Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.09.2006, 20:05   #1
Łazi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.09.2006
Posty: 2
Łazi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z Nagrywarka badz z DVD

Witam, zakupiłem nagrywarkę stacjonarną LG, dla próby chciałem coś wypalić na płytkę, zaczołem od dvd-r, wszystko przebiegalo wporzadku, ale gdy spróbowałem tą płytkę odtworzyć na innym stacjonarnym dvd nie powiodlo się, wogóle nei czytało płyty, nagrywarka oddtwarza jak i nagrywa zarówno w formacie + jak i -, nie jestem pewien jakie formaty odtwarza to drugie dvd, myslałem wiec, że może jednak - nei czyta, wiec postanowilem nagrać coś na dvd+rw, i to zostało odtworzone poprawnie, wniosek, że dvd czyta tylko +, dla pewnosci zakupiłem jeszcze 2 płytki tej samej firmy, jedna dvd-r druga dvd+r, na obu nagrałem ten sam plik, ok 2min, zarowno jednej jak i drugiej plyty dvd nie odczytało. Sprawdzilem wiec plyty jakie dawniej jzu odtwrzałem na tym dvd, były wsrod nich zarówno plusy jak i minusy. Nie wiem w czym tkwi problem, nagrywarka sama widzi i odtwarza to co nagrywa wczesniej, a drugie dvd nie. Nie wiem co nie gra, to cos z nagrywarka? Prosze o pomoc, z góry dziekuje, za każdą uwagę.

Z pozdrowieniem
Łazi jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.09.2006, 17:28   #2
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
1. Mo***380;e odtawrzanie tak ma***322;ych plik***243;w to probelm dla tego DVD?
2. Mo***380;e to DVD jest wybredne, a w og***243;le jaki to model?
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 26.09.2006, 17:56   #3
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,489
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jakie p***322;yty - marka?
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline  
Stary 26.09.2006, 20:34   #4
Łazi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.09.2006
Posty: 2
Łazi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Już się wyjaśniło, przepraszam za zamieszanie, w końcu dotarła do mnie instrukcja obsługi i odrazu się wyjaśniło Na koncu trzeba "zainicjowac" plyte, nie pamietam czy to dokladnie to slowo inaczej mowiac, zamkniecie sesji, po zamknieciu sesji plytki dzialaja poprawnie, i wlasnie jedynie dvd+rw nei wymaga zamykania sesji i dziala odrazu na dvd

ps1. co do nagrywarki to jest to LG RH177, nie jest to jakis kosmos, ale mialem mozliwosc zakupienia naprawde tanio, na gwarancji nowka, wiec sie skusiłem

ps2 to nie była wina plytek, wiec nie bede podawał firm by nie robci złej reklamy

Pozdrawiam
Łazi jest offline  
Stary 26.09.2006, 21:12   #5
GORZATKA
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 16.04.2005
Posty: 9
GORZATKA w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co to oznacza "zainicjowa***263;"? jak to si***281; robi? jak si***281; zakancza sesj***281;
mo***380;e to rozwi***261;za***322;o by r***243;wnie***380; m***243;j problem...

mianowicie ... nagrywarka nagrywa***322;a na p***322;ytkach DVD i na plusach i minusach, wcze***347;niej cz***281;***347;ciej kupowa***322;am minusy, wszystko by***322;o ok... ale od pewnego czasu na minusach nie chce nagrywa***263;... niby nagrywa... ale p***243;***380;niej okazuje si***281; ***380;e p***322;ytka jakby by***322;a czysta... wcale nie nagrana... na plusach dobrze nagryawa...
w sumie mog***322;abym kupowac wy***322;***261;cznie plusy... ale u szwagierki odczytuje wy***322;acznie minusy... a czasami podsy***322;am jej p***322;ytki z filmikami z rodzinnych przyj***281;***263;... dlatego tak mi zale***380;y na tych minusach....

mo***380;e kto***347; ma pomys***322; w czym tkwi problem

mam nagrywark***281; litte-on dvdrw ldw-811s
pr***243;bowa***322;am szukac nowszych sterownik***243;w... co***347; znalaz***322;am ale nie pomog***322;o...
na forum znalaz***322;am porad***281; by uruchomi***263; ASPI, jednak i to nie pomog***322;o,

nagrywam programami NERO i Ashampoo Burning Studio 5
GORZATKA jest offline  
Stary 27.09.2006, 15:54   #6
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ten model LiteOna jest bardzo stary.
Litki zawsze bardziej lubiły plusy, niż minusy.
Spróbuj zaktulizować bios.
Dostępny tutaj.
Można też spróbować ustawić w Nero, booktype płyty DVD+R na DVD-ROM, być może odtwarzacz siostry da radę odczytać taką płytkę.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.