Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 28.09.2005, 14:38   #1
dlugi_as
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 28.09.2005
Posty: 1
dlugi_as w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nagraniem i czytaniem

Przeczytalem duzo postow na tym forum i nie znalazlem rozwiazania na moj problem a nagrywarka DVD wiec pisze tego posta .
Moj sprzet to TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272.
Moj problem polega na tym iz od czasu zakupu hjakos dziwnie nagrywa mi plytki CD i dvd (mam ASPI zainstal. , dziala takze w trybie UDMA-2), Po nagraniu plytki przez nero jest takie cos jak weryfikacja nagrania, no i tutaj pojawia sie problem poniewaz po ilus procentach wykazuje bledy uszkodzonych sektorow czy czegos takiego i przez plytka jest do wqyrzucenia, poniewaz pliki sa uszkodzone i nie moge nic z tym zrobic. Probowalem juz wszystkiego, przy nagrywania najmniejsza predkoscia taki problem wystepuje dosc rzadko. Nie wiem jak to rozwiazac... byc moze dac na gwarancje ? czy moze mam cos zle ustawione ? ale dziwne to jest, poniewaz zainstalowanie nagrywarki i zainstalowanie oprogramowania to nie jest zadna filozofia i bez zbednych zabiegow powinno wszystko ok dzialac. Jeszcze mam pytanie, czy wgrywajac nowego biosa trace gwarancje ?
dlugi_as jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.09.2005, 15:38   #2
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Wgraj nowego BIOSa. Jeżeli wgrasz oficjalny firmware od producenta, to nie stracisz gwarancji.
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline  
Stary 30.09.2005, 16:48   #3
ryd00to
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.09.2005
Posty: 1
ryd00to w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam
mam jedno pytanie, zmiazane z tematem. Od tygodnia mam pierwsza nagrywarke NEC ND 3540A. Nagrywa cd z danymi (rozne pliki), dvd z iso, bin bez problemow. W Nero 6.6.0.8 chcialem zapisac dvd-r z danymi (okolo 3gb, zamiast na 4 cd-r) z predkoscia 2x, wszystko wygladalo ok. Kopiowanie plikow z dvd na hdd z nagrywarki jest ok, w momencie kiedy wloze plyte dvd do zwyklego napedu dvd (starsego) i zaczne kopiowanie pojawiaja sie bledy w czytaniu. Sprawdzalem u znajomego na zwyklym napedzie dvd i problem z czytaniem pojawil sie rowniez. Poniewaz jestem nowym posiadaczem nagrywarki dvd, nie orientuje sie, czy moze to byc problem nagrywarki czy ja cos robie zle.

tom
ryd00to jest offline  
Stary 30.09.2005, 20:22   #4
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez ryd00to
Witam
mam jedno pytanie, zmiazane z tematem. Od tygodnia mam pierwsza nagrywarke NEC ND 3540A. Nagrywa cd z danymi (rozne pliki), dvd z iso, bin bez problemow. W Nero 6.6.0.8 chcialem zapisac dvd-r z danymi (okolo 3gb, zamiast na 4 cd-r) z predkoscia 2x, wszystko wygladalo ok. Kopiowanie plikow z dvd na hdd z nagrywarki jest ok, w momencie kiedy wloze plyte dvd do zwyklego napedu dvd (starsego) i zaczne kopiowanie pojawiaja sie bledy w czytaniu. Sprawdzalem u znajomego na zwyklym napedzie dvd i problem z czytaniem pojawil sie rowniez. Poniewaz jestem nowym posiadaczem nagrywarki dvd, nie orientuje sie, czy moze to byc problem nagrywarki czy ja cos robie zle.

tom
Pewnie nagrywałeś na jakimś szajsie. Spróbuj nagrać na TDK, Verbie, albo czymś z tej półki.
Poza tym nie x 2, bo to daje więcej błędów niż np. x 4, no i Nero przydałoby się nowsze.
Istnieje też możliwość, że stare DVD nie czyta nagrywanych płyt.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 30.09.2005, 20:26   #5
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez dlugi_as
Przeczytalem duzo postow na tym forum i nie znalazlem rozwiazania na moj problem a nagrywarka DVD wiec pisze tego posta .
Moj sprzet to TOSHIBA ODD-DVD SD-R5272.
Moj problem polega na tym iz od czasu zakupu hjakos dziwnie nagrywa mi plytki CD i dvd (mam ASPI zainstal. , dziala takze w trybie UDMA-2), Po nagraniu plytki przez nero jest takie cos jak weryfikacja nagrania, no i tutaj pojawia sie problem poniewaz po ilus procentach wykazuje bledy uszkodzonych sektorow czy czegos takiego i przez plytka jest do wqyrzucenia, poniewaz pliki sa uszkodzone i nie moge nic z tym zrobic. Probowalem juz wszystkiego, przy nagrywania najmniejsza predkoscia taki problem wystepuje dosc rzadko. Nie wiem jak to rozwiazac... byc moze dac na gwarancje ? czy moze mam cos zle ustawione ? ale dziwne to jest, poniewaz zainstalowanie nagrywarki i zainstalowanie oprogramowania to nie jest zadna filozofia i bez zbednych zabiegow powinno wszystko ok dzialac. Jeszcze mam pytanie, czy wgrywajac nowego biosa trace gwarancje ?
Miałem to samo z tym samym modelem Toshiby. Przy nagrwaniu DVD np. x 8 i x 12 płyta była nie do odczytu, a x 4 wszystko było ok. Zadzwoniłem do "Alstora" i powiedzieli, że najprawdopodobniej laser padł i nie ma wystarczającej mocy, przy nagrywaniu z większymi prędkościami.
Ostatecznie wymienili mi na nową, którą sprzedałem (jako, że to była druga Toshiba, która padła), kupiłem NEC-a i mam spokój.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 04.10.2005, 21:53   #6
simek1987
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.10.2005
Posty: 1
simek1987 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam mam pewnien problem jak przerobie film na format dvd programem WinAVI Video Converter i nagram na plyte dvd w nero to na odtwarzaczach dvd telewizyjnych film sie zacina staje w roznych momentach niekiedy na poczatku filmu niekiedy na kocowce samej niekiedy w srodku prosze o odpowiedz i porade co to moze byc i co mam zrobic by tego uniknac bym mogl normalnie ogladnac caly nagrany przezemnie film na dvd bez zadnych przeszkod z gory serdecznie dziekuje niemam pojecia czy to wina nagrywania moze zle cos robie podczas nagrywania wina odtwarzacza ani plyty raczej to nie jest bo juz prubowalem pare plyt i na paru odtwarzaczach i jest to samo nawet na komputerze sie zacina taka nagrana plyta gdy biore film dvd od kumpla to normalnie odtwarzam go bez niczego a gdy go przegram u siebie np dam w nero kopiuj dvd lub zrzuce dvd decrypterem obraz iso i nagram w nero obraz iso na plyte to jest to samo czyli filmy przerobione przez kumpla ida ale przegrane juz u mnie nie ani skopiowane w nero prosze pomozcie czekam i pozdrawiam !!!
simek1987 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.