Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 15.10.2004, 18:24   #1
BERZERKER
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Posty: 2
BERZERKER w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Śmieszny (dziwny) problem z sohw-832s i płytami tdk dvd-r

Sorka, że w offtopicu, ale w dziale dvd jest zablokowane pisanie, a nie wiedziałem gdzie to wrzucić...

Dobra, mam tu wyjątkowo nietypowy problem. Od razu zaznaczam, że gdyby ktoś taki teks na forum napisał to uznałbym go za wariata. Ale wykręt jest naprawdę wielki, więc zachęcam do przeczytania - może ktoś się zorientuję o co tu chodzi.

Mianowicie niedawno kupiłem nagrywarkę lite-ona SOHW-832s i płyty tdk dvd-r 1x-4x (TTG01). Nagrałem tego coś 30 sztuk, wszystki chodziły bez problemu. Później kumpel, za moją radą, kupił dokłądnie tą samą wypalarkę i te same płyty. Płyty były w tym samym miejscu z tej samej dostawy. U mnie nagrywarka wypala wszystko jak leci, zarówno nero, alcoholem, programami do kopiowania dvd video 1:1. Co ciekawe, właściwie instalowane aspi się nie zainstalowało (wg. nero toolkit "apsi instalation is corrupted"), ale nie sprawia to problemu. Ogólnie - wszystko chodzi perfekcyjnie.

Teraz co się dzieje u kumpla:
Na wstępnie zaznaczę, że system to dobrze utrzymany win xp sp1 nie sprawiający ŻADNYCH problemów. Kumpel kupił ten sam sprzęt, te same płyty. Płyty z pudełka litona dobrze sie nagrały. Problem pojawił się z tymi tdk. Nagrywały się mniej więcej do połowy płyty, reszty nie dało się odczytać (na żadnym napędzie), z tym, że nagrywanie jako takie nie zgłosiło błędu. . Nie myśląc wiele udaliśmy się do serwisu i od ręki, po opisaniu objawów, zmieniono nam nagrywarkę na nową.

Podłączamy nową i dalej to samo. Wiadmo, że szansa na 2 zwalone nagrywarki z różnych dostaw jest bliska zeru. Więc zabraliśmy się za szukanie problemu.

Pierwsze starcie:
Mój firmware to VS08, kumpla VS04. Zmieniamy firmware - dalej nic.

Drugie starcie:
odłączamy nagrywarkę cd teaca. Bez poprawy.

Trzecie starcie:
Wyłączamy programy rezydentne (clevercahce, f-prot). Dalej lipa.

Czwarte podejście:
Przygotowane na winiso 2 obrazy nagrywamy alcoholem (dane te same co z kompilacji nero). Nargywa się bez problemu. Wtf?

Piąte starcie:
Przenosimy nagrywarkę do mnie. Nagrywa bez problemu na tych samych płytach. Czyli nargywarka jest na 100% dobra. Wracamy z nią do kumpla - dalej dupa zbita.

Pozostałę potyczki:
Instalujemy aspi. Też, mimo postępowania zgodnie z instrukcją robi się corrupted. Ale u mnie się bez tego nargywa, zwłaszcza, że aspi adapteca nic do nero nie powinno mieć.
Wypalamy też kompilację pod cd burner xp, bez rezultatu.
Wypalamy wcześniej nagrane alcoholem iso pod nero - nie działa.
Testujemy kilka wersji alcohola.
Robimy dla spokoju defragmentację - i nic.

Decydujące starcie:
Nagraliśmy na tdk mniej niż 1,5 GB i czyta dobrze. Problemy zaczynają się około 2 gb.

Teraz szczyt: kupujemy tanie płyty vakoss (NANYA-JC001) i nagrywa na nich bez problemu (te same kompilacje co się nie chcą nagrać na tdk).

Wniosek:
Ta nagrywarka nie nagrywa płyt tdk dvd-r tylko na komputerze kumpla, tylko nagranych czym innym niż alcohol i tylko większych niż 2gb. Ta sama nagrywarka (nie moja, tylko ten sam egzemplarz), na moim kompie z tym samym nero, na płytach ze szpuli kumpla nagrywa idealnie pełne płyty.

Tutaj nie idzie nawet o rozwiązanie, bo w końcu nie trzeba nagrywać tego na tdk, ale po prostu gryzie nas cholernie ciekawość, co to jest. Czy ma ktoś jakieś pomysły, bo nam się skończyły? Jeśli ktoś chce mnie o******yć za pisanie bzdur, to patrz pierwszy akapit . Sam post ma być głównie ciekawostką. Jak coś mogę dołączyć pliki z nerotoolkita, ale już i tak ten post się za bardzo rozrósł...
BERZERKER jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.10.2004, 20:45   #2
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
po raz setny... dział dvd podzielony jest na poddziały i w nich dopiero można pisać

przenosze w odpowiednie miejsce
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 15.10.2004, 20:56   #3
slawekj
Guru
 
Avatar użytkownika slawekj
 
Data rejestracji: 12.07.2004
Posty: 5,308
slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>slawekj niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez BERZERKER
Dobra, mam tu wyjątkowo nietypowy problem. Od razu zaznaczam, że gdyby ktoś taki teks na forum napisał to uznałbym go za wariata. Ale wykręt jest naprawdę wielki, więc zachęcam do przeczytania - może ktoś się zorientuję o co tu chodzi.
Jaki system plików ma Kumpel. NTFS czy FAT 32?.
Opisywany problem wskazuje na FAT 32, który obsługuje tylko do 2GB.

Ostatnio zmieniany przez slawekj : 15.10.2004 o godz. 20:59
slawekj jest offline  
Stary 15.10.2004, 21:05   #4
B@rtek
Born 2 ride, ride 2 live
 
Avatar użytkownika B@rtek
 
Data rejestracji: 04.07.2004
Lokalizacja: Konin
Posty: 4,098
B@rtek niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
O Sławek wkońcu avatarek
__________________
Pozdrawiam


Ostatnio zmieniany przez B@rtek : 15.10.2004 o godz. 21:12
B@rtek jest offline  
Stary 15.10.2004, 22:11   #5
BERZERKER
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.10.2004
Posty: 2
BERZERKER w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Y@nkee_PL
po raz setny... dział dvd podzielony jest na poddziały i w nich dopiero można pisać

przenosze w odpowiednie miejsce
Przepraszam najmocniej, jestem tu nowy i się zapędziłem

Obydwoje mamy ntfs, wiec z fatem odpada. Może to coś ze standardem zapisu? Chociaż obydwoje nagrywamy na defaultowym z nero. CD burner xp też był na defaulcie.

Mały udpate - wszystkie sesje były zamykane, jak by się ktoś chciał pytać.
BERZERKER jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.