Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.07.2005, 14:36   #1
MJK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.07.2005
Posty: 4
MJK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z odtworzeniem kopii niektorych filmow. Co robie zle ??

Witam szanowna spolecznosc forum. Z gory przepraszam za brak "ogonkow" ale nadaje z zagranicy.

Ostatnio zostalem szczesliwym posiadaczem nagrywarki DVD GSA-4163B A103.

Zanim przystapilem do palenia plytek zapoznalem sie dokladnie z roznymi zagadnieniami na forum, ktorego jestem stalym bywalcem aczkolwiek dopiero teraz zostalem "zmuszony" do rejestracji ze wzgledu na moj problem.

Moj proces kopiowania wyglada nastepujaco:
- uruchamiam AnyDVD 5.4.2.1,
- przy pomocy DVD Shrink 3.2.0.15 dokonuje "scisniecia" materialu w celu nagrania na 4,7 GB (usuwam tylko zbedne sciezki dzwiekowe i napisy - reszta bez zmian),
- tworze obraz na HDD (z poczatku bylo to .iso, obecnie tworzy format .mds),
- wypalam obraz przy pomocy Alcohol 120% 1.9.5.2802.

Zdecydowana wiekszosc skopiowanych filmow dziala bez zarzutu, jednak z kilkoma z nich mam powazny problem - odczyt jest mozliwy tylko w mojej nagrywarce. W zadnym innym napedzie - stacjonarnym badz w PC - nie da sie ich uruchomic.
Slychac jakies mielenie, trzeszczenie i po chwili plyta sie zatrzymuje. Komunikat mowi ze nie ma plyty w srodku. W momencie proby odczytu kopii w mojej nagrywarce wszystko jest ok. Problem ten wystapil m.in. z Adwokatem Diabla, Meet Joe Black i LOTR Fellowship of the Ring - pozostale ok. 10 innych filmow dziala wszedzie bez problemu.

Przegladalem forum, szukalem (choc czas mam ograniczony gdyz z netu korzystam tylko w kafejce) i nie wiem w czym lezy problem.
Probowalem nagrywac innymi programami, ASPI jest ok, nie jest to tez wina plyt bo probowalem roznych. Nie wiem jakie jeszcze moge podac informacje.
Efekt jest zawsze ten sam.

W czym wiec moze byc problem? Co robie zle? Czy to kwestia jakichs specjalnych zabezpieczen w w/w plytach ?

Ostatnio zmieniany przez MJK : 02.07.2005 o godz. 14:39
MJK jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.07.2005, 16:21   #2
melag
Fibaro
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika melag
 
Data rejestracji: 01.02.2005
Lokalizacja: Poznań
Posty: 5,790
melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>melag jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez MJK
Witam szanowna spolecznosc forum. Z gory przepraszam za brak "ogonkow" ale nadaje z zagranicy.

Ostatnio zostalem szczesliwym posiadaczem nagrywarki DVD GSA-4163B A103.

Zanim przystapilem do palenia plytek zapoznalem sie dokladnie z roznymi zagadnieniami na forum, ktorego jestem stalym bywalcem aczkolwiek dopiero teraz zostalem "zmuszony" do rejestracji ze wzgledu na moj problem.

Moj proces kopiowania wyglada nastepujaco:
- uruchamiam AnyDVD 5.4.2.1,
- przy pomocy DVD Shrink 3.2.0.15 dokonuje "scisniecia" materialu w celu nagrania na 4,7 GB (usuwam tylko zbedne sciezki dzwiekowe i napisy - reszta bez zmian),
- tworze obraz na HDD (z poczatku bylo to .iso, obecnie tworzy format .mds),
- wypalam obraz przy pomocy Alcohol 120% 1.9.5.2802.

