Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.03.2004, 23:57   #1
Yogiii
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 10.02.2004
Posty: 117
Yogiii zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Potrzebuje porady odnosnie uzywania DVD ??

hello
potrzebuje malej porady mam nagrywarke nec nd 2500a i chce sobie kupic naped combo jako naped ktory bedzie spelnial role odtwarzacz dvd cd-romu i sporadycznie nagrywarki cd ( wiem ze combo nie sa moze najlepszymi urzadzeniami ale sprzedalem wlasnie stary odtwarzacz dvd i nagrywarke cdrw o poniewaz wiem ze nagrywarka dvd powia sluzyc do nagruwanai dvd wiec chce kupic combo - nie mialem podlaczeni 3 napedow bo ma 2 HDD )

zwiazku z tym mje pytanie czy to prawda ze palnik dvd jest tak delikatny ze lepiej go nie katowac jako cdrw i cd-rom i jaki naped combo byscie polecali

mysle o liteon poniewaz cenowi to najtanszy ale czy LTC 48141 (48/24/48//16 ) czy moze nowszy i szybzszy SOHC 5232K (52/32/52//16 )
slyszalem rowniez ze LG combo jest slabsze a no i jest niestety drozsze
bardzo bede wdzieczny za kilka slow porady - dzieki z gory !!
Yogiii jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.03.2004, 10:09   #2
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yogiii
hello
potrzebuje malej porady mam nagrywarke nec nd 2500a i chce sobie kupic naped combo jako naped ktory bedzie spelnial role odtwarzacz dvd cd-romu i sporadycznie nagrywarki cd ( wiem ze combo nie sa moze najlepszymi urzadzeniami ale sprzedalem wlasnie stary odtwarzacz dvd i nagrywarke cdrw o poniewaz wiem ze nagrywarka dvd powia sluzyc do nagruwanai dvd wiec chce kupic combo - nie mialem podlaczeni 3 napedow bo ma 2 HDD )

zwiazku z tym mje pytanie czy to prawda ze palnik dvd jest tak delikatny ze lepiej go nie katowac jako cdrw i cd-rom i jaki naped combo byscie polecali

mysle o liteon poniewaz cenowi to najtanszy ale czy LTC 48141 (48/24/48//16 ) czy moze nowszy i szybzszy SOHC 5232K (52/32/52//16 )
slyszalem rowniez ze LG combo jest slabsze a no i jest niestety drozsze
bardzo bede wdzieczny za kilka slow porady - dzieki z gory !!
No nie przesadzajmy z tą delikatnoscią nagrywarki DVD. MOże ona służyć jako odtwarzacz DVD to nie skróci drastycznie jej żywotności, a kupowanie combo jako nagrywarki CDR nie ma sensu.
Lepiej zrobisz kupując dobry odtwarzać DVD (np. Toschibę), który może z dużą szybkością ripowac płyty DVD z filmami, bo NEC maks tylko 5x.
Nagrywanie na twoim Necu CDR nie skróci jej żywotności tak samo traktowanie jej jako odtwarzacza DVD. A napedy combo mają słabe parametry - szkoda kasy lepiej szybki czytnik DVD.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 25.03.2004, 12:33   #3
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Yogiii
hello
potrzebuje malej porady mam nagrywarke nec nd 2500a i chce sobie kupic naped combo jako naped ktory bedzie spelnial role odtwarzacz dvd cd-romu i sporadycznie nagrywarki cd ( wiem ze combo nie sa moze najlepszymi urzadzeniami ale sprzedalem wlasnie stary odtwarzacz dvd i nagrywarke cdrw o poniewaz wiem ze nagrywarka dvd powia sluzyc do nagruwanai dvd wiec chce kupic combo - nie mialem podlaczeni 3 napedow bo ma 2 HDD )

zwiazku z tym mje pytanie czy to prawda ze palnik dvd jest tak delikatny ze lepiej go nie katowac jako cdrw i cd-rom i jaki naped combo byscie polecali

mysle o liteon poniewaz cenowi to najtanszy ale czy LTC 48141 (48/24/48//16 ) czy moze nowszy i szybzszy SOHC 5232K (52/32/52//16 )
slyszalem rowniez ze LG combo jest slabsze a no i jest niestety drozsze
bardzo bede wdzieczny za kilka slow porady - dzieki z gory !!
Ten NEC ma 2 lata gwarancji więc jak Ci padnie to wymienią na lepszy a z 2 lata to pewnie nowa kupisz za tyle co dzisiaj CD-RW.
Koolo jest offline  
Stary 25.03.2004, 12:35   #4
Koolo
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 407
Koolo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A poza tym to polecma combo LG są super.
Koolo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.