Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 09.12.2004, 22:35   #1
elh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Lokalizacja: Piotrkow
Posty: 18
elh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
SOHW-1653s źle pali i nie czyta :(

Mam prosto ze sklepu nagrywarkę jak wyżej.
Niestety przy lead-out wywala pma calibration area full a potem juz failed
Najnowsze nero, płytki testowałem różne, esperanza, platinium, + i -.
Jest to już 3 nagrywarka z którą mam taki problem, system świeżo zainstalowany (WinXP SP2), także wyeliminowałem wszystkie możliwości, poza tą, że byc moze Lite-On to jednak kawał szmelcu, a taki zadowolony byłem z CD-RW, które miewiałem i polecałem znajomym...
Procedura jest prosta, składam nowego kompa, instaluje XP, potem Nero, i co?
I kutwa nic, w/w błąd, płytka prosto ze spindla.
No to mowię widzocznie jakiś egzemplarz się trafił, zmieniam na 1633s etc
i to samo się dzieje, już nie wiem co robic firmware to znany c02. Moze zmiana ASPI pomoże?

A jeszcze zapomniałem o takim detalu, że nagrywarki nie czytają mi większości wypalonych płyt, które w DVD w laptopie czy gdziekolwiek czyta OK. Nie mam tak jak niektórzy tyle wolnego, żeby się bawic ze sprzetem tak dlugo, skoro skladam sprzet i instaluję świeży system to powinno byc wszystko OK, a nie jest, aargh sam juz nie wiem co to moze byc?
__________________
31h
elh jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.12.2004, 22:59   #2
songoku
Bywalec
 
Avatar użytkownika songoku
 
Data rejestracji: 19.08.2002
Lokalizacja: Poznań
Posty: 29
songoku w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mialem to samo z 1633s, plytki niby wypalał, ale ich nie czytal ... poprawnie tylko na Verbatimach dzialał ... o dziwo plytki wypalone u mnie bez probelmu czytalo gdzie indziej ... boje sie tego, ze wroci do mnie niby nowy dzialajacy naped, a bedzie tak samo ... moze komp juz niedomaga, chociaz robilem wszystko, aby wykluczac wszelkie wady sprzetu mojego ... pozdrawiam!
__________________
DragonBall forever
songoku jest offline  
Stary 09.12.2004, 23:17   #3
elh
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 21.10.2002
Lokalizacja: Piotrkow
Posty: 18
elh w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No więc widzisz, ja mam tak samo, dzisiaj nad tym trochę siedzę i doczytałem się że C02 to nagorszy firmware jaki wypuscil LiteON i malo co komu wypala, kufniany sprzet i tyle. Co mnie dziwi, to fakt, ze LiteON dostarcza miliony tych napędów jak dostawca OEM, czy ci ludzie nie wypalają DVD
__________________
31h
elh jest offline  
Stary 11.12.2004, 07:21   #4
tengu
Hitokiri Battousai
 
Avatar użytkownika tengu
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Grays, Essex, UK
Posty: 636
tengu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tyle ze kupa ludzi kupując gotowego kompa z OEM by LIteon ma na przykład SONY, HIVISIOn itp a nie LITE-ON. Różnica jest niewielka ale jest
__________________

vectra-unlimited

ASUS ASPIRE 9301AWSMi POWERED BY AMD
tengu jest offline  
Stary 11.12.2004, 09:33   #5
pawi
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Posty: 26
pawi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Angry

ja natomiast na lite on 1633s i 1653 zauwazam ze plytki dvd wypala i czyta OK ale jest problem z cdrkami, wypalic wypali dobrze ale juz zle je odczytuje dla przykladu plytka z office 2003 skopiowana na liteon 1653 nie jest poprawnie na nim odczytwywana, wyskakauje blad nie moze skopiowac pliku, ta sama plytka wrzucona do nagrywarki cd lite on, chodzi pieknie i bez bledow - macie takie same problemy? czyli co, kupujac nagrywarke lite-on 16(3)53S trzeba kupic tez oddzielny czytnik ??
__________________
Z Pozdrowieniami...
PAWi
pawi jest offline  
Stary 11.12.2004, 10:19   #6
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie dawno kupiłem Litona SOHW-1633s i jak dotąd nie mam żadnych z nią problemów. Pali dobrze i nie ma problemu z czytaniem tego co nagrała
knydel jest offline  
Stary 11.12.2004, 10:21   #7
pawi
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.10.2002
Posty: 26
pawi zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez knydel
Nie dawno kupiłem Litona SOHW-1633s i jak dotąd nie mam żadnych z nią problemów. Pali dobrze i nie ma problemu z czytaniem tego co nagrała
napisz szczegoly, jaki bios w jakich predkosciach nagrywasz i jakie plytki bo to raczej istostne
__________________
Z Pozdrowieniami...
PAWi
pawi jest offline  
Stary 11.12.2004, 10:22   #8
tengu
Hitokiri Battousai
 
