Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.02.2004, 21:07   #1
lechoo69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 11
lechoo69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Angry Ratunku !!!

Brakuje mi juz po prostu cierpliwosci. Ale po kolei. Zakupiłem nagrywarke DVD LiteON 451S wiedziony wizją robienbia kopii bezpieczeństwa oraz mozliwością archiwizacji. Zacząłem kopiowac swoje filmy - niestety mój odtwarzacz stacjonarny PANASONIC DVD RV32 podczas odczytu nagranych przeze mnie filmów niemozebnie sie tnie. Nie da sie tego ogladać !!! Nagrywałem na kilku rodzajach nośników i efekt zawsze ten sam. Nagrywałem róznymi programami: Clone DVD, Alcochol 120%, Nero, DVD SHRINK i efekt jak zwykle ten sam. Najśmieszniejsze jest to iz moje "nagrania" odtwarzacze moich kolegów czytaja bez zarzutu, oraz mój odtwarzacz czyta inne nagrane przez kogoś innego płyty z filmami bez kłopotów (być może na innej nagrywarce). Gdzie lezy przyczyna tego zjawiska Nagrywam na płytach DVD-R. Pomózcie błagam !!! Moze robie cos nie tak
lechoo69 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.02.2004, 21:37   #2
evo'mazi
Bywalec
 
Avatar użytkownika evo'mazi
 
Data rejestracji: 19.02.2004
Lokalizacja: Wągrowiec
Posty: 47
evo'mazi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wina lezy pewnie w twoim odtwarzaczu ! Proste ! Jesli wszedzie dziala a u Ciebie nie to to jedyne wyjscie ! Pozdrawiam !
evo'mazi jest offline  
Stary 26.02.2004, 21:48   #3
lechoo69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 11
lechoo69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Logicznie kumasz ...

... ale dlaczego czyta bezproblemowo płyty nagrane przez kogos innego MOże to przyczyna nosnika ? Czyta filmy nagrane na GIGA MASTER DVD-R. Tylko gdzie je kupic
lechoo69 jest offline  
Stary 26.02.2004, 22:24   #4
JarasMSR
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika JarasMSR
 
Data rejestracji: 26.11.2003
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 181
JarasMSR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po pierwsze nie napisałeś, na czym palą twoi kumple, których płyty twój DVD łyka. możliwe, że na plusach (albo jeszcze lepiej używają booktype'a) i twoja stacjonarka to lubi, a twoimi minusami się dławi. w przeciwnym wypadku, jeżeli:

a) twoje produkcje odrzuca twój sprzęt, a akceptuje sprzęt kolegów
b) kolegów produkcje akceptuje sprzęt zarówno twój jak i ich

gwoli wyjaśnienia - nie napisałeś, czy koledzy mają problemy ze swoimi produkcjami, więc przyjąłem, że nie mają. z a) wynikało by, iż coś się dzieje z twoją stacjonarką, natomiast z b), że wina leży po stronie twojej nagrywarki/softu, które to wnioskowania wzajemnie się wykluczają. powyższe rozumowanie jest bardzo ogólnikowe skąd wniosek, że jeśli koledzy też palą na minusach, to problem jest ukryty głęboko i dobrze zamaskowany =]. o co chodzi wytłumaczę na przykładzie: za siedmioma góra...eee....kiedyś, po tym jak mi się DVD2DVD-R wysypał, zmuszony byłem po raz pierwszy wykonać "ręczny" authoring, co zaowocowało filmem posiadającym ścieżki dźwiękowe angielską i polską oraz polskie napisy, ukrywające się pod paskudnymi pseudonimami odpowiednio German1 i German2, oraz napisy German. nie namyślając się długo odpaliłem ifoEdita i w ciągu kilku chwil poprawiłem plik VTS_01_0.ifo. dumny ze swoich przeogromnych umiejętności oraz niewyobrażalnie wręcz wysokiego poziomu inteligencji, które to pozwoliły mi szybko uporać się z kłopotem, zafundowanym przez bezduszny program. jakież było moje rozczarowanie, gdy okazało się, iż nie jestem geniuszem, a tylko zwykłym użytkownikiem komputera wyposażonego w nagrywarkę DVD, która to film czyta bezproblemowo, a już konsola i DVD kumpla sobie z płytką nie radzą, z powodu rozbieżności w plikach VTS_01_0.ifo i VIDEO_TS.ifo, o którym najzwyczajniej w świecie zapomniałem podczas wprowadzania poprawek, oraz faktu o WIELE większej tolerancji błędów "twórcy" DVD-Video przez napędy komputerowe. ale żeby zachodziła analogia należy jeszcze wspomnieć, że na innego kolegi mega-supa-hipa etc. odtwarzaczu stacjonarnym, na zakup którego trzeba brać kredyt, wszystko śmiga bez najmniejszych zacięć. taka pierdółka a tyle zamieszania.
...oczywiście jak każda bajka ta też posiada morał, a brzmi on: gdyby kózka miała nagrywarę DVD, to by miała większe problemy niż jakaś złamana nóżka. a teraz do łóżek dzieciaczki i lulu.
__________________
JarasMSR jest offline  
Stary 27.02.2004, 18:07   #5
lechoo69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 11
lechoo69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez JarasMSR
po pierwsze nie napisałeś, na czym palą twoi kumple, których płyty twój DVD łyka. możliwe, że na plusach (albo jeszcze lepiej używają booktype'a) i twoja stacjonarka to lubi, a twoimi minusami się dławi. w przeciwnym wypadku, jeżeli:

