Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 12.08.2009, 04:03   #1
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem z wymianą napędu optycznego w laptopie A2500H

Witam wszystkich zainteresowanych problemem!

Sprawa wygląda na stępująco:

W laptopie A2500H (coś na płycie asus ale to nie asus, jakiś OEM, na pokrywie ma napisane ICom Computer) skończył się napęd cdr/dvd (combo). Był to Panasonic UJDA760. Z allegro został zamówiony nowy napęd (LG GCC-4244N), który po włożeniu do laptopa nie jest wykrywany przez jego bios. Co ciekawe przycisk eject działa... Nowy napęd został spr. w nowszym laptopie i działa bez problemu. Nie wiem co może być przyczyną? Wydaje mi się, że problem tkwi w laptopie: 1. BIOS 2. Interfejs napędu (ide/e-ide). Jeszcze stary napęd, ten uszkodzony był spr. w nowszym laptopie - nie jest wykrywany, ale działa przycisk eject. Podejrzewam coś z tym interfejsem... fizycznie wejścia są takie same, ale może chodzi o ten tryb pracy kontrolera ide / e-ide?
Proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuję!
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 12.08.2009, 11:16   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Może być problem natury master/slave - jeśli stary napęd był jako slave, a nowy jest zezworkowany na master (albo odwrotnie) to nie pójdzie.

W laptopowych napędach nie załatwia się tego zworkami, tylko lutuje piny (ale które - nie pamiętam).
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2009, 11:37   #3
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Sto lat!
Takie male co nieco o zworkowaniu
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2009, 12:15   #4
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
witam
dzieki za odpowiedz

wlasnie udalo mi sie znalezc informacje na ten temat

http://forum.cdrinfo.pl/f5/zmiana-us...aptopow-69086/

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic705208.html

wyglada na to ze to jest to, ale mimo wykonania lutu, napedu nadal nie widac

co ciekawe gdy wyjme dysk twardy (wd scorpio blue 80gb) to naped jest wykrywany jako maste

teraz tylko pytanie?
czy zle zrobilem lut?
czy ta instrukcja sie nie sprawdza w przypadku tego napedu?
czy moze dysk wd trezba ustawic z trybu CS na Master... (szukam wlasnie jak)

wiem tez ze da sie programowo to zmienic poprzez flashowanie firmwareu napedu


jak uda mi sie cos z tym zrobic to dam tutaj info

oczywiscie czekam tez na wasze sugestie

pozdr
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2009, 13:09   #5
+++LeWaP+++
Guru
 
Avatar użytkownika +++LeWaP+++
 
Data rejestracji: 17.04.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 2,534
+++LeWaP+++ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
dzięki za pomoc
przydała się

okazało się, że ie trzeba było łączyć tych 45 i 47 tylko rozewrzeć pin 47

wybrałem mniej ryzykowną metodę - zakleiłem go od zew. taśmą klejącą

można też oczywiście zastosować jakiś klej czy lakier który nie przewodzi

pozdr
__________________
lewap3@tlen.pl
+++LeWaP+++ jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.08.2009, 14:25   #6
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,456
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cieszymy się Twoim szczęściem.

__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z kółkiem od napędu. Kasan Napędy optyczne CD 2 19.06.2005 22:06
problem z emulacją napędu pod XP magic13 Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray 4 18.03.2005 19:00
Problem z wyborem napedu DVD RW KOSA99 Napędy optyczne DVD 5 30.08.2004 00:09
Problem z nagrywarka w laptopie afolga Napędy optyczne CD 6 03.05.2004 17:14
Matshita - problem z nagrywarką w laptopie khamill Napędy optyczne CD 2 04.02.2004 12:39


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.