Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.08.2005, 18:31   #1
macmark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.11.2004
Posty: 8
macmark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Problem z weryfikacją kompilacji

Witajcie!
Od kilku miesięcy borykam się z irytującym problemem przy nagrywaniu płyt DVD+R (tylko takich używam). Do wypalania używam Nero Express (obecnie w wersji 6.6.0.16). Zawsze korzystam z opcji weryfikacji kompilacji po nagraniu. Niestety bardzo często kończy się ona niepowodzeniem (zawartość jednego lub kilku sektorów na płycie rózni się od oryginału).
Sprawa jest o tyle dziwna, że porównują pliki z takiej płyty "ręcznie" (za pomocą narzędzia do porównywania według zawartości z Total Commandera) z oryginałami, często (choć nie zawsze) okazuje się, że Nero podniósł fałszywy alarm, a pliki są w rzeczywistości identyczne.
Co więcej, testując jakość nagrania takiej płyty w Nero Speed (poniżej wynik przykładowego testu; płyta TDK 8x nagrywana 4x) otrzymuję zupełnie (przynajmniej tak mi się wydaje) przyzwoite wyniki.
Nie pomogło uaktualnienie Nero do najnowszej wersji, odinstalowanie zbędnego (tak myślę) ASPI (Nero ma na swoje potrzeby własne), obniżenie prędkości nagrwania (z 8x do 4x; polepszył się jedynie wykres jakości) ani zmiana nośników (z Verbatim 8x na TDK 8x).
Zaczyna mi brakwać pomysłów co może być przyczyną. Nagrywarki nie chcę zmieniać - lepsza mi nie potrzebna, dodatkowy wydatek też nie.
Co do konfiguracji, to przedstawia się ona następująco:
- LiteOn SOHW-812S@832S (firmware CG5G)
- Athlon XP 1600+; Asus A7V333 (VIA KT333); 512 MB RAM
- Windows XP Professional SP 2
Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem...
macmark jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.08.2005, 10:30   #2
BuBos18
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika BuBos18
 
Data rejestracji: 21.08.2003
Posty: 17
BuBos18 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzę że masz w nagrywarce bios z wyższego modelu, może tu leży problem?
BuBos18 jest offline  
Stary 25.08.2005, 10:55   #3
macmark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.11.2004
Posty: 8
macmark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Firmware zmieniałem właśnie w nadzieji wyelimiowania tego problemu.
macmark jest offline  
Stary 25.08.2005, 11:16   #4
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Jaką taśmą jest podpięta nagrywarka, 40 czy 80 żyłową ?

Nagrywarka na osobnym kanale ? (secondary master ?)
melag jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.