Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.08.2009, 17:20   #1
Ryest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Ryest
 
Data rejestracji: 14.05.2009
Posty: 10
Ryest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z DL w 216D i nie tylko

Problem leży sam nie wiem po której stronie i w jaki sposób go rozwikłać jest bynajmniej dla mnie trudny

Moj palnik to Pioniek 216D z fw 1.09 od nowosci. Palnik nagrywał przed formatem płyty DL czy to była Platynka od CMC MAG D02, Mint od RICOHJPND czy tez inne od Riteka. Niestety teraz po formacie z aktualnym ASPI od nero i Systemu oraz sterownikami nForce do płyty głównej jakoś mam same problemy.
Kiedy zaczynam nagrywać i bufor odczytu jest już na 100 % nagrywanie jakby sie kończy tzn. nie idą % prędkość nagrywania jest 0x a czas nagrywania leci jak niby nic. Programu jaki uzywam do nagrywania obrazów (przeważnie gry to ImgBurn 2.5) a do zwykłych danych nero 6
Wracając do nagrywania DL...kiedy anuluje program (ImgBurn) pyta się czy chce anulować cały ten proces i potwierdzam. Później po jakiś 3minutach kiedy program nadal działa próbuje ponownie i oczywiscie wyskakuje żebym był cierpliwy ale ile tak mozna czekać 5-10minut?To stanowczo za długo moim zdaniem i postanawiam sprawdzić czy komputer w ogóle odpowiada. Wchodze czy to w jakies obrazy czy mp3 na dysku no i niestety jakby nie odpowiada tzn. nic się nie chce załączyć ale uwaga program IMGBurn nadal pokazuje czas nagrywania ;]
Korzystając z menedżera urządzeń zakańczam proces ale co się okazuje? To nie skutkuje więc robię twardy reset. Podczas uruchamiania wchodze do Biosa i co widzę ? Brak nagrywarkiAby nagrywarka była dostępna musze wyłaczyc komputer i go ponownie włączyć.
Postanawiam nagrać ponownie i jest podobna sytuacja, że jedyna radą jest twardy reset i znowu brak palnika w biosie ;/

Dzisiaj zaobserwowałem dosyć dziwna sytuacje
Podczas przełączenia kabla Sata w inne miejsce z 4 dostepnych po ponownym uruchomieniu PC tak jakby dysk się odłączył i załączył ponownie...pózniej zaś Bios nie wykrywał mi żadnego urządzenia czy to na master czy slave :/

Mój config
CPU: AMD 5200+ 2.6
MOBO: Gigabyte GA-M56-S3
GPU: 8600GTS
PSU: 350W nie markowy
HDD: WD 80GB na IDE
DVD-RW: Samsung SH-S182M SB 06 na jednej tasmie IDE z HDD
Pioneer 216D/BK fw. 1.09 SATA II

Poniżej przedstawiam wam jak wygląda u mnie sytuacja z kolejnością urządzeń oraz

Bios;


menedżer urządzeń wraz z kontrolerami.
Podstawowy 1


Podstawowy 2


oraz 2 zakładka


Dziwi mnie brak możliwości włączenie urządzenia w drugim podstawowym kanale IDE ;/ kiedyś jak już miałem Pionka wszystkie kanały IDE byly włączone tylko jakby teraz 2 odmawia. Kiedyś jakiś user na forum miał temat z pionkiem i ktoś inny napisał że UDMA 5 jako urządzenie główne jest przypisane Pionkowi ? Jeżeli tak to właśnie na ostatnim zdjęciu tj. Podstawowy kanał IDE drugi mam pionka ale właśnie nie ma możliwości właczenia tego urządzenia.

Teraz aby moje twierdzenia zgadzały się chociaż z jedną tezą to byłby jakiś sukces
Czy to wina :
1.zasilacza który nie jest markowy 350 ale przy moim configu z obnizonym taktowaniem procesora (właczone AMD C'n'Q) komputer obecnie do przeglądania internetu oraz magazynowania danych z laptopa i nagrawaniu chyba nie potrzebuje aż tyle napięcia na lini 5V.
2. Sterowniki nVidi od mobo się gryzą z kontrolerami od windy
3. Palnik siada?

Edit: Przed formatem nagrywałem DVD+R Verby i soniaki teraz z racji że nie mam dostępu do Verbów nagrywam Sony 4,7 i nie widzę problemów. Co prawda nie są to DL ale nie mogę na razie lepszych dostać z DL niż wymienione na początku mojej wypowiedzi

Czy jakość nośnika miałaby aż taki wpływ, że po resecie nie widać nagrywarki
Ryest jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.08.2009, 17:43   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kup porządne DL verbatima i nie powinienes miec problemów
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2009, 18:13   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,461
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Sterowniki nvidii już nie raz powodowały duże problemy z nagrywarkami.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2009, 18:22   #4
Ryest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Ryest
 
Data rejestracji: 14.05.2009
Posty: 10
Ryest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jutro jeśli będą w sklepie na sztuki Verby z Singapuru po ~7zł to kupię
Tylko Dlaczego na 3-ecim zdjeciu w użyciu urządzenia nie ma możliwości wyboru
Ryest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 31.08.2009, 18:31   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,461
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Nie wiem, ale na pewno nie zaszkodzi przepiąć tego samsunga na oddzielną taśmę, albo całkiem odpiąć, jeśli akurat nie masz kilku peelenów na drugą tasiemkę.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest online   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 10:33   #6
Ryest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Ryest
 
Data rejestracji: 14.05.2009
Posty: 10
Ryest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odpiąłem Samsunga z taśmy na której był podłączony razem z hdd.