Zdecydowana wiekszosc skopiowanych filmow dziala bez zarzutu, jednak z kilkoma z nich mam powazny problem - odczyt jest mozliwy tylko w mojej nagrywarce. W zadnym innym napedzie - stacjonarnym badz w PC - nie da sie ich uruchomic.
Slychac jakies mielenie, trzeszczenie i po chwili plyta sie zatrzymuje. Komunikat mowi ze nie ma plyty w srodku. W momencie proby odczytu kopii w mojej nagrywarce wszystko jest ok. Problem ten wystapil m.in. z Adwokatem Diabla, Meet Joe Black i LOTR Fellowship of the Ring - pozostale ok. 10 innych filmow dziala wszedzie bez problemu.

Przegladalem forum, szukalem (choc czas mam ograniczony gdyz z netu korzystam tylko w kafejce) i nie wiem w czym lezy problem.
Probowalem nagrywac innymi programami, ASPI jest ok, nie jest to tez wina plyt bo probowalem roznych. Nie wiem jakie jeszcze moge podac informacje.
Efekt jest zawsze ten sam.

W czym wiec moze byc problem? Co robie zle? Czy to kwestia jakichs specjalnych zabezpieczen w w/w plytach ?
Spróbuj zrzucić materiał na HDD DVD_DECRYPTEREM
8 )
melag jest offline  
Stary 02.07.2005, 19:07   #3
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wypal też Decrypterem, albo Nero.

Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 02.07.2005, 23:01   #4
bbart
Bywalec
 
Avatar użytkownika bbart
 
Data rejestracji: 28.11.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 35
bbart w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Może płytki nie były sfinalizowane podczas nagrywania? U mnie występował ten sam błąd ale tylko i wyłącznie na napędach DVD-ROM. W nagrywarce i w napędzie stacjonarnym (Panasonic S29) płyty chodziły bez problemu a na innych DVD w PC przez chwilę dochodziły bardzo dziwne dźwięki i płyta stawała całkowicie.
bbart jest offline  
Stary 03.07.2005, 00:53   #5
zick
.................
 
Avatar użytkownika zick
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Lokalizacja: Wilde World
Posty: 531
zick zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MJK
Moj proces kopiowania wyglada nastepujaco:
- uruchamiam AnyDVD 5.4.2.1,
- przy pomocy DVD Shrink 3.2.0.15 dokonuje "scisniecia" materialu w celu nagrania na 4,7 GB (usuwam tylko zbedne sciezki dzwiekowe i napisy - reszta bez zmian),
- tworze obraz na HDD (z poczatku bylo to .iso, obecnie tworzy format .mds),
- wypalam obraz przy pomocy Alcohol 120% 1.9.5.2802.
DVDShrink nie zdejmuje tylko regionu więc nie potrzeba zapuszczac AnyDVD
jeśli region jest ok.
O ile pamietam
__________________
zick jest offline  
Stary 05.07.2005, 09:42   #6
MJK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 02.07.2005
Posty: 4
MJK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Probowalem zrzucac i nagrywac DVD Decrypterem. Nero nie moge nagrac bo DVD Shrink tworzy mi obraz w formacie .mds, mimo, ze ma ustawione .iso (wczesniej tworzyl normalnie .iso wiec nagrywalem Nero - nie wiem skad ta zmiana, formatu plikow na HDD nie zmienialem (mam caly czas FAT32)).

Nie sadze tez by byl to problem nie zamknietych plyt bo wszystkie nagrywam w ten sam sposob i wiekszosc chodzi bez problemow.
MJK jest offline  
Stary 05.07.2005, 10:51   #7
fonon
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.11.2003
Posty: 107
fonon zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez MJK
mam caly czas FAT32
FAT32 ma ograniczenie rozmiaru pliku do 2GB. Spróbuj nie robić obrazu płyty tylko pliki VOB i nagraj je na DVD. Kiedyś próbowałem tak jak ty z identycznym skutkiem.
fonon jest offline  
Stary 05.07.2005, 15:48   #8
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Albo zrób konwersję na NTFS.
Pozdr.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.