Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne DVD

Napędy optyczne DVD Tematy poświęcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt DVD*R/RW/RAM



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.08.2004, 20:10   #1
Kuja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 4
Kuja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Unhappy SOHW-832S i Esperanza DVD-RW x2 dziwne rzeczy

Na wstępie chciałem powitać wszystkich forumowiczów.
Przepraszam, że pierwszy post i od razu pytanie, ale jestem jeszcze zielony "w te klocki" (za to szybko się uczę ;>)

A teraz przedstawie swój problem:
Otóż od 3 dni jestem posiadaczem nagrywarki DVD SOHW-832S. Razem z nagrywarką kupiłem DVD-RW Esperanza (x2) za 8.50 (czytałem trochę to forum i wielu twierdzi, że LiteOn nawet lubi Esperanze). Chciałem najpierw na niej wypróbować wypalarke, żeby nie marnować DVD-R. Najpierw upgrade Firmware do VS0A i na próbę wypalam 400MB bez zamykania sesji. Cały proces wypalania w Nero (6.3.0.0) przebiegł bez problemu. Włożyłem tę płytę do Pioneera i bez zająknięcia wszystko z niej odczytał. A teraz uwaga. Chcę dograć do płyty coś jeszcze, więc wkładam z powrotem do Lite-Ona i ZONK. No media inserted. Chwila konsternacji i zastanowienia, czyżby walnięta nagrywarka?
Dla pewności zaniosłem płytę do kumpla z jakimś Combo - płyta się czyta.
Wróciłem nieco wkurzony, ale z ciekawości włożyłem tą RW jeszcze raz do litka i... o dziwo zaczął czytać. Pomyślałem, że może musi się dotrzeć i wypalarka i płyta, więc dałem completely erase media i chcę nagrać coś again, a tu... ZONK. Znów No media inserted. W tym momencie zgłupiałem.
Czy to możliwe, że coś nie tak z nagrywarką? Dodam, że tloczone DVD czyta, nagrałem nią też Verbatimke i spoko czyta (dziwi mnie tylko, że błędy PI sięgają 80, a w porywach razem z PIF skaczą ponad 100, ale to już temat na osobny wątek).
Czy może to być wina sterowników (bo firmware mam najnowsze) Nie instalowałem ASPI, bo jakoś nie mogłem się przekonać. Z tego co czytałem to są problemy później z "widzialnością" DVD przez system.
Czy może DVD-RW jakaś wadliwa? Jeśli nie esperanza to jakie RW jest najbezpieczniejsze do LiteOn 832S, TDK?
A może to błąd czynnika ludzkiego? Zastanawiam się czy nie powinienem płyty przed wypaleniem czegokolwiek sformatować. Czy to pomogłoby? Np. jakbym sformatował ją na innej wypalarce?

Z góry dzięki za odpowiedź(dzi).
Kuja jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.08.2004, 21:47   #2
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/announcement.php?f=3
a potem zobacz tu
http://forum.cdrinfo.pl/search.php?
__________________
namor jest offline  
Stary 01.08.2004, 22:17   #3
Kuja
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.08.2004
Posty: 4
Kuja w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zanim napisałem tego posta, przeszukałem to forum pod kątem odpowiedzi. Gdybym znalazł jedną wyczerpującą, nie pisałbym go. Może po prostu nie umiem szukać? A może starzy bywalcy orientują się lepiej pod jakim hasłem szukać odpowiedzi i podeślą linka do tematu?
A chciałem tylko się dowiedzieć, czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem płyty, że odczyt z niej zależy od "widzimisię" sprzętu. A jeżeli nie sprzętu, to gdzie szukać winy?

Jeżeli tylko na taką odpowiedź mogę liczyć to trudno
Kuja jest offline  
Stary 01.08.2004, 22:28   #4
maxiu11
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Posty: 4
maxiu11 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
spotakalem sie z podobnym problemem u znajomego, i tez na DVD-RW Esperanzy. Dopiero po zrobieniu systemu od nowa (czyli format i instalacja) zaczelo wszystko normalnie funkcjonowac. Stery ASPI rowniez zainstaluj nie powinno byc z nimi zadnych problemow, jednak pomagaja
maxiu11 jest offline  
Stary 01.08.2004, 22:32   #5
namor
Guru
 
Avatar użytkownika namor
 
Data rejestracji: 11.08.2003
Lokalizacja: 74-400
Posty: 1,188
namor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.p...D-RW+Esperanza
myśle jednak że słabo szukałeś po przeczytaniu tego powinieneś już wyciągnąć odpowiednie wnioski na temat tej płyty
a jeżeli chcesz więcej się dowiedzieć to wpisz w wyszukiwarke ESPERANZA DVD-RW
__________________
namor jest offline  
Stary 02.08.2004, 08:21   #6
skorpion2k2
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 26.06.2003
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 129
skorpion2k2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Kuja
A teraz przedstawie swój problem:
Otóż od 3 dni jestem posiadaczem nagrywarki DVD SOHW-832S. Razem z nagrywarką kupiłem DVD-RW Esperanza (x2) za 8.50 (czytałem trochę to forum i wielu twierdzi, że LiteOn nawet lubi Esperanze). Chciałem najpierw na niej wypróbować wypalarke, żeby nie marnować DVD-R. Najpierw upgrade Firmware do VS0A i na próbę wypalam 400MB bez zamykania sesji. Cały proces wypalania w Nero (6.3.0.0) przebiegł bez problemu. Włożyłem tę płytę do Pioneera i bez zająknięcia wszystko z niej odczytał. A teraz uwaga. Chcę dograć do płyty coś jeszcze, więc wkładam z powrotem do Lite-Ona i ZONK. No media inserted. Chwila konsternacji i zastanowienia, czyżby walnięta nagrywarka?
Dokładnie to samo miałem z tą płytą. Różnica polega tylko na tym, że moja wypalarka to LG 8082 i płytkę kupiłem za 3,9 zł - takie są u nas ceny od dawna. Płytkę mam na wierzchu abym nie zapomniał czego nie kupować.
Jednego dnia można ją przeczytać, innego nie. Nawet myślałem, że to stacjonarny odtwarzacz ją zniszczył - ale to nie to. Pisałem o tym już wcześniej na tym forum.

Ostatnio zmieniany przez skorpion2k2 : 02.08.2004 o godz. 08:23
skorpion2k2 jest offline  
Stary 02.08.2004, 08:29   #7
K4r0l
Bywalec
 
Avatar użytkownika K4r0l
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 73
K4r0l zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja ma dokładnie to samo na 812@832, tyle tylko że nic jej nie czyta (ani Litek ani Toshiba SD-M1612), czyta natomiast Combo DVD/CD-RW z laptopa (LG).
Coś chyba z tymi Esperanzami DVD-RW nie wyszło.
DVD+RW czyta się bez problemu
__________________
Pozdrawiam
K4r0l
Życie ciągle odwraca naszą uwagę; nawet nie mamy czasu zorientować się od czego.
K4r0l jest offline  
Stary 02.08.2004, 09:12   #8
lumag
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 19.05.2004
Posty: 15
lumag w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam 832s pprzeróbce z 1s45 i nie nagrywa poprawnie DVD RW+ Dysan-a a poprzednio ciachało bez problemu, chyba ten bios zabardzo nie chce współpracować i tak samo jest c CD-RW np ASUS nagrywa ale niepoprawnie weryfikuje. czyli znowy błędy!
lumag jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.