Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.08.2004, 17:42   #1
esiu_pl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2003
Posty: 5
esiu_pl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Pytanie odnośnie LiteOn 832S

Witam,
mampytanko odnośnie LiteOna 832S. Kupilem o pare dni temu i wypala ok, tzn potrafie odczytac nagrane plytki zarowno w litku jak i innym odtwarzaczu DVD. Chodzi mi jednak o te wlasnie plytki. Widze ze nagrywarka od wewnetrznej strony wypalila mocniej (tzn jest ciemniejszy krag) a na zewnatrz jest jasniejszy. Czy to normalne ??
pzdr

Esiu
esiu_pl jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.08.2004, 17:44   #2
Turboni
Wyjechać Ci z bani ?
 
Avatar użytkownika Turboni
 
Data rejestracji: 26.02.2004
Lokalizacja: Warszawa - obecnie Pruszków
Posty: 4,124
Turboni niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja nie zauwazylem u siebie czegos takiego. cala plytke mam tak samo wypalona i zadnych roznic w kolorach
__________________
Choćby było z gówna nic mu w życiu nie dorówna.
Telekomunikacja - nie burdel.
Nie każdy klient musi być zadowolony.


Żale kierować TU lub TU
50102055581111133885000064 INTELIGO Zbieram na drugi palnik - LITEK lub BENQ kazdy grosz sie liczy
Juz nie szukam pracy
Plextor PX-716A bios 1.04 RPC1
Turboni jest offline  
Stary 14.08.2004, 21:23   #3
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez esiu_pl
Witam,
mampytanko odnośnie LiteOna 832S. Kupilem o pare dni temu i wypala ok, tzn potrafie odczytac nagrane plytki zarowno w litku jak i innym odtwarzaczu DVD. Chodzi mi jednak o te wlasnie plytki. Widze ze nagrywarka od wewnetrznej strony wypalila mocniej (tzn jest ciemniejszy krag) a na zewnatrz jest jasniejszy. Czy to normalne ??
pzdr

Esiu
Chyba raczej mniej niż bardziej


Sprawdź jeszcze producenta tych płyt


Jeżeli to Made in Shit to to normalne
VIZZARD jest offline  
Stary 14.08.2004, 21:45   #4
Rawi
Bywalec
 
Avatar użytkownika Rawi
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Posty: 27
Rawi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hmm, w pierwszym momencie mialem tez odpisac ze u mnie wszystkie plyty maja taki sam kolor, jednakze jak dluzej sie zaczalem im przygladac, bardizej wytezac wzrok i pod odpowiendim katem to dostrzeglem ze *minimalnie* inny kolor (ale to trudno dostrzec i nie powiem czy to ciemniejszy czy jasniejszy obszar bo zalezy pod jakim katem sie patrzy i z jakiej odleglosci) oddalony w promieniu 6mm od srodka - tak jest na Platiunumach +R 8x. Ale nie wiem czy o cos takiego ci chodzilo. Ale to nagrywarka nie ma nic do tego, bo jak sie przyjzalem jeszcze nie nagranym platinumom to tez jest taki inny obszar w promieniu pierwszych 6mm, choc naprawde trudno go dostrzec
Rawi jest offline  
Stary 15.08.2004, 09:22   #5
esiu_pl
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.09.2003
Posty: 5
esiu_pl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za odpowiedzi.
Chwilowo uzywalem jednej plyty Taiyo Yuden co byla dostarczona z napedem a inna to Memorex +R i EmTec -R. Jak juz wspomnialem plyty chodza ok. No zobacze jeszcze inne plyty, bo chce kupic TDK, bo podobno sa dobre.
pzdr
esiu_pl jest offline  
Stary 15.08.2004, 09:52   #6
Ricki
Guru
 
Avatar użytkownika Ricki
 
Data rejestracji: 14.06.2002
Lokalizacja: Rawicz
Posty: 1,270
Ricki zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Te kręgi są spowodowane zmianą prędkości zapisu z prędkości 4x na 6x i następnie 8x.
Ricki jest offline  
Stary 15.08.2004, 10:58   #7
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Ricki
Te kręgi są spowodowane zmianą prędkości zapisu z prędkości 4x na 6x i następnie 8x.
To zależy od jakości nośnika. Przed zapisem x8 na Verbatimach są odcienie. Na HP x8 odcieni brak przed i po zapisie. I znacznie większa ilość błędów na Verbatimie mimo iż ten sam producent MCC.
slawekj jest offline  
Stary 15.08.2004, 12:34   #8
Rawi
Bywalec
 
