Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2004, 08:41   #1
morgana
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Posty: 3
morgana w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
problem z nagrywarką DVD w kieszeni USB 2.0

Witam wszystkich

otóż mam taki problem.
Niedawno kupiłam nagrywankę LiteON double layer. Ponieważ chciałm by była to nagrywarka zewnętrzna kupilam takze specjalną kieszeń na USB 2.O. Oba urządzenia są sprawne - z pozytywnie przeszły test w sklepie w którym je kupiłam., tzn płyta DVD została poprawnie nagrana. Problem zaczyna sie gdy usiłuje podłaczyć je do swoich domowych komputerów. jeden z nich ABIT NF7s rev 2.0 = geforce4 4200 TI + barton 2500- drugi to mobo ASUS A7N8X deluxe , athlon 2000+ radek 9000pro. W obu windows XP pro + serwis pack 1 i zasilacze chieftec 360 dual fan , w 2x512 400 twin moss. otóz nagrywarka kiedy podłączam ją do któregokolwiek USB czy w Abicie czy w Asusie , w pewnym momencie zatrzymuje się i przestaje nagrywać, zapala się pomarańczowa dioda i stoi. przy płycie DVD średnio przy dwu procentach , przy Cdr jakieś 40. nagrywarka działa natomiast kiedy podłaczam ja do huba USB 1.1 przy monitorze, wyświetla się jednak wówczas komunikat by przełaczyć to urządzenie do szybszego portu. zainstalowałam najnowsze sterowniki dla nforce , nie pomogło. czy ktoś może wie w czym tkwi problem i dlaczego nagrywarka nie działa przy podłączaniu do USB przy mobo?
morgana jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 30.07.2004, 08:51   #2
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiem Ci tylko że "musisz" podłączyć ją conajmniej do USB2, ale zalecam FireWire...
bakupl jest offline  
Stary 30.07.2004, 10:45   #3
morgana
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Posty: 3
morgana w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Baku [pl]
Powiem Ci tylko że "musisz" podłączyć ją conajmniej do USB2, ale zalecam FireWire...

mam kieszeń na usb nie na fire wire. Sęk w tym ,że nagrywarka działa poprawnie ( choć woooooolno) na USB 1.1, a na 2.0 zacina się
morgana jest offline  
Stary 30.07.2004, 22:13   #4
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Co prawda, nie probowalem na USB 2.0 tylko na FireWire, ale...
-rozumiem, ze gniazda sa z cala pewnoscia 2.0.
-ewentualne dolaczone do MoBo stery do USB zainstalowane.
-kabelek sprawny i podlaczenie -tez. (max 170 cm, gruby, dobrze ekranowany)
-zadnych przejsciowek.
I powinno dzialac.
Na Macu z FW mialem taki przypadek, ze nagrywarka stracila polaczenie z dyskiem, grzecznie sie zatrzymala, poprosila o connect i dalej nagrywala po poprawieniu kabla.
Tu moze byc podobnie, ktores polaczenie nie jest "docisniete", brak sterow albo jakiejs d...ereli
yahol jest offline  
Stary 30.07.2004, 23:19   #5
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja mam swojego Nec'a 2500A w obudowie USB 2.0/Fire Wire i mi pieknie dziala. Powiem ze korzystam z portu usb 2.0.
Moze powinnas sprawdzic czy te porty usb sa dobrze podlaczone do plyty glownej. Moje usb 2.0, ktore znajduja sie na obudowie z dolu sa podlaczone prawidlowo do mobo i mi normalnie nagrywara dziala. Moze to powinnas sprawdzic.
nacuna jest offline  
Stary 31.07.2004, 09:34   #6
morgana
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Posty: 3
morgana w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez yahol
Co prawda, nie probowalem na USB 2.0 tylko na FireWire, ale...
-rozumiem, ze gniazda sa z cala pewnoscia 2.0.
Tak bo komputer wykrywa te porty jako USB 2.0 atakze przy podłaczreniu kieszeni do portu 1.1, wyswietla mi komunikat by podłaczyć ją do szybszych portów , których listę takze wyświetla.


-ewentualne dolaczone do MoBo stery do USB zainstalowane.

zainstalowałam sertwis pack 1, przy inatalowaniu sterów do mobo wyswietla siękomunikat ,że 2.) bedzi edziłac właśnie po zainstalowaniu serwis packa

-kabelek sprawny i podlaczenie -tez. (max 170 cm, gruby, dobrze ekranowany).
Kabelek sprawny, próbowałam dwóch , tego który była w komplecie z kieszenia i swojego od drukarki, oba normalnie działaja.
-zadnych przejsciowek.

