Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.12.2016, 17:04   #1
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL

Witam
Dziś wypaliłem pierwszą płytę DVD DL Verbatim'a nagrywarką samsung sh-224gb. Na płytę nagrałem obraz ISO o rozmiarze 6,5GB programem CDBurnerXP v4.5.5. Po zakończeniu nagrywania pojawił się komunikat, że "nagrywanie z prędkością 8x zakończyło się powodzeniem".

Niestety po wyjściu z programu CDBurnerXP, wysunięciu i wsunięciu tacki z nagraną płytą DVD DL, płyta wogóle nie ruszyła - nagrywarka nie czyta nagranej przez siebie płyty. Za to czyta płyty DVD DL nagrane przez inne nagrywarki (nawet te nagrane z prędkością 8x). Przypatrywałem się bliżej felernej płycie i na oko wygląda tak jakby nie była wogóle nagrana.

Da się coś z tym zrobić? Czy już tylko zwrot nagrywarki do sklepu lub serwis?

Pozdrawiam
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.12.2016, 19:07   #2
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A czy płyta ma status płyty czystej ? Czy zapis płyta ma jakieś zapisane dane lead-in \lead-out ?
Jak jest widoczna w programach diagnostycznych ?
Spróbuj zapisu na ImgBurn może ?
ImgBurn
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2016, 21:34   #3
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
1) czy płyta ma status płyty czystej ?
nie wiadomo, nie da się tego określić, wszystko wskazuje na to, że płyta jest uszkodzona - po wsunięciu tacki przez kilka sekund miga dioda odczytu/zapisu, potem przestaje na kilka sekund, potem znowu zaczyna migać i słychać, że nagrywarka próbuje się rozpędzić, ale nic z tego nie wychodzi, słychać tylko powtarzający się dźwięk, jakby próbowała odczytać płytę i to zachowanie tzn. miganie diody + dźwięk trwa aż do wciśnięcia przycisku otwarcia tacki, podczas tego "zachowania" kliknięcie ikony nagrywarki w systemie w mój komputer powoduje chwilowe zawiechy, a sama nagrywarka zachowuje się tak jakby się zawiesiła na jednej czynności

2) Czy zapis płyta ma jakieś zapisane dane lead-in \lead-out?
nie rozumiem określeń "lead-in \lead-out"...możesz rozwinąć?

3) Jak jest widoczna w programach diagnostycznych ?
nie da się nic zrobić z płytą co opisałem pod pierwszym pytaniem, programy diagnostyczne nic by nie pokazały, albo nawet chwilowo lub na stałe się zawiesiły

4) Spróbuj zapisu na ImgBurn może ?
spróbuje albo na ImgBurn albo na najnowszej wersji CDBurnerXP (jest też w wersji portable), niestety mam mało płyt DVD DL


Dodam jeszcze tylko, że nagrywarka wypala płyty DVD+RW (tdk) z danymi i płyty CD-R (verbatim) jako CD-audio bez żadnych problemów, po wypaleniu sama potrafi je odczytać.

Co do zaleceń z przypiętego tematu "Nagrywarka przestała nagrywać (...) co robić?" :

1) Aktualność firmware - mój sh-224gb ma najnowszy firmware o symbolu SB00 (pochodzi z kwietnia 2016), producent nie udostępnia nowszego

2) Wgranie nowego firmware - niepotrzebne (jak wyżej)

3) Użycie innego, markowego nośnika - nic nie daje, od początku używałem verbatim

4) Podłączenie do innego komputera - na razie nie mam jak (chyba, że w jakimś serwisie), mam tylko jeden komp w domu, jedyne co mogę zrobić to wymienić kabel SATA na nowszy (SATA3), obecnie używam dość starego, poza tym reinstalacja systemu (xp) odpada, mogę jedynie sprawdzić na
innym systemie (win7), sterowniki SATA w xp jedne z najnowszych (z 2012)

5) Rozkręcenie i konserwacja - samodzielnie nie jestem w stanie tego przeprowadzić, poza tym napęd nie powinien być zanieczyszczony, jest nowy, mam go dopiero 2 tyg


Jakieś sugestie co jeszcze mógłbym zrobić?

