Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.08.2006, 10:44   #1
Gideon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: Bytom
Posty: 3
Gideon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nagrywaniem płyt DVD + i -, tylko 6x i 8x.

Mam problem z nagrywarką DVD.
Sony DVD DW Q30A. Podczas proby nagrywania jedyne możliwe predkośc to 6 i 8.
Mam dość słaby komputer dla ktorego takie prędkości powodują wystepowanie błędów i
dlatego chcę nagrywać woniejszymi prędkościami. Problem występuje zarówno pod
Linuksem jak i Windows. Mam najnowszy bios jak rownież sprawdzalem róznego rodzaju nośniki.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Slyszalem coś o podmianie biosu z innego modelu narywarki?
Gideon jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.08.2006, 21:16   #2
EX-Skarbek
Bywalec
 
Avatar użytkownika EX-Skarbek
 
Data rejestracji: 24.07.2005
Posty: 74
EX-Skarbek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie da się nic zrobić, można jedynie wgrać nieoficjalny bios...
Już takie napędy firmy Lite-On, można było kupić coś lepszego...
EX-Skarbek jest offline  
Stary 22.08.2006, 21:39   #3
Gideon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: Bytom
Posty: 3
Gideon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To wiadomo. Dzisiaj zareklamowalem wspomniany produkt. Problem polegal z zapisem i odczytem CD. Zapytalem rowniez pana w sklepie czy to co ma miejsce z tymi predkosciami to tez mozna uznac za usterke. Dowiedzialem sie, ze to wina plyt DVD... Jestem na tyle naiwny, ze poprosze aby mi to pokazal na moim sprzecie i z jego plytami... Dowiedzialem sie ze trzeba uzywac plyt ktore sa oznaczone zarowno predkoscia minimalna jak i maksymalna... Zobaczymy. Z drugiej strony dlaczego mamy juz nowe standardy zapisu (blue-ray, HD) skoro pojawiaja sie jeszcze problemy z czyms takim.
Gideon jest offline  
Stary 22.08.2006, 21:55   #4
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,059
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Gideon
To wiadomo. .... Dowiedzialem sie ze trzeba uzywac plyt ktore sa oznaczone zarowno predkoscia minimalna jak i maksymalna...
i dalej będzie Ci nagrywać płyty z indeksem jaki ma w biosie nagrywarki, tak jak @ EX-Skarbek napisał nieoficjalny bios do tego markowe + i powinno być ok
- Deckard - jest offline  
Stary 23.08.2006, 07:04   #5
Gideon
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: Bytom
Posty: 3
Gideon w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdzie znajde takowy nieoficjalny bios?
Gideon jest offline  
Stary 24.08.2006, 14:46   #6
rork
Guru
 
Avatar użytkownika rork
 
Data rejestracji: 28.07.2002
Lokalizacja: Stargard
Posty: 1,697
rork niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Takie co***347; znalaz***322;em http://club.cdfreaks.com/showpost.php?p=1452148 i to http://www.cdr.cz/dvd_rekordery/sony/dwq30a.html mo***380;e si***281; przyda

ps. OEMy Liteona dla Sony zawsze mia***322;y gorsze wsparcie
(rzadko wychodz***261; nowe softy) i st***261;d problemy z obs***322;ug***261; nowych no***347;nik***243;w
__________________


Ostatnio zmieniany przez rork : 24.08.2006 o godz. 14:54
rork jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.