Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.04.2002, 22:02   #1
-=| LEON |=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2002
Posty: 4
-=| LEON |=- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
POMOCYYY!!!

Mam DVD LG 16x GDR-8160B, wersja OEM, zarówno BIOS jak i WIN98SE widzą go jako HL-DT-ST DVDROM GDR8160B, wersja firmware 0009.DVD czyta,CD też, szybkie i w ogule ale... !!!nie działa cyfrowe wyjście audio!!!, ba, nawet w instrukcji piszą, że złącze nie obsługiwane.W internecie i w testach CDRinfo piszą o DRD-8160B. Jakie są różnice pomiędzy tymi modelami Czy jest jakiś update do BIOS`u albo cóś co by pomogło.Jeśli mam SB LIVE 5.1 i DVD POWER to czy dzwięk w formacie 5.1 będzie "leciał" po taśmie czy po kabelku audio Błągam...POMOCYYY!!!
-=| LEON |=- jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.04.2002, 08:28   #2
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
o tm ktoredy bedzie leical dzwiek nie wiem - ogladanie filmow na kompie uwazam za zbrodnie (jestem niestety audiofilem) - nigdy nie sprawdzalem

co do wyjscia cyfrowego - jesli pisza w instrukcji ze go nie ma to ja tam bym im wierzyl

jesli czujesz sie na silach (wymagana co najmniej duza wprawa w lutownicy) mozesz rozkrecic naped, odnalesc wyjscie(gniazdo) przesledzic dokad ida (lub isc powinny) kabelki - prawdopodobnie w sciezce bedzie kilka pustych miejsc - nalezy odczytac symbole przy dziurkach (R-resistor... etc.) i upewniajac sie jeszcze raz co do swoich umiejetnosci wlutowac brakujace elementy (naturalnie nalezy DOKLADNIE wiedziec jakie maja byc parametry elementow!)

wiekszosc napedow ze wzgledu na koszty produkcji jest zbudowana na matrycy najdrozszego modelu danego typu a roznicowanie polega na usuwaniu - czyli najczesciej elektronika obsluguje cyfr. wysjscie audio
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 14.04.2002, 14:10   #3
Enx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2002
Posty: 2
Enx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
-=| LEON |=- (13-04-2002 23:02):
!!!nie działa cyfrowe wyjście audio!!!.....
......Jeśli mam SB LIVE 5.1 i DVD POWER to czy dzwięk w formacie 5.1 będzie "leciał" po taśmie czy po kabelku audio Błągam...POMOCYYY!!!
Z tego co piszesz, wnioskuje, ze chodzi Ci o ogldanie filmow DVD.
W takim przypadku wszelkie dane z plyty DVD ida poprzez tasmie IDE. Trudno sobie zreszta wyobrazic jakby moglo byc inaczej.

Napisz dokadniej co chcesz uzyskac, to chetnie podpowiem jak to zrobic.

Enx
Enx jest offline  
Stary 14.04.2002, 14:13   #4
Enx
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2002
Posty: 2
Enx w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> (14-04-2002 09:28):
ogladanie filmow na kompie uwazam za zbrodnie (jestem niestety audiofilem)
Wprawdzie nie jestem audiofilem, ale tez lubie dobry dzwiek i chcialbym Ci uswiadomic, ze ogladanie na kompie moze zapewnic dokladnie taki sam dzwiek jak z zestawu stacjonarnego. Wystarczy cyfrowo podlaczyc SBLive'a z zewnetrzym amplitunerem, do tego dobre glosniki i... jedziemy :-)

Pozdrawiam,

Enx
Enx jest offline  
Stary 14.04.2002, 19:42   #5
-=| LEON |=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2002
Posty: 4
-=| LEON |=- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokładnie wygląda to tak:
Tak-komputerowe dvd chcę używać tylko i wyłącznie do oglądania filmów.
Mam SB Live 5.1 Platinium, DVD LG 16x (bez!!! wyjścia cyfrowego) i głośniki DTT 2200, zestaw 5.1 podłączony do karty analogowo za pomocą potrójnego kabla stereo.
Z tym zestawem i jakimś programikiem chcę uzyskać Dolby Digital, czy AC 3 jak kto woli. No i teraz pojawia się problem czy to możliwe.Odtważam pliki o rozszerzeniu .ac3 z płytki przez DVD programem Power DVD i Creative Play Center i wszystko gra, każdy z pięciu głośników gra co innego i jest extra.
Powstaje pytanie czy format dzwięku z płyty DVD (nie wiem jaki) też da się odtworzyć
Ponownie proszę o pomoc, gdyż kiedy okaże się, że działa to nie będę musiał zmieniać moim zdaniem bardzo dobrego napędu.
-=| LEON |=- jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.