żadnych
I powinno dzialac.

a nie działa
Na Macu z FW mialem taki przypadek, ze nagrywarka stracila polaczenie z dyskiem, grzecznie sie zatrzymala, poprosila o connect i dalej nagrywala po poprawieniu kabla.
Tu moze byc podobnie, ktores polaczenie nie jest "docisniete", brak sterow albo jakiejs d...ereli
Tylko jakiej ?
morgana jest offline  
Stary 27.09.2004, 13:43   #7
Ad@ma$
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Posty: 1
Ad@ma$ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiem od siebie, że mnie też nie udało sie w kieszeni USB 2.0 zamontować 832. Mnie wywala błąd magistrali jak tylko zakonczy pisać lead in. Nie ważne jest czy to DVD-r/rw czy +. Wszystkie sposoby na usidlenie tego wynalazku skończyły się fiaskiem. Chyba wymienie 832 na NEC'a ND-3500 lub na LG GSA-4160B. Swoją drogą teraz najpierw sprawdzę czy napęd zapisuje poprawnie w kieszeni czy nie, bo rozpoznaje poprawnie.
Ad@ma$ jest offline  
Stary 11.04.2005, 17:26   #8
Roth
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.05.2004
Posty: 37
Roth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A jakie masz prędkości nagrywania przy FireWire i wypalaniu DVD,jakie masz max prędkości ? Właśnie zmieniłem CDRW na DVDRW i ciekaw jestem jakie są "osiągi" na FireWire.....
Roth jest offline  
Stary 11.04.2005, 19:04   #9
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Pod osobna karta FireWire 400, najtanszy model Billiona, wypalam DVDR- z szybkoscia 4x (realna predkosc 3,4-3,7x) bez problemow.
Na USB 2.0 udalo mi sie wypalic plyte DVD+R z predkoscia 4x (realnie 2,-3,4x)
Dysk Seagate 7200, 40GB.
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline  
Stary 11.04.2005, 19:35   #10
Roth
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.05.2004
Posty: 37
Roth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeraziłem się tym błedem troszke.....aż sprawdze jutro czy mój FireWire i Pioneer 109 "współpracują",i nie robią błędów....
Takie głupie pytanie jeszcze, co polecacie Nero 6.6.0.8a czy Alcohol.120.v1.9.5.2722........coby troszke wątek zminić.
Albo jeszcze coś...ile średnio zajmuje nagranie płyty DVD z danymi, przez FireWire?

Musiałem zadać kilka kretyńskich pytań.....(bo zawsze ylko czytam)http://forum.cdrinfo.pl/newreply.php...te=1&p=443428#
Bicz
Nie bijcie
Roth jest offline  
Stary 16.05.2005, 13:17   #11
Roth
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.05.2004
Posty: 37
Roth w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy Alcohol.120.v1.9.5.2722 sprawiał komuś problemy na kieszeni USB lub FireWire?
Dzoszukałem się ostatnio spisu nagrywarek na alkoholu 120%, i nie ma tam mojego Pionnera 109 .....ale nic myśle zobaczymy. Do pierwszych kilkunastu % idzie OK, potem nagle wyskakuje błąd, że mam za mały bufor ustawiony (w Alcoholu bufor na max mam nastawiony).....miał ktoś cos takiego? Bo nie wiem czy to nie zgodność z nagrywarką, czy też program ma problem z napędami w kieszeniach wszelakich. A może to wina tego i tego, albo moja?
Roth jest offline  
Stary 18.05.2005, 00:29   #12
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Co prawda WinXP ma swoje stery

Ale warto poszukać jeszcze uniwersalnych sterowników do czegoś takiego jak MassStorage

A po polskiemu: Masowe Urządzenie Magazynujące USB

To niby jest potrzebne pod USB 2.0 w WinXP, żeby poprawnie funkcjonowało

Osobiście miałem kilka napędów w kieszeni zewnętrznej

I nie bylo najmniejszych problemów z nagrywaniem DVD x8

Będziemy próbować i szybciej

Na razie jednak jest problem z Testem Jakości Dysku w Nero CD/DVD Speed

Jakiś błąd odczytu - ale jeszcze się z tym powalczy
__________________
VIZZARD jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.