Ostatnio zmieniany przez stefan999 : 08.12.2016 o godz. 21:37
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 08.12.2016, 21:45   #4
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Po twoim opisie wynika, że trzeba zacząć od rzeczy podstawowych. Mianowicie sprawdź na innej płytce (innego producenta) a następnie na innym komputerze (inne kable, inny system, inny zasilacz itp), może np u kolegi/sąsiada. Wyniki tych prób logicznie bardzo ukierunkują dalsze postępowanie.
Oczywiście nie rozkręcaj nowego napędu, bo stracisz gwarancję.
Nie sądzę, by na innym programie do nagrywania mogło być inaczej, ale próbuj i wyciągaj wnioski. My możemy podpowiedzieć, czy doradzić, ale na odległość za ciebie tego nie zrobimy.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2016, 08:37   #5
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
A ja bym radzil wypalic zwykla dvd-r i zobaczyc czy nagra plyte mozna potestowac innymi programami, przynajmniej wykluczymy pare elementow i zdecydowanie taniej wychodzi testowanie, bo z tego co widze to autor nie nagral zadnej plyty po za dvd-dl
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2016, 11:52   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez stefan999 Podgląd Wiadomości
1) czy płyta ma status płyty czystej ?
nie wiadomo, nie da się tego określić, wszystko wskazuje na to, że płyta jest uszkodzona - po wsunięciu tacki przez kilka sekund miga dioda odczytu/zapisu, potem przestaje na kilka sekund, potem znowu zaczyna migać i słychać, że nagrywarka próbuje się rozpędzić, ale nic z tego nie wychodzi, słychać tylko powtarzający się dźwięk, jakby próbowała odczytać płytę i to zachowanie tzn. miganie diody + dźwięk trwa aż do wciśnięcia przycisku otwarcia tacki, podczas tego "zachowania" kliknięcie ikony nagrywarki w systemie w mój komputer powoduje chwilowe zawiechy, a sama nagrywarka zachowuje się tak jakby się zawiesiła na jednej czynności

2) Czy zapis płyta ma jakieś zapisane dane lead-in \lead-out?
nie rozumiem określeń "lead-in \lead-out"...możesz rozwinąć?

3) Jak jest widoczna w programach diagnostycznych ?
nie da się nic zrobić z płytą co opisałem pod pierwszym pytaniem, programy diagnostyczne nic by nie pokazały, albo nawet chwilowo lub na stałe się zawiesiły

4) Spróbuj zapisu na ImgBurn może ?
spróbuje albo na ImgBurn albo na najnowszej wersji CDBurnerXP (jest też w wersji portable), niestety mam mało płyt DVD DL


Dodam jeszcze tylko, że nagrywarka wypala płyty DVD+RW (tdk) z danymi i płyty CD-R (verbatim) jako CD-audio bez żadnych problemów, po wypaleniu sama potrafi je odczytać.

Najpewniej płyta zapisana ale z dużymi błędami \problem z odczytem lub też uszkodzona w czasie zapisu lub nie poprawnie zapisany albo lead-in \lead-out...

Sprawdź i pokaż dane jak rozpoznaje czyste DVD+R DL ...jak masz jakieś jeszcze czyste płyty z tego typu..

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2016-12-09_07-39-09.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2016-12-09_07-39-40.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2016-12-09_07-40-36.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2016-12-09_07-41-41.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2016, 15:22   #7
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@misiozol:
Cytat:
z tego co widze to autor nie nagral zadnej plyty po za dvd-dl
wróć jeszcze raz do mojego przedostatniego post'a, nie tylko DVD DL, nagrałem też DVD+RW i CD-R, i z tym nie było żadnych problemów, kasowanie DVD+RW też działa..
dodatkowo przed chwilą wypaliłem DVD-R z danymi - żadnych problemów z zapisem i odczytem, ale akurat to niewiele zmienia, bo chodzi mi głównie o płyty DL
przykładam tak dużą wagę do płyt DL, bo to ze względu na nie kupiłem nową nagrywarkę

