Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.08.2002, 22:22   #1
fredzio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Lokalizacja: Stare Pole
Posty: 10
fredzio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z DVD Toshiba

Witam.

kupiłem sobie dzisiaj DVD Toshiba SD-M1612 16x48 i mam z nią parę problemów :


1. Pod koniec w programie Nero CD Speed jak umieszczę w nim bardzo lekko porysowaną płytę to zwalnia do 12x .Zaczynając od 22x i kończąc na 20x. Średnia podczas testu wynosi 32x.W nagrywarce Lite-on 48x12x40 ani w moim DVD-Toshiba 8x32(świętej pamięci problem tego nie ma. Pod koniec nagrywarka uzyskuje wynik koło 49x a stary Dvd osiągał 33x. Podczas przegrywania całej płyty na dysk mocno zwolnił pod koniec.

2.W programie Nero DVD Speed_053 jak testuje płyty Dvd to zawsze trwa to tak długo.Obie płyty(Blade i Code Omega 2) maja zapisane ponad 7 gigabajtów danych.Na Bladzie zaczyna z 2 krotna prędkością a na Code Omega 2 z 4x od czego to zależy?

3. Na koniec mam jeszcze pytanie jak jest różnica jak umieszczę DVD na Slave zamiast Master? Aktualnie mam na Master.


DVD-ROM nie na wszytskich CD zwalnia,ale na sporej ilości. Na świeżo nagranym CD osiąga maksymalny transfer pod koniec 49x.Moim zdaniem świadzczy to o złej korekcji,a przecież w recenzjach piszą żę ma bardzo dobrą korekcję.Może natrafiłem na zły model ;( Miał ktoś podobny problem? W czwratek będę miał możliwość zwrotu jej wymienić ją na inny model czy od raziu na np LG 16?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
fredzio jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.08.2002, 23:50   #2
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
przeczytasz dzis rano test napedow dvd to zobaczysz jak wyglada korekcja bledow w toshibie (jest porownana do 5 innych dvd)
co do master/slave, jezeli jest sama na kablu to nie ma znaczenia (prawie, bo czasem naped master/slave musi miec odpowiednia pozycja na kablu - dotyczny tylko ata=>100), jezeli nie jest sama, to nalezy zwrocic uwage na to czy nie dzieli kabla z jakims szybszymm urzadzeniem (bo to spowolni to urzadzenie do predkosci dvd - w przypadku toshiby ata33) co do reszty to jestem juz spiacy...
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 07.08.2002, 11:17   #3
fredzio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.07.2002
Lokalizacja: Stare Pole
Posty: 10
fredzio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmmm

Teraz zróbiłem testy w DVD Speed i wyniki są bardzo niskie z pośród 3 testowanych nośników.Na płycie Blade wynik był równy średnio 3,1x ,na płycie DVD CD-ACTION 2,9x, a na płycie najnowszej bez żadnej rysy to (DVD PC WORLD KOMPUTER) 6x. Mój stary toshiba(6x32) miał pewnie zbliżone osiognięcia. Uważam że jak kupuje nowy DVD 16x to wyniki powinien mieć lepsze od starego DVD 6x
PS. biosu nie bede zmieniał bo i tak ma nowy i pewnie nic nie da tylko moge stracić gwarancje

[ Kieszeń ma służyc do osobnego dysku ]
[ Mam włączone ultra DMA w nagrywarce i CD-Romie ]
[ Mam ten sam bios co DVD testowany na cdrinfo ]

PS Synchroniczne przesyłanie danych też powinno byc włączone w DVD?
fredzio jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.