Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.03.2005, 19:32   #1
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przeróbka A.E.R.O. na DVD AUDIO DTS ???

Witam
Pytanie i problem są dla mnie dość mocno zakręcone - ostatnio udało mi się zdobyć zrippowaną płytkę "DTS Audio - Jean Michel Jarre - Aero - 2004 (DVD Audio 5.1 AC3 To DTS)" - odtwarzana jest tylko w programiku VLC media player co oczywiscie nie jest żadnym problemem (jakość muzyki w 5.1 dosłownie poraża nie mówiąc już o podłączeniu tego przez Spdif do KD

Natomiast nurtuje mnie rzecz innego rodzaju do pliczku dołaczono właśnie wyżej wymienionego playerka (dossałem sobie nowszą wersję ) oraz zbiór pewnych programów i info o następującej treści :"Just burn in Nero as wave on a cd-r. DTS Tools ( DVD Audio 5.1 AC3 To DTS ) will give you a chance to make your own DTS cd's from AC3 files. "

Hmm szczerze mówiąc lekko zgłupiałem (pliki są nagrane w formacie wav - i nieobsługiwane przez żaden inny program - nawet foobar wydaje tylko syczenie )- dołączone są tam natomiast następujące programy:
- SurCode CD-pro DTS 1.0.9
- ReJig
- BeSweet v1.5b25 + GUI
- Besure 1.2
- AC3 MAchine
oraz link do instrukcji http://www.app.demon.nl/guides.htm

i szczerze mówiąc dalej nie wychodzi zrobienie mi tej płytki w DVD Audio z DTS
czy ktoś może się w to bawił albo ma doświadczenie z tymi programami i mógłby w jakiś przystępny sposób mi naświetlić jak do tego się zabrać ??

Pozdrawiam
Calme
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 27.03.2005, 20:14   #2
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking

Problem rozwiązany
Sprawa jest bardziej banalna niż się wydawało - zmyliła mnie ta informacja w pliku o tych programach

Nagrywa się te pliki wav (DTS) jako zwykłą CD AUDIO pod Nero.
Po nagraniu (w dvd w KD z dekoderami dd i dts) widzi plytę jako Audio CD (DTS) ST (Stereo Surround) - jakość muzyki boska - praktycznie to samo co na DVD Audio - w każdym bądź razie dla laika trudna do odróżnienia. (tu pewnie trzeba by już mieć drogie zestawy co by poczuć znaczącą różnicę )

Natomiast jesli chodzi o słuchanie na kompie - w foobarze /power dvd/ wmplayer tej płyty nie da się przesłuchać.
Odtwarza ją Vlc media player (www.videolan.org) i player (Creative MediaSource Player) dołączony do Audigy 2 ZS - ale to podejrzewam, tylko dlatego, że jest to kwestia dekoderow DTS i DD wbudowanych w tą kartę (Audi HQ > Device Controls > Decoder > DTS ES/DD EX )

Co ciekawsze Creative MediaSource Player poznaje płytę tak samo jak dvd w KD czyli Audio CD (DTS) ST Surround.
Płytka nie dość, że robi pięknie dźwięk 5.1 to na głośnikach 7.1 Creativa po włączeniu opcji CMSS 3D (Stereo Surround) w konsoli EAX'a jest odlotowy dźwięk 7.1

POLECAM POEZJA
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline  
Stary 27.03.2005, 22:26   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No proszę!

Ten temat polecić można jako wzorcowy

Ktoś zadaje konkretne pytanie

Ktoś odpowiada: konkretnie, rzeczowo i na temat

Bez docinków i tekstów: "poszukaj" i "po co ci to?"

Tak powinien wyglądać każdy temat na forum



Dziś pytanie, dziś odpowiedź!

O sorry!

Wczoraj pytanie, dziś odpowiedź!


^_^
__________________
VIZZARD jest offline  
Stary 28.03.2005, 01:04   #4
Calme
West Coast Player
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Calme
 
Data rejestracji: 07.01.2005
Lokalizacja: Lublin
Posty: 923
Calme zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm ehhhyyy chyba sie zaczerwienilem
__________________
Obiektywni.pl
Calme jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.