@czary2mary:
wygooglałem co to lead-in/out i nie potrafię rozpoznać na skopanej płycie takich obszarów, dodatkowo sprawdziłem czy programy diagnostyczne pokażą jakieś info o tej źle nagranej, skopanej płycie DL i nic..podały tylko, że "nie włożono dysku" (nie wiem czy to normalne, ale jak próbowałem uruchomić te programy z konta użytkownika o ograniczonych uprawnieniach to wyrzucały komunikat "nie wykryto napędu")

poniżej zamieszczam screen'y z programów diagnostycznych OptiDriveControl i Nero CD DVD Speed, dane czystej płyty tej felernej DVD+R DL i w załączniku czystej DVD-R.

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-nero_cddvd_speed4.7.7.16_9.12.2016-1.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-optidrivecontrol1.70_9.12.2016-1.png


zobaczę jeszcze czy wypali DL najnowszym cdburnerxp, pod innym systemem, podłączona innym kablem
Dołączone obrazki
File Type: png Nero_CDDVD_Speed4.7.7.16_9.12.2016#1.png (21.9 KB, 549 oglądane)
File Type: png Nero_CDDVD_Speed4.7.7.16_9.12.2016#2.png (26.9 KB, 127 oglądane)
File Type: png OptiDriveControl1.70_9.12.2016#1.png (40.3 KB, 610 oglądane)
File Type: png OptiDriveControl1.70_9.12.2016#2.png (32.4 KB, 133 oglądane)
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2016, 16:41   #8
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Wiec zainstaluj jakis normalny program typu np. nero i wtedy nagraj, plyta jest czysta nie nagrana , jesli idzie o mnie to nagrywarka jest ok tylko program sobie nie radzi z plyta DL
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 09.12.2016 o godz. 16:48
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 09.12.2016, 16:48   #9
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Płyta jest czysta i niezaczęty jest zapis ani jednego sektora....
Cdburnerxp może mieć jakiś błąd lub marnie wsparcie dla TSST
Spróbuj jednak ImgBurn z takimi ustawieniami :

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2015-10-27_15-25-02.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2015-10-27_15-25-48.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2015-10-27_15-26-18.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-2015-10-27_15-26-56.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2016, 16:43   #10
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
najsłabszym ogniwem okazał się jednak cdburnerxp. Zalogowałem się do innego systemu, zainstalowałem tam najnowszą wersje cdburnerxp, zacząłem wypalać kolejną płytę DVD DL i co? kolejna porażka, kolejna płyta do kosza (program zamykał ją przez 6min)...wróciłem do win xp, ściągnąłem imgburn 2.5.8.0 w wersji portable, uruchomiłem, ustawiłem wg zaleceń @czary2mary, zacząłem wypalać i... sukces, wypalił DVD DL bez zająknięcia (zamknął ją w 30s a nie 6min jak cdburnerxp), z tym, że nie obyło się bez innych problemów, ale o tym za chwile..

trochę mnie zdziwiło, że cdburnerxp nie radzi sobie z płytami DL gdy nagrywa samsung'iem sh224gb bo po 1) twórcy deklarują, że soft wspiera DL, po 2) ten samsung (i wiele innych tsst) jest na liście nagrywarek kompatybilnych z programem (link), a po 3) rok temu udało mi się wypalić tym programem 2 płyty DVD DL verbatima (jedna z prędkością 4x a druga 8x), ale przy pomocy innych nagrywarek: hitachi-lg gsa-h31l i jakiegoś laptop'owego modelu optiarc z 2007 roku, z pewnym "ale", ta pierwsza miała problem z wypaleniem kolejnych płyt DL (prawdopodbnie wynik zużycia napędu - 10 lat), druga zaś wypalała bez problemu z prędkością 4x (właśnie programem cdburnerxp v4.5.5)


wracając do imgburn - wersji instalacyjnej nie chciał przepuścić antywir, krzyczał że jest jakieś badziewie "candy" (wiem, że antywira można wyłączyć, ale nie chce żadnych "brudów" w systemie), więc ściągnąłem portable, po uruchomieniu ustawiłem wg zaleceń @czary2mary i po zatwierdzeniu zmian coś się wysypało, w dzienniku wyświetliło listę komunikatów jak na zrzucie:

