Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.01.2011, 20:28   #1
ivesher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2011
Posty: 4
ivesher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odczytem starszych płyt dvd+r - dziwny przypadek - ogromna prośba o pomoc..

Witam,

Przeczytałem dużo postów, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi, podobnego problemu.

Dłuższy czas temu (ok 3lata) zgrałem wszystkie kasety VHS na płyty TDK dvd+r. Kilka dni temu stwierdziłem, że przydałoby się zrobić ich backup na dysk. Pierwsze 29 płyt zgrałem bez problemów, a przedwczoraj pojawiły się błędy na 30 dysku. Pomyślałem, że płyta jest trefna. Zostawiłem na noc w isobuster, było trochę błędów, ale się zgrało po wielu godzinach.
Dzisiaj kolejna płyta z błędami. Z ciekawości sięgnąłem po kolejne płyty i okazuje się, że wszystkie są albo z błędami, albo nawet nie są widoczne w systemie.
Odkryłem, że te pierwsze 29 zgranych płyt było na TDK DVD-R... Od 29 w góre są już TDK DVD+R, z którymi właśnie są problemy.


Szczegóły:
- nagrywarka Samsung SH-S162L wpakowana do zewnętrznej obudowy USB 2.0 z biosem TS-07 (nieuaktualniałem, bo kolejny TS-08, a zarazem ostatni, jest wydany 7 dni później, z 2007 roku, raczej by to mało wniosło)
- zrzuty video z vhs zapisane są na płycie jako ifo i vob
- isobuster na tych płytach, które może odczytać widzi mi udf iso i ifo
- sprawdziłem, że sesja jest zfinalizowana
- sprawdzałem na dwóch innych nagrywarkach dvd w nowszych laptopach (acerze i sony vaio), tam jest jeszcze gorzej z odczytem płyt.

Rozumiem, że wiek płyt może być tutaj sprawcą, jednak płyty ani nie są zniszczone, ani porysowane (od 3 lat pewnie są drugi raz w napędzie). Poza tym nagrane dvd-r, które odtworzyłem bez problemu też były 3 lata temu nagrane.

Dodam, że zgranych płyt z pamiątkowymi materiałami mam około 100, więc nie mogę sobie odpuścić tematu, jak bym to zrobił w przypadku pojedynczej płyty.

Czy mogę liczyć na pomoc?
ivesher jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.01.2011, 05:46   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Te płyty to TDK, to wszystko tłumaczy.

Trzeba je męczyć tym Samsungiem, co się uda zgrać to twoje, reszta jest milczeniem.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 10:02   #3
ivesher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2011
Posty: 4
ivesher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki za odpowiedź. Co do milczenia to jest ono owiec Odnośnie tematu:

Nie wydaje mi się, żeby marka płyt zawsze była regułą. Mam płyty starsze, nagrane na innych, wg mnie bardziej badziewiastych nośnikach, a hasają. Wiem i rozumiem, że są płyty bardziej i mniej podatne na takiego typu wypadki, jednak TDK nie tłumaczy mi wszystkiego. Na przykład dlaczego właśnie DVD+R się zbuntowały, DVD-R są ok.

Na zdrowy rozum - jeśli płyty były przez 3 lata trzymane w kuferku na płyty, w domowych warunkach, bez fluktuacji temperatur, dane nie powinny się ulotnić 'ot tak' z napędu nagranego optycznie (może ktoś z Was jest technologiem lub optoelektronikiem i mógłby się wypowiedzieć, czy dobrze rozumuję?). Sprawdzałem lakier płyt, nigdzie nie widać fragmentów utleniania czy zadrapań czy miejsc odchodzenia od płyty. Płyta wygląda jak świeżo kupiona i nagrana... Jest to dla mnie bardzo dziwne. Dlatego napisałem do Was.

Może ktoś miałby sprawdzone informacje typu "u mnie pomogło odtworzenie w napędach BD-ROM" albo "powinno zadziałać na starych napędach DVD-ROM" ??

Pozdrawiam.
ivesher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 10:56   #4
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
TDK właśnie tak mają, że parują z nich dane, jedne z najgorszych płyt na rynku. DVD-R trafiły się lepsze i tyle.

