Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.05.2009, 18:32   #1
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Smile pioneer 112 - czy zaufac ponownie? ;)

Witam!

Jakis czas temu do domu mego trafil naped pioneer dvdr-112 dbk (cokolwiek to znaczy, a jest zapisane na karcie gwarancyjnej, ktorej ufam czujnie, pomimo, iz jej wydawca splajtowal i moge ja rownie dobrze wyrzucic) i postanowil on odmowic posluszenstwa. najpierw wysiadlo odczytywanie plyt cd, a mnie przyszlo dowiedziec sie, iz 'to byla taka czarna seria tworcow, nic sie nie da zrobic itd.' nie przejmujac sie do kompa zostal dopiety zwykly naped cdrw i jakos to szlo, ale ostatnio pioneer wysiada, odczytuje plyty koszmarnie dlugo, wielu nie widzi, zacina sie i ogolnie wielka drama queen.

tak wiec przegladam strone, przegladam testy, probuje wymyslic na co wymienic moj naped i co widze? otoz prym wiedzie.. pioneer 112!

tu nastepuje moje pytanie - ze co? czy ja o czyms nie wiem, czy faktycznie uwazacie ten zlom za cud nowoczesnej techniki? a moze po prostu moj pech podarowal mi wyjatkowo wadliwy egzemplarz, a ogolnie jest to cudowna rzecz?

powiedzcie prosze, czy mam drugi raz isc w tym samym kierunku? a jesli pioneer 112 faktycznie jest taki wspanialy, to jak rozroznic dobra wersje od zlej?

ja tylko chce normalny dvdrw, czy to tak wiele?! hehe

z gory dzieki za pomoc
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.05.2009, 18:39   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Miałeś pecha.

Zasadniczo nikt nie da stuprocentowej gwarancji niezawodności napędu optycznego - shit happens, ot co.

Jak już rozważasz coś, to lepiej 115kę moim zdaniem.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 18:40   #3
murt
Rejestrowany
 
Avatar użytkownika murt
 
Data rejestracji: 07.07.2002
Posty: 1,330
murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>murt niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
DBK oznacza kolor czarny, a w zasadzie BK.
Nie ma co plakac i rozpaczac, wszystko sie psuje a w szczegolnosci ostatnio napedy. To nie te czasy kiedy sprzet sluzyl latami. Najprawdopodobniej tez trafiles na jakis felerny egzemplarz i draka gotowa
Za co chwalimy Pioneera? Na pewno nie za odczyt ale za zapis ktory jest bardzo dobry.
Nie da sie juz kupic nowego P. 112, moze 115 ale to chyba tez trudno. Ewetualnie jak sie zraziles to kup LiteON-a albo LG ale cudow nie oczekuj

edysław--
jou byl szybszy

Ostatnio zmieniany przez murt : 13.05.2009 o godz. 18:42
murt jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 21:54   #4
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mysle nad Pioneer DVR-216D ale nie moge znalezc sensownych testow na temat tego napedu, tylko kilka radosnych komentarzy na stronie komputronika. warto?
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 21:57   #5
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/f15/pioneer-116-216-a-77476/

Sam oceń.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 22:01   #6
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
czytam czytam, ale zajmie mi troche zrozumienie technicznych zawilosci. boze tyle poswiecen zeby kupic zwykla nagrywarke, dlaczego dlaczego?!
widze link do testu, tysiace wykresow, mrrr wszystko jasne.

nigdy nie sadzilam, nigdy nie przypuszczalam w najgorszych snach, ze bede uczyc sie takich rzeczy. ale co zrobic, bo rozumiem, ze nie ma po prostu jakiegos rankingu top 5?

o ja biedna
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 22:02   #7
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,435
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
To jeszcze coś do poczytania dorzucę:

Nero CD/DVD Speed - odczytywanie wyników



Niestety, nie ma lekko - byle co kupić to nie problem.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 22:07   #8
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja mam 216D od około kwartału,spawarka co prawda nie pierze , nie sprząta ,nawet śniadań nie robi
Ale płyty wypala i to na przyzwoitym poziomie - jeśli nagrywa się na normalnych płytach typu sony, verbatim z rozsądną prędkością oczywiście.Z odczytem również większych problemów nie zauważyłem.
Wypalam średnio 10dvdków dziennie, na razie z żadnym nie miałem problemów
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 22:13   #9
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hmm no ok to powiedz jeszcze czy odczyt jest ok i czy mozna zyc bez zaglebiania sie w bebechy. bo do teraz nie rozumiem co daje zaglebianie sie w bebechy? co daje to cale flashowanie, zmiany z 216 na 2j212stwxxx i wszystkie te zabawy? czy wtedy nagrywamy plyty ktore piora, sprzataja i robia sniadania?

heh serio czarna magia to dla mnie <gupia baba>
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 22:54   #10
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
pioneery z koncowka "D" nie obsługują zapisu plyt DVD-RAM, natomiast odczytywać je potrafia wiec przerobka na zwyklego pioneera bez D umozliwia zapis plyt dvd-ram, a przeflaszowanie go uzywajac biosa z koncowka L bedzie mozna wypalac obrazki po stronie danych i po stronie etykiety uzywaja plyt fuji label flash
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 23:51   #11
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ołkej a wiec czary i magia dla mnie zbedne.

wiec bedzie 216! d! whatever!

dziekuje za wsparcie hehe ;}
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.05.2009, 23:54   #12
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
no nie wiem czy w polsce kupisz innego pioneera niz z literka D, na europe pioneer z tego co wiem nie dawal pioneerow bez D, a juz nie wspomnę o wersji box napedu
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 14.05.2009, 21:51   #13
yhn
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.05.2009
Posty: 6
yhn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mysle, ze przezyje z d tak samo jak i bez, ewentualnie z jakimkolwiek innym symbolem. byle dzialalo smigalo i nie psulo sie obrzydliwie
yhn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2009, 06:13   #14
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bez problemu kupisz bez "D". Sam mam 215 BK, kupiony w polskim sklepie. Jak kupowałem były obie wersje
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.05.2009, 13:01   #15
Bródka
Technik Informatyk
 
Avatar użytkownika Bródka
 
Data rejestracji: 22.01.2005
Lokalizacja: Katowice
Posty: 2,369
Bródka niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No to ciekaw jestem skad oni maja te pioneery skoro w hurtowniach nie ma bez literki D
__________________
Optiarc AD-7703S v1.03

Mój Mondek - PolskaJazda.pl
Bródka jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Pioneer 111D ... czy to dobry pomysł ? zet64 Napędy optyczne DVD 21 18.02.2008 12:52
PIONEER DVR- 108 czy NEC ND-3500A czy Liteon 1633s rafalkam2b Napędy optyczne DVD 7 23.10.2004 16:20
Czy jesteś hakierem? Igloo Off topic 10 22.10.2004 20:48
Odtwarzacz stacjonarny Pioneer DV-444 czy Sony DVP-NS405 kg Napędy optyczne DVD 7 16.06.2002 09:06


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.