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-imgburn_dziennik-1.png

problem spowodowała zmiana interfejsu w zakładce [I/O]->[strona 1] z domyślnego na "ElbyCDIO", po tej zmianie nagrywarka nie była wykrywana przez program tym samym opcja nagrywania była niedostępna, co widać na tym zrzucie:

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-imgburn_wypalanie-1.png

po zmianie interfejsu z "ElbyCDIO" na "SPTI - Microsoft (zalecane)" wszystko wróciło do normy tzn. komunikaty o błędzie ElbyCDIO zniknęły i program wykrył dostępne nagrywarki w systemie, tym samym od tego momentu wogóle możliwe było nagrywanie, widać to na zrzutach:

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-imgburn_dziennik-2.png

Samsung sh-224gb nie widzi nagranych przez siebie DVD DL-imgburn_wypalanie-2.png

i przy takich ustawieniach jak wyżej (SPTI + ustawienia wg @czary2mary + pozostałe ustawienia domyślnie) udało się prawidłowo wypalić DVD DL.


I tu pytanie do @czary2mary - czy takie ustawienia w imgburn:

1) [zapis]->[strona 1]->[opcje]->[wykonaj opc przed zapisem (zaznaczone)]
2) [I/O]->[strona 1]->[interfejs]->[SPTI - Microsoft (zaznaczone)]
3) [I/O]->[strona 1]->[SPTI - komunikacja wg]->[interfejs urządzenia (zaznaczone)]
4) [I/O]->[strona 2]->[rozmiar bufora]->[zaznaczone 525MiB]
5) [tworzenie]->[strona 2]->[wielkość bufora oczytu]->[zaznaczone 512MiB]
6) + pozostałe ustawienia jak na Twoich screen'ach

można zostawić (czy program przy takich ustawieniach będzie prawidłowo wypalał DVD DL i pozostałe CD/DVD) czy jednak coś zmienić? czy jednak próbować przeforsować opcje "ElbyCDIO" w [I/O]->[strona 1]->[interfejs] (jeżeli tak to jak, bo narazie nie wiem jak to zrobić, program się sypie przy tym ustawieniu)?

ps płyty których dane z programów diagnostycznych przedstawiłem we wcześniejszym poście były czyste, nietknięte (nie było próby zapisu) przez program cdburnerxp i nagrywarkę..
Dołączone obrazki
File Type: png imgburn_dziennik#1.png (8.9 KB, 453 oglądane)
File Type: png imgburn_dziennik#2.png (17.9 KB, 451 oglądane)
File Type: png imgburn_wypalanie#1.png (28.7 KB, 543 oglądane)
File Type: png imgburn_wypalanie#2.png (30.7 KB, 491 oglądane)
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.12.2016, 17:19   #11
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na sterowniku od MS SPTI program również będzie działał prawidłowo ... to nie problem
...według mnie lepiej działa ImgBurn na sterach od RedFox "ElbyCDIO"
Musisz mieć w systemie zainstalowany jakiś program od RedFox żeby sterownik "ElbyCDIO" był dostępny -choćby darmowy wirtualny napęd Virtual CloneDrive
https://www.redfox.bz/pl/download.html

Wersja instalacyjna exe. ImgBurn posiada jakieś komponenty Adware reklamowe stąd niektóre antiwirus uznają ją za potencjalne zagrożenie ...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2016, 13:43   #12
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@czary2mary:

czyli stpi może zostać..gdybym zostawił interfejs ustawiony na stpi to czy reszta ustawień też może zostać tak jak jest tzn.:

Cytat:
1) [zapis]->[strona 1]->[opcje]->[wykonaj opc przed zapisem (zaznaczone)]
3) [I/O]->[strona 1]->[SPTI - komunikacja wg]->[interfejs urządzenia (zaznaczone)]
4) [I/O]->[strona 2]->[rozmiar bufora]->[zaznaczone 525MiB]
5) [tworzenie]->[strona 2]->[wielkość bufora odczytu]->[zaznaczone 512MiB]
6) + pozostałe ustawienia jak na Twoich zrzutach
??