Avatar użytkownika tengu
 
Data rejestracji: 14.09.2004
Lokalizacja: Grays, Essex, UK
Posty: 636
tengu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja się podpisuję pod tym co napisał knydel. Chociaż zauważyłem że płytki audio nagrane na TDK niebieskich x16 odtwarzają mi się lepiej na stacjonarce niż te nagrane 8x (jak widać wolniej nie znaczy lepiej, ale czyta zarówno to co sama nagrał jak i bardzo porysowane płytki) Trochę przy tych porysowanych mieli ale odczytuje
__________________

vectra-unlimited

ASUS ASPIRE 9301AWSMi POWERED BY AMD
tengu jest offline  
Stary 11.12.2004, 10:39   #9
amaczo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.12.2004
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Posty: 17
amaczo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Miałem to samo, oddałem do serwisu o dostełem nowiutką i na dodatek lepszą...
amaczo jest offline  
Stary 12.12.2004, 11:56   #10
Karolko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.12.2004
Posty: 2
Karolko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam lite-on 1653 i nie zapisuje płyt x4 co jest grane wszystko inne jest ok . Jaka może być przyczyna?
Karolko jest offline  
Stary 12.12.2004, 16:03   #11
knydel
God Father
 
Avatar użytkownika knydel
 
Data rejestracji: 29.11.2004
Lokalizacja: Białystok
Posty: 463
knydel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawi
napisz szczegoly, jaki bios w jakich predkosciach nagrywasz i jakie plytki bo to raczej istostne

Bios to BS06, a plytki to naogol Esperanzy. Narazie nagrywalem maksymalna predkoscia 4X i jak napisalem nie bylo problemow. Jedynie co to odtwarzacz stacjonarny (5-cio letni) nie czytal RW) A na nowym, już wszystko bez zarzutów.
knydel jest offline  
Stary 17.12.2004, 22:12   #12
jacek56
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.12.2004
Posty: 2
jacek56 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
1653

Trzy tygodnie temu to opisałem, napisałem do serwisu Liteona, niby dwa razy odpisali, ale jak wysłałem komunikaty jakie się pojawiają, to cisza!! Nie pali R- Esperanza x4, nie umie odczytać dvd-rw, które nagrałem na poprzednim litku 451s. Ku..a , to był napęd !! Wolny ale skuteczny i bez błędów. Tutaj na x12 jest tyle błędów,że włosy wypadaja (verbatim , tdk ), strach puścić x16. Katastrofa. Mam nadzieje, że jak wymienią mi ten reklamowany 451s, to nie na 1653. Jak tak, to go sprzedaje.
jacek56 jest offline  
Stary 17.12.2004, 22:50   #13
MKJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2004
Posty: 13
MKJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja mam podobnie z 1633S

Na początku też wyskakiwał mi błąd PMA, ale udało mi się to załatwić wykonując następujące czynności:

- nagrywarkę przełożyłem na inną taśmę ide niż dysk,
- zainstalowałem nowe nero,
- zainstalowałem sterowniki ASPI,
- zainstalowałem nowe sterowniki do ide płyty głównej.

To wyeliminowało wymieniony błąd, a dodatkowo bufor podczas nagrywania przestał skakać.

Teraz nagrywa ok, ale gorzej z odczytem płyt.

Knydel się nie popisał chwaląc swojego liteona że wszystko mu ładnie nagrywa na... jakiejś płycie jednego typu. Gdybym ja nagrywał tylko na legendarnych Hawkach, to też bym mógł pisać że "mój liteon od roku pali wyśmienicie".

U mnie 1633 wypala dobrze i poprawnie odczytuje:
- Verbatim +R,
- TDK +R,
- Hawk -R,
- Platinium +R,
- Platinium -R,
- Esperanza +R,
- Esperanza -R.

Natomiast wypala dobrze, ale liteon nie chce odczytać takiej płyty (inne dvdromy czytają):
- Verbatim -R,
- TDK -R.

I bądź tu mądry.
MKJ jest offline  
Stary 18.12.2004, 12:50   #14
manmagic
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.09.2002
Posty: 6
manmagic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a mi dobrze nagrywa

panowie mialem ten sam problem z litkiem 1633s ale wymienili mi na nowy(nie mogl po sobie przeczytac!) testowalem rozne nosniki...i wiecie co wam powiem....bardzo dobrze nagrywa na plytach GIGA MASTER +R 4x !!!
Jeszcze takich wykresow w k-probe nie mialem na zadnym nosniku!! polecam sprobowac!
manmagic jest offline  
Stary 18.12.2004, 13:56   #15
MKJ
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.12.2004
Posty: 13
MKJ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ech

Cytat:
Napisany przez manmagic
panowie mialem ten sam problem z litkiem 1633s ale wymienili mi na nowy(nie mogl po sobie przeczytac!) testowalem rozne nosniki...i wiecie co wam powiem....bardzo dobrze nagrywa na plytach GIGA MASTER +R 4x !!!
Jeszcze takich wykresow w k-probe nie mialem na zadnym nosniku!! polecam sprobowac!
Tak jak pisałem, mi również dobrze wypala na niemarkowych płytach! Problemy są natomiast z niektórymi markowymi płytami! To że Tobie dobrze wypala na płytach "super Hi Speed data deluxe" z marketu Geant nie znaczy, że pomogła wymiana nagrywarki. U mnie miesiąc temu też nie chciało nagrywać i odczytywać z tanich płytek, ale po zmianie biosu na najnowszy już zaczęło (przypuszczam że Tobie wymienili na sprzęt z nowym biosem). Niestety, nowy bios nie naprawia błędów związanych z odczytem Verbatim -R i kilkoma innymi, niby pewnymi płytkami.

Bardzo proszę dyskutantów o niewypisywanie rzeczy typu "a ja mam 1633S od pół roku, nagrałem tysiąc płyt Hawk i dobrze wszystko działa, polecam nagrywarkę", bo to bez sensu. Bo akurat Hawki to w miarę dobrze nagrywa (owszem, są odrzuty).
MKJ jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.