfo.pl/artykuly/dvb2dvd/
Reetou jest offline  
Stary 17.10.2005, 16:32   #8
robert_d
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.01.2004
Posty: 130
robert_d zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie napisałeś w jakim formacie masz zapisany dźwięk, ale jeśli obraz zapisany jest w mpg2, to polecam nerovision express, tylko potrzebne są dodatkowe wtyczki do mpg2 (podobno ze względów licencyjnych), u mnie materiał nagrany z karty telewizyjnej za pomocą windvd recordera nero przerabiało parę minut i różnicy w jakości nie widziałem (w końcu dvd to kompresja mpg2 z odpowiednimi parametrami).
robert_d jest offline  
Stary 17.10.2005, 20:35   #9
_aleJaja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 9
_aleJaja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O raju!!
Ja nie mam nawet w połowie tak dobrego sprzętu. :-)))).
Może to wina DVD stacjonarnego......
http://divx.howto.pl/modules.php?name=Content
pod tym adresem raczej zawsze szukałem pomocy i ogólne jest tam więcej osób ( także Guru) w tym temacie.
No i moje nienajnowsze DVD bez problemu akceptuje formaty DVB - np. rozdzielczości 576x576 i poszerza sobie na pełny 4:3. Miałem od kolegi koncert Jarra z Gdańska w takim formacie bez przeróbek - ładnie chodził.
_aleJaja jest offline  
Stary 17.10.2005, 21:23   #10
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jesli pytanie odnosnie dziwku dotyczylo do jakiego formatu zapisuje sciezke dzwiekowa wyciagnieta z pliku MPEG2, to zapisuje ja jako WMA. Po odsluchaniu samej sciezki dzwiekowej moge stwierdzi, ze jest ona bardzo dobrej jakosci.

Dopiero po polaczeniu wszystkiego ponownie "do kupy" w Ulead 4, dzwiek sie znacznie pogarsza.

Piotr
Piotr Rutkowski jest offline  
Stary 17.10.2005, 22:54   #11
_aleJaja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 9
_aleJaja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeszcze raz polecam DVDLab Pro - idzie na nim zrobić bardzo dużo operacji i tworzyć dziwne płyty DVD zgodne z stacjonarnymi odtwarzaczami, choć niestety j. angielski.
Przy tworzeniu płyty DVD zawsze (nie widziałem programu który by tego nie robił) następuje rozdzielenie Video od Audio, dostosowanie i ponowne połączenie. Chyba w DVD używają wav i mpa (coś wspólnego z mp3) i Dolby 2, 5.1 i 48k próbka.
Z tego co pamiętam Ulead miał jakieś problemy, nie pamiętam konkretów (z wyjątkiem kolegi z kamerą cyfr. i formatem DV->Mpeg, pomogło przejście na Pinacle Studio 9QS) ale wrażenie było niekorzystne.
_aleJaja jest offline  
Stary 19.10.2005, 11:20   #12
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy przyczyna problemow z dzwiekiem moze byc fakt, ze nie mam w komputerze osobnej karty dzwiekowej, a jedynie karte na plycie glownej?

Piotr
Piotr Rutkowski jest offline  
Stary 19.10.2005, 13:28   #13
_aleJaja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2004
Posty: 9
_aleJaja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli jest dobrze nagrany plik mpeg to prawie na pewno nie - przynajmniej ja takiego czegoś nie spotkałem.
_aleJaja jest offline  
Stary 20.10.2005, 08:45   #14
JackW
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 18.11.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 98
JackW w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wnioski z moich wieloletnich doświadczeń. Materiał zgrany przy pomocy zewnętrznego urządzenia ADS Instant DVD 2.0 z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania Capture Wizard przy ustawieniach: video PAL, MPEG-2, 720x576, 8,0 mb/sec, dźwięk 48.0 KHz i 224 kbps. Materiał zaimportowany do Pinnacle Studio 9 plus w celu dalszej obróbki. Pliki na płytę wykonane również w Studio przy ustawieniach: najlepsza jakość wideo, stały transfer danych 8000 Kb/sec, kompresja audio PCM. Dostaje się około 65 minut na płytę 4,7 GB. Jakość jest dobra. Wypalam płytę w Nero na TDK. Wszystkie stacjonarne odtwarzacze czytają jak na razie bez problemu.
JackW jest offline  
Stary 20.10.2005, 10:52   #15
Piotr Rutkowski
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.10.2005
Posty: 7
Piotr Rutkowski w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jack,
rozumie, ze z urzadzenia zewnetrznego dostajesz po prostu plik MPEG2 z dobrym obrazemi dzwiekiem. Potem importujesz to do Pinnacle Studio 9 i wypalasz plyte DVD.

Czy przed wypaleniem plyty rozszywasz z MPEG2 dzwiek, a potem jeszcze raz laczysz to w calosc w Pinnacle, cz ty po prosty caly plik wrzucasz na plyte DVD?

Pozdr
PR
Piotr Rutkowski jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.