Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 22.01.2011, 01:18   #1
trew
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2011
Posty: 2
trew w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG GSA-4163B dziwne rzeczy

Mam nagrywarkę LG GSA-4163B (BIOS A106). Ładnie wszystko chodziło. Nagrywała, odtwarzała. Aż tu razu pewnego włożyłem film DVD pokazał się ekran reklamowy wytwórni filmowej, ekran wyboru języka, wybrałem i wszystko stanęło - tzn. dalej nic już nie odtworzyło się. Podobnie z innymi płytami DVD - w większości nic się nawet nie pojawia. Odtwarzane są natomiast płyty CD, otwiera programy i odtwarza też filmy nie zapisane w formacie DVD, ale w innych formatach. Coś mi się wydaje, że problem jest z przeskakiwaniem między ścieżkami na płycie DVD (bibliotekami, tytułami, chapterami - nie wiem jak to się konkretnie nazywa?). Mam równocześnie (i cały czas miałem, nawet jak wszystko było w porządku) drugi napęd DVD i na nim wszystko odtwarzane jest bez problemów.

Co do DMA, to one zawsze były ustawione w BIOS-ie na AUTO. I wszystko działało. Nie sądzę więc, że to ma wpływ na obecny stan.

W czym problem?
trew jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 22.01.2011, 06:10   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Pewnie padł laser DVD, czas się pożegnać ze staruszką.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2011, 12:20   #3
trew
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.01.2011
Posty: 2
trew w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale czy w przypadku jeśli padł laser, to możliwe jest odtwarzanie i czytanie innych płyt niż DVD na tym napędzie? Bo to mogę robić. Zresztą mogę również normalnie otworzyć/wyświetlić zawartość płyty DVD. Mogę kopiować każdy inny plik z tej płyty na dysk twardy, oprócz VOB.

Czy mimo to można również w takiej sytuacji mówić o tym, że padł laser?

Poza tym zauważyłem właśnie, że jednak niektóre płyty DVD odtwarza. Nie wiem jeszcze skąd ta dwoistość. Przyznam się, że nie wiem co o tym myśleć.
trew jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 22.01.2011, 12:30   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Są dwie diody lasera, od DVD i od CD, najczęściej umiera ta od DVD, może nadal czytać niektóre płyty DVD, te lepszej jakości, łatwiejsze do odczytu.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z Dogrywaniem Plików w LG GSA 4163B Gizmous Napędy optyczne DVD 0 18.03.2007 17:20
LG GSA 4163B czy LiteOn 193S? anoni.m Napędy optyczne DVD 23 06.11.2005 20:19
Nagrywarka DVD LG GSA 4163B waljo Napędy optyczne DVD 2 27.09.2005 12:29
LG GSA - 4163b skaczący bufor mrUwa777 Napędy optyczne DVD 4 21.07.2005 12:59
BenQ 1620 vs LG 4163B slawekj Napędy optyczne DVD 112 01.04.2005 09:42


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.