Avatar użytkownika Rawi
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Posty: 27
Rawi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no nie wiem na ile te kregi maja wplyw na jakosc nosnika, ale na Platinumach +R 8x sa, a jakos nagrania przez 832 jest naprawde bardzo dobra, PIF nie przekraczaja 4
Rawi jest offline  
Stary 15.08.2004, 19:43   #9
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A może chodzi o to, ze tam gdzie są nagrane pliki jest ciemniejszy krąg a tam gdzie nie są jest jasniejszy
B@rtek jest offline  
Stary 15.08.2004, 20:16   #10
Rawi
Bywalec
 
Avatar użytkownika Rawi
 
Data rejestracji: 08.08.2004
Posty: 27
Rawi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
nieno bez przesady , tu mowa o bardzo trudno dostrzegalnych kregach a nie o kregach ktore widac z kilomatra do ktorego miejsca nagrywarka wypalila
Rawi jest offline  
Stary 15.08.2004, 20:18   #11
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No wiem ^_^
B@rtek jest offline  
Stary 01.09.2004, 21:45   #12
gorzyga
demoscener
 
Avatar użytkownika gorzyga
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Posty: 5
gorzyga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
smugi

u mnie tez sa na 832. Na esperanzach -R x 4 i hawkach -R x 4 w odleglosci ok. 6 mm od poczatku obszaru zapisu. potem czasami w innych miejscach wystepuja,ale znacznie delikatniejsze. na niektorych sztukach tych plyt sa widoczne bardziej,a na niektorych mniej. co dziwne,nie widach,zeby w tych miejscach odczyt byl gorszy. denerwuje mnie to dlatego,ze znajomy ma tez taka nagrywarke i u niego nie widach tych smug,ale nagrywa na innych plytach z predkoscia x2. mam nadzieje,ze to kwestia predkosci,bo jak podobnie zachowywala sie moja stara nagrywarka CD LG to byl poczatek jej konca-te smugi to byly miejsca praktycznie nie nagrane. Jezeli ktos cos wie na ten temat,to prosze o odpisanie. Pozdrawiam wszystkich!
gorzyga jest offline  
Stary 02.09.2004, 06:28   #13
kondziorek
Registered
 
Avatar użytkownika kondziorek
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Blizne
Posty: 43
kondziorek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ludzie, jest sens sie tak zastanawiac??
czy jest sens sobie tym glowy zaprzatac??
ja tez mam tego Litka, odpalilem tez kilka razy Kprob'a - wyniki w normie
ale juz nie wymyslilem, zeby wyreczac nagrywarke z "patrzenia" na wypalone dane
nie przejmuje sie tak tym, bo podobno Litek ma bardzo dobra korekcje bledow przy odczycie i mam nadzieje, ze jak plytka bedzie nie-do-odczytu na innych napedach, to da sie jeszcze na Litku odczytac i zapisac na cos nowego (pewnie nosniki beda juz jeszcze lepszej jakosci)
a jezeli nie, no to co poradzisz?? - zlosliwosc sprzetow
...no i trzeba bedzie zyc dalej...

pozdrawiam,
kondziorek jest offline  
Stary 02.09.2004, 17:45   #14
gorzyga
demoscener
 
Avatar użytkownika gorzyga
 
Data rejestracji: 01.09.2004
Posty: 5
gorzyga w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no fakt

no fakt,masz racje,ze nie powinienem sie za bardzo przejmowac,ale mam mala "schize" na tym punkcie,a glownie chodzi mi o dane,ktore zapisuje,nie chcialbym ich stracic,bo ze tak powiem,sa nie do odzyskania. Ale coz,dzis sprobuje nagrac x1,wiec bede wiedzial,czy te smugi sa zwiazane z predkoscia. Pozdrowienia.
gorzyga jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.