Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 29.11.2004, 07:57   #1
_DoMeL_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 3
_DoMeL_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Samsung TS-H552 - PROBLEMY

Witam!

Wczoraj tata zrobil mi niespodzianke i zakupil mi nagrywarke DVD Samsung TS-H552. I tu zaczely sie schody:
1) Mam płyty DVD+R Mediastore (z hipermarketu) o predkosci x4, a moja nagrywarka wykrywa je jakby byly DL i nagrywa tylko x2,4 ! Dlaczego??
2) Poki co chcialem nagrac 2 plyty i obydwie plyty nie dograly sie do konca. Po prostu w polowie nagrywania write error i koniec :-/

Moze spotkal sie ktos kiedys z podobnymi problemami i ma sposoby, zeby je rozwiazac?? Z gory dzieki
_DoMeL_ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 29.11.2004, 08:19   #2
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez _DoMeL_
Witam!

Wczoraj tata zrobil mi niespodzianke i zakupil mi nagrywarke DVD Samsung TS-H552. I tu zaczely sie schody:
1) Mam płyty DVD+R Mediastore (z hipermarketu) o predkosci x4, a moja nagrywarka wykrywa je jakby byly DL i nagrywa tylko x2,4 ! Dlaczego??
2) Poki co chcialem nagrac 2 plyty i obydwie plyty nie dograly sie do konca. Po prostu w polowie nagrywania write error i koniec :-/

Moze spotkal sie ktos kiedys z podobnymi problemami i ma sposoby, zeby je rozwiazac?? Z gory dzieki
Na początek można spróbować troche lepsze tzn droższe płyty np. Verbatim, TDK, Dysan.
Jakim programem nagrywasz ? Jak Nero to ściągnij uaktualnienie ze strony www.nero.com. (do 6.6.x.x)
Jak podpięta nagrywarka?
Powinna być master na osobnym kanale, Dma włączone ?
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 29.11.2004, 08:43   #3
_DoMeL_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 3
_DoMeL_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez imola
Na początek można spróbować troche lepsze tzn droższe płyty np. Verbatim, TDK, Dysan.
Jakim programem nagrywasz ? Jak Nero to ściągnij uaktualnienie ze strony www.nero.com. (do 6.6.x.x)
Jak podpięta nagrywarka?
Powinna być master na osobnym kanale, Dma włączone ?
No wlasnie jak sklepy otworza to pobiegne po jakas lepsza plytke
Nagrywam Nero 6.6.0.0, bo do nagrywarki dali mi oprogramowanie Pinacle, ale nie chce sie uruchomic po zainstalowaniu.
Nagrywarka byla podpieta na master na osobnym kanale i wlasnie te bledy wyskakiwaly, teraz probuje na slave na tasmie razem z dyskiem! A DMA mam wlaczone dla wszystkich urzadzen!

EDIT : Podlaczenie nagrywarki razem z dyskiem pomoglo i poskutkowalo poprawnym nagraniem dvd Ale dalej pozostaje pytanie dlaczego plyte o predkosci x4 widzi mi w nero jako x2.4 (taka predkoscia nagrywarka nagrywa double layer)

Ostatnio zmieniany przez _DoMeL_ : 29.11.2004 o godz. 09:44
_DoMeL_ jest offline  
Stary 29.11.2004, 09:45   #4
imola
>my private watch dog ;)<
 
Avatar użytkownika imola
 
Data rejestracji: 09.04.2003
Lokalizacja: Łódź city
Posty: 673
imola zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez _DoMeL_
No wlasnie jak sklepy otworza to pobiegne po jakas lepsza plytke
Nagrywam Nero 6.6.0.0, bo do nagrywarki dali mi oprogramowanie Pinacle, ale nie chce sie uruchomic po zainstalowaniu.
Nagrywarka byla podpieta na master na osobnym kanale i wlasnie te bledy wyskakiwaly, teraz probuje na slave na tasmie razem z dyskiem! A DMA mam wlaczone dla wszystkich urzadzen!
Nie podłączaj razem z dyskiem bo kiszka murowana ! Nagrywarka musi być na osobnym kablu, może być z cdromem lub nagrywarka ale nie z dyskiem.
A jaki system, jak Xp to wyłącz jescze windowsowe nagrywanie płyt.
Ewentualnie zainstaluj sterowniki ASpi http://www.clonecd.net/aspi.htm.
Poszukaj na forum na temet twojej nagrywarki pewnie coś było.
Ja stawiam na płyty mediastory to loteria czasem zdażają się znośne egzemplarze ale zazwyczaj to cienizna.
__________________
Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych.
Twój jest zawsze mniej kompatybilny.



