Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.09.2004, 20:46   #1
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problemy z odtwarzaniem DVD film - QSI DVDRW SDW-041


Witam wszystkich!
Wlasnie odkrylem to forum. Mama dziwny problem: niedawno kupilem laptopa z napedem DVD+RW i moje zaskoczenie nie chce mi czytac ok 30% DVD oryginalnych - mniej wieej taka sama proporcja z kopiami. Na stacionarnym kompie i odtw domowym wszystko gra. Laptok poszedl nawet na tydzien do szybkiego serwisu i kazali mi wyczyscic plyty - te same plyty na modelu w sklepie dzialaly , Pokazuje sie komunikat , ze dyski sa w formacie nieobslugiwanym przez win, albo wcale ich nie widzi. Filmy "wyprobowywalem" wiele razy raz mi zaskoczyl jeden ale po powtornym wlozeniu ^_^ - to samo . Odtwarzacze Media Player 10 i Power DVD5 juz robilem format c: wiec to raczej nie pomoze. System XP z SP2. Co mozna poradzic

Ostatnio zmieniany przez mareck : 25.09.2004 o godz. 22:22
mareck jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.09.2004, 17:21   #2
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Powiedzcie mi cos (-: albo jestem glupi i jakglupek od dwoch tygodni szukam problemu gdzie go nie ma. Albo powinienem zrobic awanture w szerwisie i zazadac wymiany lub naprawy combo ?
mareck jest offline  
Stary 24.09.2004, 20:50   #3
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mareck jest offline  
Stary 24.09.2004, 21:23   #4
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Moze laser? Sproboj inny naped DVD...
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline  
Stary 24.09.2004, 21:50   #5
starmen4
Bywalec
 
Data rejestracji: 12.01.2004
Lokalizacja: Biała Podlaska
Posty: 29
starmen4 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez mareck
Powiedzcie mi cos (-: albo jestem glupi i jakglupek od dwoch tygodni szukam problemu gdzie go nie ma. Albo powinienem zrobic awanture w szerwisie i zazadac wymiany lub naprawy combo ?
Doradzam + wymiana. Czyszczenie płyt nic raczej nie pomoże. Kolega miał podobny problem - po wymianie wszystko było .
starmen4 jest offline  
Stary 24.09.2004, 22:15   #6
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tez mysle, ze to laser. Problem jest jednak o tyle nietypowy, ze wiekszosc DVD i cd czyta bez problemow - przez 2 tyg juz chyba zrobilem wszystko. Jak pisalem komp byl nawet w serwisie i wrocil z adnotacja , ze wszystko dziala po wyprobowaniu kilku DVD i CD ale kto ich tam wie. Moze to jakas skaza na laserze , kalibracja czy jeszcze cos. Ciekawe jest , ze ta sama plyta raz ruszyla, raz pokazala sie jako widoczna dla systemu ale zlaszal sie blad formatu a wiekszoc razy byla poprostu niewidoczna ( nie dotyczy to tylko jednej plyty - nie chodzi mi ok 20-u). Prze weekend podladuje sie troche , zeby nakrzyczec w serwisie ale i tak jestem wkurzony. A poza tym sprzecik cacy Celeron M (centrino) z 512 Ramu i 60 G HDD 2,9 kg i WiFi - 3tys zl
Nie moge niestety sprobowac innego napedu bo to notbook
mareck jest offline  
Stary 25.09.2004, 22:32   #7
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Qsi Dvdrw Sdw-041

Dodalem typ combo - aly dzien przeszukiwalem rozne fora - angielskie, niemiecki i fracuskie. Ten naped stwarza troche problemow szczegolnie z zapisem RW, ale to sa skutki upgradowania "dziwnego" softu. Problem jest z producentem tego ustrojstwa albo QSI albo NU. Sam juz nie wiem co otym myslec. Te napedy siedza w roznych firmowych notebook'ach. Moze ktos ma takiego Ja mam Gericom. I jeszcze jedno 2 DVD , ktore nie chodzily przpisalem na desktopie Alkocholem z AnyDvd i kopie dzialaja - na stacjonarnym oryginaly oczywiscie tez dzialaja. Jestem w kropce.
mareck jest offline  
Stary 26.09.2004, 10:25   #8
picasso_p
Bywalec
 
Avatar użytkownika picasso_p
 
Data rejestracji: 28.02.2004
Posty: 40
picasso_p w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jeśli na takim samym w serwisie dziłały a na twoim nie to trzeba było postawić koło niego swojego i powiedzieć by zrobili tak by i na twoim tak działało , niech szukają przyczyny do skutku , póżniej idziesz z tymi samymi płytkami do nich przed odebraniem i sprawdzasz , jak zrobili zle to nie odbierasz.A tak naprawde jeśli miałeś taką sytuację że na takim samym latopie w serwisie to chodzilo , to serwis tego nie widząc po prostu coś kombinuje.
Pozdrawiam i współczuje.
picasso_p jest offline  
Stary 26.09.2004, 13:37   #9
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niestety pomyslalem o tym za pozno a komputer byl wysylany do centrali , ale nic straconego - mam jeszcze caly rok gwarancji i napewno to zrobie. Najgorsze jest to, ze bede musial pozbyc sie kompa na tydzien albo dwa i zrobic kopie tego co mam juz zainstalowane - pierwdzy krok magikow z serwisu : format c: . Atakuje we wtorek jutro biore sobie dzien wolny od pracy i od kompa. Dzieki za wyrazy wspolczucia. Podziele sie potem doswiadczeniem
mareck jest offline  
Stary 26.09.2004, 19:43   #10
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
juz chyba wiem , gdzie jest problem i jak moge go udowodnic w serwisie bo filmy DVD - moga powiedziec , ze 10 - 20 % to nic moge sobie przegrac. Zupelnie zapomnialem , ze mam encyklopedie na dvd-romie i oczywiscie nie dziala - a przeciez filmy sa w formacie dvd-rom. A ze jakies chodza to mam po prostu szczescie - a wiec combo - i do bojuuuuuu!
mareck jest offline  
Stary 04.10.2004, 19:04   #11
mareck
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.09.2004
Posty: 12
mareck w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak jak obiecalem. Komputer wrocil z serwisu gdzies tam i wymienili mi naped. Oczywiscie to co nie dzialalo dziala, ale Q-mac zapomnieli mi oddac zasilacza i musze jeszczcze czekac 3 dni az racza go znalezc i odeslac - niezle, co ? Powodzenia dla wszystkich, ktorzy maja problemy z technikami
mareck jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.