Czy na identycznych ustawieniach jak wyżej prawidłowo będą wypalać się też płyty inne niż DVD DL (czyli CD-R / CD-RW / DVD-+R / DVD-+RW / DVD-RAM) czy w ich przypadku coś trzeba zmieniać?

możesz krótko opisać czym się objawia to lepsze działanie imgburn na sterowniku "ElbyCDIO"?

mam już zainstalolwany w systemie program tworzący wirtualne napędy, czy po doinstalowaniu Virtual CloneDrive te programy nie będą się "gryzły"?
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2016, 14:42   #13
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,279
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Tak - dokładnie -może działać na takich ustawieniach na sterach od MS STPI.
Będzie na takich ustawieniach prawidłowo działać \nagrywać wszystkie płyty i inne operacje jak odczyt \kasowanie RW itp itd ..

ElbyCDIO jest dużo nowszy i dużo bardziej zaawansowany i dużo lepiej dopracowany \ ja widzę różnice na plus w pracy softu i napędu na tych sterach.

Jak masz jakieś już wirtualne napędy to lepiej już więcej innych nie instalować ..ale możesz zainstalować jakiś trial -21dni testowy AnyDVD czy CloneCD\CloneDVD i nie rejestrować potem .... wystarczy że sterownik jest w systemie -program nie musi być zakupiony ,... a ImgBurn będzie miało do niego dostęp...
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2016, 15:54   #14
misiozol
Moderator
 
Avatar użytkownika misiozol
 
Data rejestracji: 26.10.2008
Lokalizacja: Carnew
Posty: 6,699
misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>misiozol jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Ja sie zastanawiam czy autor sie nie zgubi we wszystkich ustawieniach i czy by nie prosciej bylo zainstalowac jakies starsze nero
__________________
Reballing, BGA, Reflow, Service of all consoles and devices. Based in IRELAND for all your needs.
misiozol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.12.2016, 20:32   #15
stefan999
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 21.11.2016
Posty: 37
stefan999 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
@czary2mary:
mam jeszcze jedno pytanko odnośnie ElbyCDIO..potrafisz wymienić jakieś wymierne korzyści ze stosowania tego sterownika (w porównaniu z STPI) np szybsze nagrywanie, dłuższa żywotność nagrania, wyższa jakość nagrania (lub inne niewymienione) ?
zastanawiam się czy wogóle jest sens stosować interfejs ElbyCDIO zamiast STPI.

@misiozol:
na ten moment troche się gubię w imgburn, stąd tyle pytań apropo starszych wersji nero - czy te wersje nero będą kompatybilne z tak nową nagrywarką jak sh-224gb? poza tym nero jest płatne (czyli trzeba by albo kupić albo pokombinować witaminkami) i dużo waży.
Jeśli chodzi o wersje darmowe - o ile dobrze pamiętam te wersje są bardzo okrojone, dlatego zrezygnowałem z nero i zacząłem używać cdburnerxp, gdyby nie problem z płytami DL cdburnerxp byłby dla mnie idealny (darmowy, mały, stosunkowo dużo opcji, łatwa konfiguracja), a tak na marginesie mam nero wersje 9.4.12.708 lite (niezainstalowany).

i pytanie do wszystkich: co sądzicie o płytkach dvd dl esperanza i intenso? czy warto je wogóle kupować czy to wyrzucony pieniądz?
stefan999 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
samsung TS-H552B, czyta i nagrywa dvd a cd nie czyta i nie nagrywa mieteck Napędy optyczne DVD 0 05.12.2004 16:09
Stacjonarne DVD nie czyta płyt nagranych Liteon-em 811S Alex_id Napędy optyczne DVD 16 10.10.2004 18:31
Nagrywarka dvd samsung nie nagrywa... ale czemu gados82 Napędy optyczne DVD 3 08.10.2004 09:05
Win XP nie widzi DVD i nagrywarki esox13 Napędy optyczne CD 7 28.09.2002 10:20


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.