imola@interia.pl
imola jest offline  
Stary 29.11.2004, 11:18   #5
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeżeli Mediastore - to tylko DVD+R x4

Ale tylko te zielone od Plasmon

Reszta to kicha - odpuść sobie

Jeżeli chcesz coś do 2zł

To weź lepiej Espery DVD+R z Geant 12.99zł za cake10

Albo Vobis DVD+R x 4 - ta partia jest także od Plasmon

Tym razem Plasmon zabłysnał

Zresztą to tylko przykłady płytek
VIZZARD jest offline  
Stary 29.11.2004, 11:23   #6
icemac
RESTECPA ~ SZACUKEN
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika icemac
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: śmietnik
Posty: 13,764
icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>icemac ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
verbatim +R 4x - 2,40pln
platinum +R 8x - 1,75pln

ladnie sie
__________________
Blog o perypetiach z miniakiem
icemac jest offline  
Stary 29.11.2004, 11:38   #7
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez _DoMeL_
Ale dalej pozostaje pytanie dlaczego plyte o predkosci x4 widzi mi w nero jako x2.4 (taka predkoscia nagrywarka nagrywa double layer)
To jak płytka jest odczytywana przez napęd wyłącznie ( pomijam nieprawidłowy zapis ATIP lub ADIP) zależy od biosu. Dlatego tak ważny jest najnowszy firmware.

slawekj jest offline  
Stary 29.11.2004, 13:08   #8
_DoMeL_
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Posty: 3
_DoMeL_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jako student informatyki postanowilem wprowadzic w zycie swoje przypuszczenia i zmienilem tasme IDE na nowke i kupilem plytke Imation DVD-R i wszystko nagralo sie idealnie

Najprawdopodobniej byla to wina kabli, poniewaz gdy przegrywalem qmplowi stuff na dysk podpiety wlasnie pod ta tasme, to nie zawsze wszystko chcialo dzialac! Nagrywarka CDRW tez przerywala i kopala plyty, a podpieta byla pod ta sama tasme! Na szczescie juz problem rozwiazany

Dzieki wielkie za pomoc!

Ostatnio zmieniany przez _DoMeL_ : 29.11.2004 o godz. 14:33
_DoMeL_ jest offline  
Stary 11.12.2004, 09:04   #9
chris2k1
Bywalec
 
Avatar użytkownika chris2k1
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 47
chris2k1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przylacze sie do tego watku. Dorwalem ta nagrywarke wczoraj. I tak z czystej ciekawosci zaczalem na niej nagrywac. I tu wielka lipa... Plyte DVD, gdzie nagrane bylo ca.2,5 GB pali ...20 minut Podgralem nowy bios TS05, system (Win XP Pro PL SP2) zainstalowany jest na czysto, Aspi dograne, kable nowki malo uzywane (sprawdzane na 3 roznych egzemplarzach), nagrywarka podpieta jako master na pierwszym kanale (ktos tak dziwnie podpial), DMA 2 (raportowane przez Windows). Acha i jeszcze jedno plyta MSI pod LGA 775 (dysk podpiety jako master na IDE). Co moze byc przyczyna takiego zachowania. Mam w domciu Litka 1633 z biosem BS0R i jest supero.
__________________
Odi profanum vulgus et arceo...

Ostatnio zmieniany przez chris2k1 : 11.12.2004 o godz. 10:32
chris2k1 jest offline  
Stary 11.12.2004, 09:07   #10
chris2k1
Bywalec
 
Avatar użytkownika chris2k1
 
Data rejestracji: 14.07.2003
Posty: 47
chris2k1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zapomnialem dodac ze nagrywalem na plytkach DVD-R TDK 4x (zarowno na Liteonie jak i na Samsungu). PS. Dzisiaj biore Samsunga do domu (do tej pory testowalem ja w firmie). Zobaczymy jaki bedzie rezultat...
__________________
Odi profanum vulgus et arceo...

Ostatnio zmieniany przez chris2k1 : 11.12.2004 o godz. 10:33
chris2k1 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.