Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.07.2009, 20:50   #1
Aes
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Aes
 
Data rejestracji: 17.11.2005
Posty: 14
Aes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem - TSSTcorp DVD+-RW TS-T633A

Mam problem z napędem DVD. Żaden z programów (EAC, Nero i inne do wypalania) nie widzą mojego napędu. Zaczęło się od Nero. Próbowałem coś wymyślić. Instalowałem ASPI (Adaptec, Frog oraz Force), Nero BurnRights, próbowałem zainstalować Firmare - bezskutecznie. Efekt tego taki, że obecnie przy próbie odpalenia jakiegokolwiek programu korzystającego z napędu, zawiesza mi się ten program (nawet update firmewareu nei wchodzi w gre, bo zawiesza). Wygląda to na typową kaszankę w sterownikach, nie mniej jednak nie jest na tyle zaawansowanym userem, aby sobie sememu poradzić. Proszę o porady.

Mój system to Vista, napęd to TSSTcorp DVD+-RW TS-T633A.

Z góry dzięki!
Aes jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.07.2009, 21:23   #2
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Albo uszkodzona nagrywarka albo kontroler, wyciągnij i podłącz raz jeszcze nagrywarkę moze cos nie styka
Ewentualnie kwestia programowa, a plyte z windowsem laduje lub z linuxem przed uruchomieniem systemu ?
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.07.2009, 21:37   #3
Aes
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Aes
 
Data rejestracji: 17.11.2005
Posty: 14
Aes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
To jest napęd zintegrowany z laptopem, więc nie mogę go wyjąć. Wg mnie jest to problem ze sterownikami, bo dopiero jak zacząłem mieszać w nich, to programy przestały reagować. Wcześniej nie działały niektóre i próbując właśnie uruchomić w nich napęd musiałem pomieszać coś w sterach. Jest jakiś sposób na totalne wywalenie wszystkich sterów związanych z napędem? Wywalanie w menadżerze urządzeń nie pomogło. Sprawdzę opcję z bootowaniem systemu i napiszę.

Ostatnio zmieniany przez Aes : 14.07.2009 o godz. 21:45
Aes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2009, 09:17   #4
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To ze jest to naped w laptopie to wiem i to ze mozna kazdy naped wyciagnac to tez wiem ale widze ze ty o tym nie wiesz, nie ma zintegrowanego napedu z lapkiem, naped w sumie nie potrzebuje sterownikow, jedynie co to mozesz zainstalowac jeszcze raz sterowniki do plyty glownej
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2009, 10:47   #5
Aes
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Aes
 
Data rejestracji: 17.11.2005
Posty: 14
Aes w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Chodziło mi o to, że jest to tzw. slotload i problemowe jest jego wyjmowanie (wymaga rozkręcenia laptopa), więc wolał bym tego nie robić. Z reszta uważam, że nie jest to potrzebne. A dlaczego? Otóż dokonałem dziś paru "testów" i co się okazało. Napęd bootuje pięknie płyty przy startowaniu systemu. Mało tego, odtwarza wszystkie płyty, które nie wymagają programu do odtworzenia. Czyli np. zwykła płyta z plikami Worda, płyta z systemem itd. Natomiast przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek nośnika obsługiwanego przez dodatkowy program (czyli np. jak bym chciał zripować audio cd, albo odtworzyć dvd video), to programy się wieszają. Stąd wnioskuję, że to w sterach coś się pomieszało, szczególnie, że jak już pisałem wcześniej, nieco w nich grzebałem. I tutaj rodzi się pytanie - jak to odkręcić bez reinstalacji systemu? W ostateczności to zrobię, wolał bym jednak najpierw spróbować mniej inwazyjnej metody. Przywracanie wszystkiego od nowa nieco mnie odpycha. ;-)
Aes jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.07.2009, 12:21   #6
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to nie bedzie latwe bo niby skad mamy wiedziec co namieszałeś, pobierz sterowniki do plyty glownej ze strony producenta ukladu i zainstaluj je
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
problem z philips DVD +-RW SDVD8441 cheops Napędy optyczne DVD 2 02.02.2008 11:34
POMOCY MAM PROBLEM Z LiteOn DVD RW SHW-160P6S sosna101 Flashowanie/Firmware/Podkręcanie napędów optycznych 1 23.02.2006 21:55
problem z firmware do SONY DVD RW DRU-540A tom_brush Napędy optyczne DVD 4 16.04.2005 10:03
Problem z LITE-ON DVD RW LDW-851S kumor Napędy optyczne DVD 3 06.04.2004 23:37


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.