a) twoje produkcje odrzuca twój sprzęt, a akceptuje sprzęt kolegów
b) kolegów produkcje akceptuje sprzęt zarówno twój jak i ich

gwoli wyjaśnienia - nie napisałeś, czy koledzy mają problemy ze swoimi produkcjami, więc przyjąłem, że nie mają. z a) wynikało by, iż coś się dzieje z twoją stacjonarką, natomiast z b), że wina leży po stronie twojej nagrywarki/softu, które to wnioskowania wzajemnie się wykluczają. powyższe rozumowanie jest bardzo ogólnikowe skąd wniosek, że jeśli koledzy też palą na minusach, to problem jest ukryty głęboko i dobrze zamaskowany =]..
Własnie dostałem wiadomośc od kolegi który zapowiedział ze u niego podobnie jak u mnie po połowie filmu obraz i dzwiek sie tnie. Wiec chyba wsystko wskazuje na nagrywarke lub soft. Jezeli nagrywarka to czy takie objawy kwalifikuja ja do wymiany gwarancyjnej A moze nalezało by sformatowac system i zacząc to wszystko od nowa
lechoo69 jest offline  
Stary 27.02.2004, 22:21   #6
Mirek-1977
Pentium4ever
 
Avatar użytkownika Mirek-1977
 
Data rejestracji: 06.12.2003
Lokalizacja: Ostróda
Posty: 601
Mirek-1977 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
spróbuj z BOOKTYPE

znajdziesz na forum info w tej sprawie

a jak nie to ja się wtedy udzielę
Mirek-1977 jest offline  
Stary 27.02.2004, 22:55   #7
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam niedawno zalozylem topic o panasonicu rv-32 i tak jak lechho69 posiadam ten sam problem plytki dvd-r pale na litku 451s a stacjonarka to panasonic rv-32 i filmy bardzo tna , dzisiaj w ramach eksperymentu wypalilem dvd+r + booktype i po wrzuceniu tak wypalonej plytki stacjonarka troche mieli plyte i nie zawsze ja uruchamia a jak uruchomi to film idzie bez zaciec .
Wajchiusz jest offline  
Stary 28.02.2004, 17:29   #8
lechoo69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 11
lechoo69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Mirek-1977
spróbuj z BOOKTYPE

znajdziesz na forum info w tej sprawie

a jak nie to ja się wtedy udzielę

Niepotrzebnie zwlekasz. Każdy taki eksperyment to dla mnie ok 10 zeta w plecy. Za chwilke ide do Media Markt i zakupuje płytkę DVD+R robie eksperyment z BOOKTYPE, mam nadzieje że sie uda.
lechoo69 jest offline  
Stary 28.02.2004, 18:24   #9
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez lechoo69
Niepotrzebnie zwlekasz. Każdy taki eksperyment to dla mnie ok 10 zeta w plecy. Za chwilke ide do Media Markt i zakupuje płytkę DVD+R robie eksperyment z BOOKTYPE, mam nadzieje że sie uda.
Jak nagrasz tak plytke podziel sie wrazeniami jak sie u Ciebie sprawuje.
Wajchiusz jest offline  
Stary 28.02.2004, 18:54   #10
czopochrup
Toshiba... :&gt;
 
Data rejestracji: 27.02.2004
Posty: 163
czopochrup zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
mam to smao na moim odtwarzaczu LG (kino domowe) nagrywam DVD-RW i sie tnie film coraz bardziej i bardziej ;( a na kompe idze bez problemu
czopochrup jest offline  
Stary 29.02.2004, 15:33   #11
lechoo69
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Posty: 11
lechoo69 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Wajchiusz
Jak nagrasz tak plytke podziel sie wrazeniami jak sie u Ciebie sprawuje.
No i nagrałem ! Rewelacja - BOOKTYPE działa !!! Na 3 płyty nagrane 2 idą od razu, zas jedna (długi film Ocean`s Eleven)- płyte odtwarzacz rozpoznaje i za chwilę robi STOP. Po dłuzszym czasie odpalił i wszystko OK. Gdyby nie ten trzeci przypadek byłbym po prostu zachwycony.
lechoo69 jest offline  
Stary 29.02.2004, 17:21   #12
Wajchiusz
---===//eLWu\\===---
 
Avatar użytkownika Wajchiusz
 
Data rejestracji: 15.02.2004
Lokalizacja: ---===//eLWu\\===---
Posty: 179
Wajchiusz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam wlasnie odkrylem cos ciekawego. Zainstalowalem sterowniki aspi460 i nagralem sobie plytke z filmem na dvd-rw przy pomocy Nero 6.3.03, musze powiedziec ze mile sie zakoczylem film szedl od poczatku do konca bez zadnych zaciec jutro w ramach testu nagram dvd-r.
Wajchiusz jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.