Stare DVD-Romy Samsunga/Toshiby dawały sobie nieźle radę z odtwarzaniem marnych płyt.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 11:04   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Z płytkami to jest tak, że te stare sprzed powiedzmy 10 lat działają do dziś, niezależnie od marki i producenta. Działają dlatego, że robione były zgodnie z normami jakościowymi, ale też ich cena wtedy była wysoka. Z czasem producenci poszli na ilość i cenę i mamy to co mamy, a z tzw firmówek chyba właśnie TDK najbardziej zeszły na psy.
Czemu u ciebie działają minusy, a padły plusy? Zapewne były robione przez innych producentów (TDK to już tylko nazwa) i tak akurat wyszło, równie dobrze mogło być na odwrót.

Co z tym teraz zrobić? Próbuj na różnych napędach, może ktoś ma jeszcze sprawny dvd-rom Toshiby - one kiedyś słynęły z bardzo dobrego i szybkiego odczytu. Obecnie samsungi uważa się że mają dobrą korekcję błędów, twój samsung też teoretycznie powinien być dobry, ale to już starszy model...może więc na jakimś nowszym? Na próby z laptopowymi szkoda czasu, one są kiepskie.
Użyty program to rzecz wtórna, bo co ci da program jeśli napęd zwyczajnie nie widzi płyty?

PS Widzę, że Ed już wspomniał o dvd toshiby
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 11:06   #6
ivesher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2011
Posty: 4
ivesher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok, wątpię, żeby udało mi się znaleźć starszy DVD-ROM, niemniej teraz już mi raczej wszystko jedno pod kątem czasu :/

Wpadłem na pomysł, żeby z-downgrade-ować BIOS do starszej wersji nagrywarki? Ma szanse pomóc?

Pozdrawiam
ivesher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 11:11   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,762
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Wątpliwe, bo w biosach przede wszystkim zmieniają się strategie zapisu płyt i aktualizuje się bazy o nowe nośniki. Odczyt to odczyt - tu filozofii nie ma.
Ale próbuj wszystkiego, przecież nie masz nic do stracenia.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.01.2011, 11:25   #8
ivesher
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 12.01.2011
Posty: 4
ivesher w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
@ed hunter, @grzeniu: Dziękuję Panowie za posty i podpowiedzi. Gdyby jeszcze Wam coś przyszło do głowy wartego spróbowania, proszę, piszcie.

Posiedzę trochę nad tematem w miarę wolnych chwil. Poinformuję czy i co pomogło.

W najgorszym wypadku kupię kartę telewizyjną, odkurzę odtwarzacz VHS i rozpocznę zabawę sprzed 3 lat, o ile dane z tamtych kaset nie wyparowały i nie zostały nadgrane :/
ivesher jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 24.01.2011, 23:49   #9
szczuru
eŁDeZet Ma(j)ster
 
Avatar użytkownika szczuru
 
Data rejestracji: 05.04.2005
Lokalizacja: Uć
Posty: 2,514
szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>szczuru jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
nieuaktualniałem, bo kolejny TS-08, a zarazem ostatni, jest wydany 7 dni później, z 2007 roku, raczej by to mało wniosło
Ja radził bym spróbować aktualizacji bo skoro ostatni update jest bardzo szybko po przed ostatnim to raczej oznacza to, że producent odkrył/dodał () jakiś bug, który ujawnił się właśnie w przed ostatnim FW.
__________________
szczuru jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 25.01.2011, 11:12   #10
SpeedFreaK
Guru
 
Avatar użytkownika SpeedFreaK
 
Data rejestracji: 06.09.2004
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 4,225
SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>SpeedFreaK wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Z "plusami" od TDK to loteria. Było bardzo dużo różnych podkładów, jedne są dobre, inne- totalny syf
__________________
Intel Core i7 4790K @ 4.00GHz MSI Z97 Gaming 3 Kingston HyperX XPM Beast 32 GB MSI GeForce GTX1060 SSD Samsung 840 EVO 250GB Samsung SH224DB Chieftec CTG-750C Zalman Z11 Plus
SpeedFreaK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
liteon SHM-165P6S problem z nagrywaniem obrazów płyt DVD AnthraXsc Napędy optyczne DVD 0 21.02.2007 20:47
BENQ 1640 i problem z odczytem płyt exeqtor Napędy optyczne DVD 7 24.09.2006 18:30
problemyz odczytem niektórych płyt DVD na LG DRD 8120B Slesz Napędy optyczne DVD 0 27.06.2006 01:04
problem z DVd Shrink - prosze o pomoc accadia DVD-Video 4 30.01.2006 21:51
Combo - dziwny problem czyta DVD nie widzi płyt CDaudio CD-R Tomcio88 Napędy optyczne CD 0 08.05.2002 07:30


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.