Kupiłem Nośnik Verbatima DL z MID'em MKM003 i odpaliłem IMGBurn dałem żeby nagrywał 2.4x ustawiłem jeszcze typ księgowania dla swojego Napędu w zaawansowane i kliknąłem ok.
Nagrało 2% i stoi 0.0x mimo że oba bufory sa na 100% ...zobaczymy jak długo
Oto screen z telef. bo paint nie reaguje zeby zapisać


Jakieś pomysły

Przed formatem HDD miałem podpiętego pod przejściówkę IDE na SATA II ale nie "chińską" tylko firmy Gigabyte ale przez nią pasek Windowsa ładował sie 22 razy a bez niej 11

Edit: Po 50minutach czekania reset i znowu brak Nagrywarki w Biosie

Edit 2: Nie wiem czemu ale pokazuje mi na początku programu w Dzienniku taki tekst z ostrzeżeniem i nie bardzo wiem o co w nim chodzi:
SPTD can have detrimental effect on drive performance

Wywaliłem taśme IDE podpiąłem hdd za pomocą tej przejściówki zobaczymy ale narazie to czekam na jakies posty od was i sie wstrzymam na chwilę obecną z wypałami

Ostatnio zmieniany przez Ryest : 01.09.2009 o godz. 11:23
Ryest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 11:25   #7
sobrus
Jukebox Hero
 
Avatar użytkownika sobrus
 
Data rejestracji: 17.09.2004
Lokalizacja: Back for the Attack
Posty: 10,800
sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>sobrus ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Może to coś z zasilaniem?
sobrus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 11:55   #8
Pierwszy
Guru
 
Avatar użytkownika Pierwszy
 
Data rejestracji: 26.09.2002
Posty: 1,422
Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>Pierwszy jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ryest Podgląd Wiadomości
Edit 2: Nie wiem czemu ale pokazuje mi na początku programu w Dzienniku taki tekst z ostrzeżeniem i nie bardzo wiem o co w nim chodzi:
SPTD can have detrimental effect on drive performance
może właśnie o to chodzi - >>wyłącz sptd<<
__________________
Pierwszy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 15:00   #9
Ryest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Ryest
 
Data rejestracji: 14.05.2009
Posty: 10
Ryest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wyłaczyłem SPDT ale jak się pobawiłem w programie DVDInfo Pro tzn. posprawdzałem funkcje cos tam się przywiechło. Zrobiłem uruchom ponownie ale z menu start i nagrywarki w Biosie brak O_o Czyli raczej wyłączeniem STDP nic nie wskurałem :/
Ryest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 19:59   #10
Ryest
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Ryest
 
Data rejestracji: 14.05.2009
Posty: 10
Ryest w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zmieniłem program do nagrywania obrazów na PowerISO i pierwsza z brzegu płyta jaką miałem To zielony mint od Ricoha JPND03 i nagrało sie 4x w prawie 30minut i nagrywarka w lapie ją czyta więc można uznać to za sukces
Mam nadzieję że resztę płyt jakie zakupię uda mi sie wypalić bez problemu

Kiedyś wypalałem obrazy na UltraISO i nie było problemów a jak widać IMGBurn robi jakieś ALE


Dziwi mnie bardzo że w IMG mam problem ...może wina leży po Interfejsie SPTI (od Microshitu) który jest zalecany W takim razie jaki interfejsik jest w PowerISO Pogrzebałem w programie oraz helpie i nic konkretnego na temat interfejsu nie znalazłem
Ryest jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.09.2009, 20:13   #11
mensir67pl
***3665;***1769;***1758;
 
Avatar użytkownika mensir67pl
 
Data rejestracji: 21.04.2004
Lokalizacja: ArchiwumX
Posty: 6,356
mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>mensir67pl jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Bródka Podgląd Wiadomości
Kup porządne DL verbatima i nie powinienes miec problemów
wspomniany Mint nośnik za 2 -pln

ImgBurn [pioner]x4 wspomniany obraz.....

problem z DL w 216D i nie tylko-benq____dvd_dd_dw1640_bslb_01-september-2009_21_14.png
__________________
DVD+-RW: BenQ 1640
DVD+-RW: Pioneer DVR-215/D
Blu-Ray ReWriter-Pioneer BDR-S06XL


mensir67pl jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Ciekawe powiedzenia, cytaty, śmieszne stwierdzenia andrzejj9 Humor 34 16.03.2019 14:39
Chuck Norris Morris Humor 111 07.10.2018 01:42
IMPREZKA ON-LINE (tylko powyzej 18 lat) Remix Off topic 37390 02.12.2011 16:07
Funny fotos, kawaly... itp. - jeszcze sie tak nie usmialem :) Kasprzak Humor 4225 11.07.2005 11:59
Jak legalnie zarobic duzo kasy? /||\aster Off topic 52 13.09.2003 23:51


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.