Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.02.2009, 21:46   #1
jac3nty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 7
jac3nty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z nową nagrywarką w laptopie - proszę o pomoc!

Witam,
Chciałem pokrótce opisać mój problem z nagrywarką i prosić o jakąś radę. Otóż kupiłem nową nagrywarkę dvd Toshiba SD-L622A i w serwisie Toshiby wymienili mi ją w notebook'u Toshiba Satellite M40-110 (poprzednia to Sony DW-D56A, nie miałem z nią żadnych problemów, dopóki nie zaczęła nagrywać płyt , które nie były odczytywane przez inne napędy). Po wymianie napędu nagrywarka zaczęła mi bardzo wolno nagrywać płyty dvd, wypalenie jednej pełnej płytki zajmuje ponad 2 godziny! Natomiast płyty cd nagrywane są w miarę normalnie. Oczywiście poczytałem trochę w internecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, ale żadne z rozwiązań nie sprawdziło się w moim przypadku. Nadmieniam, że temat ustawienia kontrolerów w menadżerze urządzeń (DMA, PIO) jest mi znany. Nagrywarka jest na pomocniczym kanale IDE, urządzenie główne ustawione na DMA, bieżący tryb transferu - "nie dotyczy", urządzenie podrzędne również na DMA, natomiast bieżący tryb transferu - PIO i za nic nie chce się zmienić (nie da się wymusić na DMA), nawet po odinstalowaniu kontrolerów i restarcie komputera. Przypuszczam, że to właśnie jest przyczyną. Nie pomogło instalowanie różnych sterowników ASPI, firmware nagrywarki jest w miarę aktualny, zresztą nagrywarka widzi w Nero dedykowaną prędkość płyt dvd, które wkładam do napędu (np. 8x lub 16x), a mimo to nagrywa bardzo wolno (w Nero mocno skacze poziom bufora, tego małego paska). W serwisie Toshiby, gdzie wymieniali mi napęd (zresztą kupiony także u nich na Allegro, sprzedali kilkadziesiąt sztuk, same pozytywne komentarze) stwierdzili, że to wina oprogramowania, a nie sprzętu (zwracam tu uwagę, że poprzednia, wymieniona nagrywarka nie miała w ogóle takich problemów) i co najwyżej mogę zostawić u nich komputer na 7 do 10 dni (!), a oni - oczywiście odpłatnie - zobaczą "co da się zrobić". Na to się nie zgodziłem i sam nadal walczę z problemem. Poradzili mi jedynie, żebym ewentualnie przeinstalował system (Windows XP Pro). Oczywiście to nie pomogło, ale ujawniło najgorszą dla mnie w tym przypadku rzecz, mianowicie nowy napęd utracił zdolność startowania (instalowania) systemu z płyt bootujących, przez co nie mogę zainstalować żadnego systemu z płyty cd/dvd (ściślej: napęd może i chciałby wystartować z takiej płyty, gdyż nią kręci i obraca podczas rozruchu notebook'a, ale komputer i tak zawsze startuje z dysku twardego, pomimo, że ma ustawione w biosie żeby startował z napędu optycznego i pomimo naciskania klawisza F12) . Mogłem zainstalować system tylko dzięki temu, że na drugiej partycji dysku miałem obraz czystego Windowsa XP wykonany Nortonem Ghostem, a do notebook'a podłączyłem przez usb stację dyskietek z dosową wersją Ghosta z 2003 r.(!) Po tym myślałem, że się załamię... Przełożyłbym już sobie z powrotem starą nagrywarkę dvd, ale nie bardzo umiem. Czy ktoś życzliwy mógłby poświęcić mi uwagę i pomóc w opisanym przypadku? Byłbym naprawdę wdzięczny. Pozdrawiam.
__________________
jac3nty
jac3nty jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.02.2009, 22:31   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,458
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przeinstaluj/zaktualizuj sterowniki do płyty głównej.

A potem się zobaczy.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 07.02.2009, 10:00   #3
jac3nty
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 04.01.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 7
jac3nty w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety, nie pomogły nawet najnowsze sterowniki do płyty głównej.
Chyba już nic nie jest w stanie mi pomóc :-(
__________________
jac3nty
jac3nty jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
PROBLEM Z NAGRYWANIEM PROSZE O POMOC Neo007 Napędy optyczne DVD 9 21.12.2007 19:37
Problem z nagrywarka, proszę o pomoc... Tor Napędy optyczne DVD 8 13.03.2006 18:52
problem z filmem!!!!! prosze o pomoc solon DVD-Video 1 23.12.2004 18:58
Problem z nagrywarką Lite-on 1633s bardzo prosze o pomoc gasa28 Napędy optyczne DVD 2 10.12.2004 16:18
Matshita - problem z nagrywarką w laptopie khamill Napędy optyczne CD 2 04.02.2004 12:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.