Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2005, 16:48   #1
RossiQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2005
Posty: 6
RossiQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy idzie powiększyć polskie napisy w filmach DVD??

Witam. Mam nagrywarke DVD LG 4163B i używam programy PowerDVD. Czy istnieje możliwość powiększenia napisów w tym odtwarzaczu A jeśli nie to w jakim można tego zrobić. Zaznbaczam że posiadam filmy DVD okrojone czyli zawierają angielski dziwięk oraz polskie napisy. Raszta jest okrojona. Pozdrawiam.
RossiQ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2005, 18:37   #2
Monica
Bywalec
 
Avatar użytkownika Monica
 
Data rejestracji: 15.08.2004
Posty: 77
Monica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja też myślałam jak powiększyć napisy w filmach DVD. I znalazłam proste i najlepsze rozwiązanie: przestałam oglądać filmy na monitorku 19", a przerzuciłam się na projektor Panasonic PT-AE 500, a oglądam to na ekranie o rozmiarach 240cm x 129cm. I uwierz mi napisy są naprawde duże.
Monica jest offline  
Stary 26.02.2005, 19:23   #3
RossiQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2005
Posty: 6
RossiQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
odpowiedź jest powalająca. Jak możesz to podeślij mi jeden projektor napewno bede zadowolony. A tak serio da sie je powiekszyć
RossiQ jest offline  
Stary 26.02.2005, 19:45   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Mysle ze mozna trzeba rozlorzyc film na czesci powiekszyc napisy i nagrac film ponownie i to chyba jest jedyny sposob wiecej masz tutaj www.divx.howto.pl
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline  
Stary 26.02.2005, 22:07   #5
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez RossiQ
Witam. Mam nagrywarke DVD LG 4163B i używam programy PowerDVD. Czy istnieje możliwość powiększenia napisów w tym odtwarzaczu A jeśli nie to w jakim można tego zrobić. Zaznbaczam że posiadam filmy DVD okrojone czyli zawierają angielski dziwięk oraz polskie napisy. Raszta jest okrojona. Pozdrawiam.
Tak trzeba rozłożyć film na części pierwsze, ja napisy wyciągam za pomocą subripa i zapisuję jako plik w formacie (MicroDVD), żeby złożyć to ponownie do kupy używam DVDAuthorGui jest tam opcja "font size" i ustawiasz wielkosc napisów.

@Bródka
wiecej masz tutaj http://www.divx.howto.pl/
jak już podajesz linki to podaj do konkretnego artykułu a nie tak byle jak, na odwal się. Kiedyś też możesz mieć problem i dziwnie byś się poczuł gdyby userzy podawali Ci linki do głównych stron danego portalu i "szukaj sobie sam" To tyle z mojej strony
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 26.02.2005, 22:41   #6
RossiQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2005
Posty: 6
RossiQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A czy istnieje możliwość wytargania napisów z filmu. Następnie włączyć np. Power DVD wyłączać napisy a przy pomocy innego programu odtwarzać je juz powiększone ??. Może tak sie da i bedzie OK
RossiQ jest offline  
Stary 26.02.2005, 23:43   #7
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jest możliwość za pomocą "Subripa" co już napisałem wcześniej, natomiast jeśli chodzi o odtwarzanie to PowerDVD nie ma takiej opcji jak powiększanie napisów przynajmniej wersja 5. Możesz spróbować Subeditem soft się sprawdza ale do divx-ów, w opcjach Subedita jest możliwość zaznaczenia plików *.vob. Sprawdź i się przekonasz.
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Stary 27.02.2005, 23:36   #8
RossiQ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.02.2005
Posty: 6
RossiQ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i pojawił mi sie pewien problem z programem SubRip. Mianowicie gdy załaduje pliki vob to coś sie późnieje dzieje lecą jakieś % wyskakuje na dole dodatkowe onko ale gdy dojdzie do 100% to nigdzie nie ma napisów w frmacie TXT. Co jest nie tak
RossiQ jest offline  
Stary 28.02.2005, 00:34   #9
PIOTR34
..: DVD-VIDEO :..
 
Avatar użytkownika PIOTR34
 
Data rejestracji: 20.08.2003
Lokalizacja: Kraków
Posty: 2,069
PIOTR34 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez RossiQ
No i pojawił mi sie pewien problem z programem SubRip. Mianowicie gdy załaduje pliki vob to coś sie późnieje dzieje lecą jakieś % wyskakuje na dole dodatkowe onko ale gdy dojdzie do 100% to nigdzie nie ma napisów w frmacie TXT. Co jest nie tak
Nie wiem co te błędy oznaczają bo nigdy się z nimi nie spotkałem, rozumiem że ładowałeś film w takiej kolejności jak na obrazkach (chodzi o załadowanie pliku "ifo" bo tam jest informacja o napisach, chyba że napisy są wklejone na stałe do filmu to ich niestety nie wyciągniesz)
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-02.jpg   -03.jpg   -04.jpg  
Dołączone obrazki
-01.jpg 
__________________
Pozdrowionka
Regulamin forum:
DVD2SVCD - Poradnik

PIOTR34 jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.